Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cezariana


Recommended Posts

Pentru Zsibi Da, algocalminul trece in laptele matern, dar nu e asa periculos,stai linistita. Eu am nascut prin cezariana si am luat numai in maternitate o gramada de fiole,plus ca dupa, am facut mastita si ca sa-mi scada febra luam cate 2 fiole o data si am alaptat in continuare. Ca sa nu-ti mai spun ca am luat si eritromicina si am facut si gentamicina asa ca nu trebuie sa te sperie algocalminul. Cat despre cezariana, ca sa raspund la subiect, mie mi s-a parut floare la ureche. La 2 zile imi duceam copilul in brate si ma miscam aproape normal. La o saptamana dupa operatie nu mai aveam nici o problema. Totul e sa te ridici din pat la scurt timp si sa -ncepi sa mergi. mariavlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da,doua cezariene si a fost foarte bine la ambele. Lapte la greu de a treia zi, cicatrice invizibila. Nu m-as (mai) baga la naturala (la prima am incercat sa nasc naturel si nu m-am dilatat destul,am avut contractii vreo 3 zile la rand (induse) ,fetita a fost f. mare 4200g-, a fost nasol). La a doua m-am dus cu programare, bine-merci, la 38 de sapt. a avut si ea 3800g deci daca mai stateam pana la 40 ajungea si ea peste 4 kile...) Si ma bucur ca a fost asa, am auzit niste urlete din sala de nasteri de si acum mi se ridica parul in cap cand ma gandesc... [q] Laura cu [url="http://img395.imageshack.us/my.php?image=turcia2006341co2.jpg"]LARA (10.05.04)[/url]& LOUISA(20.04.07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cezariana va fi intre 15-20 iunie nici nu stiu cand sa spun mai exact ,va multumesc fetelor pentru sfaturi e tare bine ca exista astfel de siteuri si astfel de mamici saritoare,cum scap cum va voi povesti acum avem [gravi]36 de saptamani si nu mai am rabdare.va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am 2 cezariene(2004 si 2006).la prima sarcina nu am stiut ca va fi cezariana.povesti de groaza sint si la nasteri naturale.nu te gindi la asa ceva.eu m-am vindecat foarte repede,din maternitate puteau sa ma lase a 3-a zi acasa,dar bb nu a fost bine si am stat mai mult.ai incredere,va fi bine! multa sanatate si un bb frumos si sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Numele meu este Delia si am nascut prin cezariana. A fost curat, comod si....rapid. Am nascut cu prof. Hudita de la Cantacuzino si a fost suuuper. Sper ca si de data asta sa-mi fie la fel de bine si sa am norocul sa nasc iarasi cu el. Tuturor mamicilor le doresc numai bine si....nastere usoara:) natalyadelya[gravi] si sofi[hopsieu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...