Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutele... impreuna la bine si la greu


Recommended Posts

Tot singurica..[xx(] Stiu ca mai are ceva de lucru, dar a dormit aiurea, nu a mancat nimic cald ieri, drumu-i lung si ploua.. [V] Stiu ca nu-i [bibe], ca-i barbat in toata firea, dar tot ma simt aiurea. Si este vb doar de sot [:D] Cu copilul cred ca il voi tine de mana o viata [}:)] Azi: Problemele in relatia cu unii prieteni sau rude indepartate pot sa iti cauzeze aparitia unor ingrijorari si timpi morti. Incearca sa fii mai diplomat(a), poate chiar sa arunci niste aprecieri pozitive sau sa faci mici compromisuri cu scopul de a mentine totul la un nivel echilibrat. Incearca sa vezi lucrurile in ansamblu pentru a-ti putea da seama de evolutia lucrurilor. si Te decizi sa devii mai zgarcita. Gata cu cheltuielile inutile. Intentionezi sa faci economii, fie pentru a avea bani albi pentru zile negre, fie pentru ca ti-ai propus sa achizitionezi un bun de folosinta indelungata. Gratie planetelor, te simti in forma, atat fizic cat si psihic. Este insa posibil sa te simti in unele momente extrem de obosita, dar iti vei regasi rapid tonusul. Probabil ca ti-ar prinde bine cateva zile libere. Luna, te inteleg, te aud, te ascult. De-o fi sa mai fie ceva impreuna cu nasii facem toate actele la notariat. Daca nu si gasim ceva ieftin si fain, ne bagam noi singuri. In definitiv, nu am promis nimic. Si nici ei noua. Dar cu atatea bete in roate... Si ti-am citit zilele trecute jurnalul, dar eram intr-o pasa semi lucida-semi aburica. Ceva legat de diferenta Naomi Campbell si Angelina Jolie (desi nici una nu-mi sunt simpatice cu adevarat, dar strugurii sunt acri! [:D]) De asta n-am scris nici pe aici. Insa te urmaresc cu placere. [cheers][cheers][cheers] Diana, [dual] Vacanta placuta in Timisoara si bucura-te de fetita ta! Munca tot acolo o gasesti, chiar daca la noi asta presupune altceva! [audinti] Si Luna, ma doare capul ce bine m-ai nimerit cu horoscopul azi! Chiar aseara vb cu un coleg foarte fericit cu post dupa 2 luni de la terminarea rezi-ului (ceea ce pentru mine echivaleaza cu un mega miracol [:0]). Si care imi spune surprins ca el l-a luat doar intreband la oficialitati, a dat examen si gata! Eu nu-l cred nici batuta, mai ales ca era genul pilos la greu, dar... m-a ambitionat ce ... [zz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by DianaR dar am avut surpriza sa mi se ofere o "comoara" spirituala, deci sunt fericita
1-0 pentru tine - pare putin dar de multe ori chiar conteaza - revenind la subiect tu esti mai norocoasa decat mine caci uite in timp ce cautam comori (caci e la mintea cocosului)ca o comoara e bine ascunsa de ochii lumii - am dat de un Sarpe mare si veninos - pe bune [:D]-intruchipare umana care mi-a infierbantat "imaginatia" care chiar are nevoie de tratament specializat si am actionat - scriind cea mai haioasa scrisoare din viata mea -pe care am dus-o personal la o adresa nu de alta dar sa nu cada in mainile altor "serpisori" - fara venin dar mai stii-poate au luat lectii de la al mare si [am] scrisoarea dispare iar destinatarul nu e traznit de noroc Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blackgirl0 Si ti-am citit zilele trecute jurnalul, dar eram intr-o pasa semi lucida-semi aburica. Ceva legat de diferenta Naomi Campbell si Angelina Jolie (desi nici una nu-mi sunt simpatice cu adevarat, dar strugurii sunt acri! [:D]) De asta n-am scris nici pe aici. Insa te urmaresc cu placere. [cheers][cheers][cheers]
