Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Placinta cu mere


Recommended Posts

Eu fac un aluat ca pt orice blat de tort sau chec . Torni jumatate din compozitie in tava de aragaz , o dai la cuptor un pic pana isi face ea o crusta , o scoti pui merele calite cu zahar si scortisoara iar deasupra coca ramasa si o dai iar la cuptor pana se rumeneste . Fetitei mele ii place foarte mult asa pt ca ramane moale .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Crista scoate-ma si pe mine din impas...Am facut placinta dupa reteta ta, dar aluatul nu mi-a iesit chiar ca in poza [:D] Sunt sigura ca am pus prea multa faina...tu ai scris 7 linguri cu varf si ale mele au fost 7 linguri cu super-varf, aveau un motz cam mare de faina, practic, ochiometric asa, cred ca erau 2 linguri rase...Cred (sper) ca asta a fost greseala. Restul a mers usor, e foarte simplu de facut...L-am intins destul de greu dar nu imposibil, aluatul copt se desfacea asa foitze-foitze cum am vazut la tine in poza dar...era cam tare, cam carton asa. Mai ales blatul de jos, abia l-am taiat cu cutitul (in timp ce ma chinuiam sa tai blatul de jos, blatul de sus s-a cam rupt), iar mancatul a fost o incercare, ca tb sa mesteci cam mult la aluat. Una peste alta, eu nu ma dau usor batuta si sunt absolut convinsa ca odata gramajul respectat, o sa imi iasa o minunatie de reteta. Asa ca, rogu-te, cantareste, te rog, alea 7 linguri de faina sa stie si neuronul meu lauz cat sa puna. In grame mi-ar fi mult mai usor...Daca poti si ai un cantar de bucatarie. Iti multumesc mult, inca o data, pentru reteta si sfaturile de aici [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...