Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt ,Perla Moldovei (22)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am ajuns si noi acasa,nu am fost in parc ci hai hui(chiar si prin Kaufland). Azi am sa fac o musaca(am luat carne tocata de vita)eu fac de obicei musacaua cu piure,am luat si niste cartofi noi,deja mi-e pofta,facuti la ceaun si cu mujdei de usturoi [pofta],maine cred ca voi face o ciorba de perisoare,dar mai vad. Am un somn,dar sigur nu voi putea sa dorm la amiaza [bang] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, a facut d-na chiar ieri friptura la cuptor si cartofi noi..tare buni! Noi aseara am fost in kaufland, pe la 21.30, inainte de inchidere...[:D]...a fost f. fain, ca eram in magazin numai vreo 5 oameni, putea sa te dai cu rolele...am cumparat si noi carne tocata, amestec de vita cu porc, ca-mi place cum arata aia de la kaufland, dar cred ca sarmale o sa ii zic sa faca, maine sau poimaine... In seara asta cred ca o sa ii fac niste legume fierte Iustinei, ca ii plac. Sau spanac...vad eu. Ciorba nici nu mai stiu de care as vrea...de zarzavat, cu multa loboda si leustean, cred. Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora eu nu mai vreau sa aud de carne tocata din K.,am luat o data pt perisoare,daca te uiti ce scrie pe cutie,are adosuri de conservanti sau nush ce sunt aia,chiar sa citesti pe eticheta cutiei. Eu ma duc in Orion,este aici o macelarie,are carne proaspata,aleg o bucata si mi-o toaca pe loc.E super,vad in fata ce iau,Ana stie ca am inteles ca si ei mai iau de aici[;)]! Ce fain zici tu acolo,te gandesti si dai comanda....misto [;)] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]...da, misto, nu? Pai dupa ce ca ajung de obicei la 7 seara acasa ce ar mai insemna sa ma apuc si de gatit....?![alcool] Dana, chiar, nu m-am gandit niciodata sa citesc pe eticheta ce contine...eu iau de acolo ca mi-e mai usor, dar inainte de kaufland si eu luam din Dacry carne si mi-o toca pe loc...cred ca o sa revin la obiceiul asta si eu. Bine ca mi-ai zis! [pup] Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,ai dreptate cu gatitul [flo]! Ana tu cum faci legumele alea inghetate?Am si eu prin congelator vreo 2 pungi,una e din aia cu morcov si mazare cealalta nu mai stiu de care,le fierbi efectiv in apa cu sare? Te-ai dus deja la somn oare [:D]?? Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, aveam ceva emotii cu pensiunea, dar am vorbit cu o fata din Constanta, care are casa chiar langa pensiune. A zis ca e f. faina, curata, nu s-a auzit nimic de rau niciodata. Deci mi-a venit inima la loc...[:D] Dana, eu legumele asa le fac, doar fierte cu sare si Iustina le mananca cu placere, mai ales ca-s colorate. Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...