[:D] sa fie clar ca jurnalul meu nu are legatura cu personajele care populeaza forumul asta ci e o generalitate -poate avea leg. cu realitatea dar si nu -insa asta sunt eu- o persoana matura care acum intelege multe - desi le intelegea de la 3 ani [pup] si mai mult de atat am ales sa scriu jurnal pentru ca sunt [bum] MATURA si mai mult de atat scriind un jurnal -lumea poate intelege cine sunt eu - normal si cei care citesc au o imaginatie debordanta si imediat se contureaza un profil "perfect" care poate avea si nu poate avea legatura cu virtualul - mai mult de atat nu uitati suntem pe forum - si prin urmare nu stii de Luna e astrolog,jurnalist,jurist,translator,sportiv - si nu e vorba de Luna ci si de alte gemenute - SUPER-[il] care nu intra in grupare caci nu [q] rezoneaza sau din [q] frica - suntem prea puternice desi noi stim ca NU dar altii cred altceva [:-)))] - si nu se inseala prea mult [pup] Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blackgirl0 Cu copilul cred ca il voi tine de mana o viata [}:)]
[:D] se cauta facultate serioasa cu studenti seriosi,destepti dar si mame pe post de bodyguard - de gasiti asa ceva sa im ispuneti din timp nu de alta dar ...stiti proverbul cu pictorul si iubirea de mama Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna, de cand am scris si pana acum am avut iar parte de dispute cu mama din dotare: timpul meu de ce nu este si timpul ei! [bang]Si gata! M-am lecuit sa ma gandesc ca imi voi tine copilul de mana, ca de-as fi doar o sutime din ceea ce imi face mama, copilul ar suferi! [V] Desi acum fix o saptamana ii spuneam clar ce ma doare, ce ma deranjeaza. Mare greseala! Mi-a dat dreptate pe moment, acum imi reproseaza si faptul ca am putut gandi asa ceva, darmite sa verbalizez doleantele! Ce sa-i faci: rac capos ce tine enorm la familie, mai ales daca include copii! Si daca eu n-am si sora are, ghici cine trage foloasele si cine ponoasele! [xx(] Tu macar esti in lumea larga, eu nici macar si daca nu vb cu ea o zi sau nu ne vedem la ochi doua zile la rand este drama! Sa fie! De data asta nu ma mai intorc din drum ca de obicei (toanta! [bang]) . Sa imi fie invatatura de minte ca si sora asa cu doi copii mici are obligatii fata de mama, nu numai drepturi si asta este! Cumva, ne-cumva, ma descurc fara ajutorul ei, insa ma doare ca asa vede ea lucrurile! Mama... [:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blackgirl0 Tu macar esti in lumea larga
poti fi si tu - de ce nu ? convinge-l pe caposu'tau si mergi in Franta caci stiu ca ti-ai dori de nu esti sigura vino aici - dar sa stii ca aici strugurii sunt foarte acri pentru doctorite si nu numai dar [:D] merita mai ales de reusesti sa iti iei American Boardul-sau ala englez si mai presus de toate cel de aici caci la o adica degeaba il iei si pe ala ca de apare un nativ al limbii arabe - ajungi pe lista de asteptare iar de ai noroc si nu te intersecteazi cu nici o piedica atunci iti dai singura demisia caci de vei avea un copil cu persoanlitate,un sot la fel -vei inebuni cand ti se va cere sa lucrezi 24 de ore in continuu - la fiecare 5 zile iar de pare tragic chiar nu e - se intampla si la 3 zile cand medicii sunt in vacanta - deci vino in Emirate - ai un umar pe care sa plangi de ai nevoie de un servetel [:D] dar viata e frumoasa si miracole exista si da- exista si dr.fara examene cu mot,care lucreaza putin dar bine caci stiu lb.engleza iar cu 6 salarii lunare iti iei doua loturi de pamant de vrei - insa trebuie sa crezi si sa speri -las-o pe mama in pace si urmeaza sfatul unui "incornorat" Esti tare ,lasa cuierul! nu iti agata problemele pe el -rezolva-le " si yes -asta da comoara dupa