Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Salajence la apel!!!!![56]


Recommended Posts

Adriana, ceapa o faci fix asa cum stii tu. Adica o tai "patratele", pui sare prin ea, si apoi in loc sa o strangi in pumn, o pui in prosop si o bati. Faci ca un mic saculet pe care il tii la gura si ii dai bataie. Ceapa va lasa apa aia care ustura in prosop. [:D] Sau poti folosi prosop de hartie, ca o sa iti puta rau prosopul dupa, da pe vremea cand eram noi la bunici nu erau de astea. Cand o rastorni pe farfurie, o sa vezi ca se desface toata, mie de fapt lucrul asta ma incanta cel mai mult. Ca nu tre sa trag de feliute, ca sunt toate despartite. [:D] Amu am mancat una rosie cu Andrei. [:D] Da Miha, o venit feciorul cu vreo 2 l de castane salbatice din parc. [:D] Si ce s-a mai laudat cu ele... Ca cica ce mari si faine is... amu avem deja o juma de galeata, nu stiu ce vrea sa faca cu ele... Da mai strange.. [:D] Cum o iesit mamaliga? Ce or zis colegii? Bia, cum te mai simti azi? auzi, fa tu o cana de apa calduta cu o lingura de sare, si pune-te si trage pe nari din apa asta. Tii in pumn apa sarata, iti astupi o nara cu mana cealalta, si tragi pe nara libera apa sarata. Si o scuipi cand ajunge in gura. Iti zic eu ca nu e tocmai placut dar f. f. eficient. stii cum iti curata sinusurile??? Jos palaria. Eu nu am avut ce face in primavara, ca nu puteam lua antibiotic fiind in primele 3 luni de sarcina si in 7 zile am scapat de o astfel de belea. Si ma durea capul, si aveam niste secretii verzi de toata frumusetea... Tre sa faci asta macar de 2-3 ori pe zi. Ai sa vezi ca face minuni. [pup] si sanatate. Restul??? Pe unde umblati? [pup] tata gasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[alcool]bai voi vreti bataie cu fasolea aia ca ma prezint in romania imediat, noroc ca valencia e departe de mine, ca luam avionu pana la voi la o fasole[pofta][pofta][pofta][pofta] noi acasa cu colegu, asa ca poate apar in schimbu 3[:D] Mami si [url="http://www.flickr.com/photos/olimpiabota/"]Alex[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui silvana_salajan Cum o iesit mamaliga? Ce or zis colegii?
Oti, nu am facut mamaliga, doar am prezentat reteta. [:D] Nu avem ore de bucatarie...doar Diana avea anul trecut. [:D] Colegii mi-au pus tot felul de intrebari, a trebuit sa explic fara hartie cum procedez eu cand fac mamaliga si asta a fost tare greu. Noroc ca ma mai ajuta profa...mai ales cand m-au intebat de ce trebuie invartit tot timpul cat fierbe...am stiut doar sa spun ca sa "nu se faca neagra la partea de jos" [:D], apoi profa m-a ajutat si a zis ca sa nu se faca cocoloase... Prezentarea de retete face parte din lectii, ca sa invatam cat mai multe lucruri, cuvinte. Am trecut prin "natura", acum suntem la "dragoste" si au zis profele ca dragostea trece si prin stomac [:D] asa ca exersam si prezentarea de retete. [pofta] M-au intrebat si cand se mananca mamaliga...eu am adaugat si ca mamaliga e garnitura specific romaneasca si am spus si cu ce mancare se mananca...apoi m-au intrebat noi cum obisnuim sa mancam mai des...ca garnitura sau asa la cuptor cu branza cum am prezentat. A trebuit sa fac un artificiu suedez, aici se gaseste branza rasa de toate felurile: parmezan, diferite cascavaluri, mozzarella si eu am prezentat cu branza din asta. Si am adaugat ca e foarte buna daca se serveste cu felul lor special de branza de vaci perlutze cu smantana(se gaseste asa gata facuta, eu o folosesc ca sa fac macaroane cu branza si e foarte buna), noi asa am mancat. Deci a fost o combinatie romano-suedeza ca degeaba le vorbeam eu dodii despre branza burduf si alte cele... De asta a fost greu sa aleg un fel de mancare posibil de gatit aici. La sfarsit colega din Venezuela mi-a spus ca si ei gatesc mamaliga la cuptor, dar cu carne tocata si ca e excelenta. Deci si prin alte parti se face mamaliga...eu am citit ca si in Italia e mancare vestita. [pup] [url="http://vorbele.blogspot.com/search/label/vorbe%20de%20copil..."] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza ! Oti , acum savurez cafelutza , pe urma merg pana la salvosan ca mi-am facut radiografie la cervico-dorsala si cica am ceva deformari iar acum merg la un dr. care vine din Cluj balneofiziokinetoterapeut sa vad ce imi recomanda . In jur de ora 11 am plecat spre HD . Mergem cu aman2 masinile si imi e putin groaza de Cluj ca a devenit foarte aglomerat in ultimul an . Sper sa ajungem cu bine . Va tzuc pe toate si sa dea DD sa ne auzim cu bine !!! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare adriana, un we frumos si sanatate maxima. nu te neglija cu coloana ca e mare bai. oti ce face fasolica, sunteti bine cu totii banuiesc?! bia, sanatate blondo...ia antibiotice ca nu e de joaca cu sinusirile. mihaela, spor la lectii pup tota agasca ca-s pe fuga la noi stres cu casa...la greu. am obosit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...