o cearta cu tunete si fulgere "umane" Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum revenind la subiecte mai vesele, ca de ale mele m-am plictisit (sunt aceleasi on-and-on-and-on de cel putin 5 ani [bang]), as fi tentata sa intreb: te faci "scriitoare" profesionista??? [:0] Nu ca m-ar soca prea tare, talent ai, stii sa abordezi subiectele si din alte unghiuri decat cele facile, vad ca te bagi in fel si fel de probleme, dar ai habar de ce vorbesti, nu asa ca sa fi bagata in seama! [pup] Am toate sperantele ca scrisoarea de care vorbeai sa fie una cu noroc, sa iti ajute in demersuri si daca vei fi faimoasa sa fi din categoria Tudor Arghezi, Nicole Kidman, Thomas Hardy, Puskin, Judy Garland si nu celelalte personalitati din monden! [:)] Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna, de-ar fi numai dupa mine! [biz] Dar nu este! So sotul are o mama pe care-o vede din an in Pasti (pe bune!) si soacra-mea (chit ca-i gemanutza! [:0]) a plans doar ca fi-su din Braila se muta in Brasov... [bang] Deci cu cine sa plec in lumea larga??? [bicla] De-ar fi sa tai din cordoanele aste ombilicale, chit ca sufera mama (oare?![xx(] sau socrella, tot s-ar lasa cu "raniti". Si eu si sotul am fost mereu baza in familie, si vad cum soacra-mea si acum fara o hotarare clara din partea sotului meu nu face nimic. [hot] El sufera, este mama lui, pentru mama mea, a renuntat de multe ori la a sa. Si la cum se comporta a mea, imi vine sa [V]. Nu-i corect, stiu, are probleme de sanatate, dar de ce cade mereu pe mine ocaua??? Nu imi este corvoada, doar este mama, o iubesc, altfel la ce tot chinul acesta? insa... Si da, m-am saturat de cuiere in care sa-mi agat problemele. Am vrut sa spun si persoanele care m-au ascultat si mi-au dat dreptate sunt de neconceput pentru mama. [:(!] De asta cica eu raman singura si ea nu, fara sa isi dea seama ca de fapt este deja singura. Familia de mult imi da dreptate, dar ce alinare daca mama nu vede! [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Luna75 Raluca, cum a fost la concertul lui D.Bertzi? [q](noroc ca am Cd-altfel as plange intr-adevar)
Frumos, Luna. Ca intotdeauna. Totusi, mult prea scurt pentru mine. Ca eu as sta ore in sir sa-l ascult. Si s-a terminat fara bis-ul cerut de public. Au fost 2 faze (pe astea le-am vazut eu!), care l-au cam deranjat pe Ducu. Imediat s-a schimbat. Am simtit pe loc asta. Intai ca unul beat vorbea urat, facea scandal in fata scenei. Si la final, cineva a aruncat cu ceva pe scena dupa el. Si cred ca asta nu s-a mai intors. Nici nu am mai apucat sa-l prind dupa aceea. Dus a fost [q] -------------------------------------------------------------------------------- [url="http://good-times.webshots.com/album/563241020gWrBDQ"]28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/563276269mcAvtA"]Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1"]Iasi 600 - 18 aprilie 2008[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blackgirl0 Te decizi sa devii mai zgarcita. Gata cu cheltuielile inutile. Intentionezi sa faci economii, fie pentru a avea bani albi pentru zile negre, fie pentru ca ti-ai propus sa achizitionezi un bun de folosinta indelungata.
intentionez, e drept, dar pentru concediu ma sacrific [:D] -------------------------------------------------------------------------------- [url="http://good-times.webshots.com/album/563241020gWrBDQ"]28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/563276269mcAvtA"]Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1"]Iasi 600 - 18 aprilie 2008[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...