Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul BRASOVENCELOR!!! (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asta cu banii, daca ii merita... Daca face constant treaba, asa cum a fost laudat, merita toti banii, copilul meu cel mare fiind alergic la acarieni.

 

Nu-i bai mare sa te faci cu o prezentare acasa. Si nu costa, nu te obliga la nimic, nu trebuie sainviti pe nimeni, ba daca spui ca eu ti i-am recomandat pentru prezentare (si eu mai gasesc inca 4 persoane care sa accepte cate o prezentare) ma fac si eu cu un cadou [:D]. A, si iti aspira gratis un covor, in timpul demonstratiei, mi se pare ca si o saltea (noi ne grabeam, mai vazusem Rainbow.ul inainte, nu am mai stat sa ne aspire si salteaua...).

 

Din cate zicea tipul este singurul aspirator pe care il stie el pe piata care nu are filtre, filtrarea se face direct in apa printr-o lamela speciala. Ei?? Ma fac dealer? [:)]

 

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, succes! Ai ceva talent in meserie, aproape m-ai convins sa ma fac si eu cu o prezentare. Ma mai gandesc.

Azi am fost la patinoar in Racadau si-surpriza!- am fost singure, eu si fata mea, pe toata gheata. Foarte interesant si, categoric, reconfortant. Pai, in plina perioada de teze, ce alt parinte denaturat isi mai duce copilul la gheata...?...[?][:-/]

@blackgirl0, si noi suntem de ai casei la Concertele de Craciun supervizate de dr. Mihailescu. Vom fi acolo!

@danielac, nu ne-ai lamurit in ceea ce priveste patinoarul din piata. Poate stie altcineva ceva...? In alta ordinei de idei azi am fost pe la scoala sa-i uram doamnei invatatoare toate cele bune de sarbatori. Mi s-a lungit gatul uitandu-ma dupa Diana ta, dar n-am vazut-o. Oricum, doamna a laudat-o si era incantata de ea. Iti spun eu intr-o zi ce am povestit mai exact, bine?

@ligia13, n-am sunat inca, mai stau sa ma gandesc daca cumpar de-a gata sau fac la comanda. Maine mai vine un dulap si un mic mobilier de hol si nu stiu cu ce banuti mai ramanem, avand in vedere si evenimentele ce vor veni, adica la noi, pe langa sarbatori si zilele de nastere a membrelor familiei in ianuarie, vom boteza un copil in aceeasi perioada. Complicat, asa ca mai e in stand by. Dar multumesc, oricum!

Fug la servici, sa aveti o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tarifele la patinoarul din Piata Sfatului sunt ceva de genul:

5 lei pt copii, 10 inchiriatul patinelor si vreo 15 lei (??) pentru adulti. A fost mama pe acolo si s-a uitat, dar nu mai era foarte sigura ca o alergau fiica-mea si varu-sau.

Am trecut si noi intr-o seara pe langa patinoar. Ce m-a deranjat a fost muzica! Era data foarte tare, de nici nu se putea trece pe langa patinoar, d-apai sa stai pe el!

Dar sambata trebuie sa ajungem si noi. Cred ca va trebui sa ma duc sa il rog pe DJ sa dea muzica mai incet.

 

Nicoleta, pai cred ca meriti un cadou de la ei daca imi aspira un covor si o saltea gratis [:D]. Ca momentan nici nu am mai mult in noua casa [:D] care implineste in curand 6 luni, deci nici noua nu mai e.

 

Blackgirl0, ai grija cu anemia ca nu e de glumit. Post, post, dar cu masura. Eu la prima sarcina eram vegetariana, dar s-a oprit in evolutie. La a doua sarcina (prin care a aparut fiica mea) am mancat tot ce imi cerea organismul, asa ca am redevenit carnivora. Uneori simteam ca imi vine sa musc din cineva, atat de pofta imi era de carne [:D]. Culmea e ca fiica-mea, in afara de momentele din burta cand ar fi mancat numai carne, acum e mai degraba vegetariana si fructivora.

Deci mananca ce iti cere corpul, ca aia e ce ii trebuie copilului.

 

Nu cred ca e vreo problema ca nu ai luat in greutate. In ultima jumatate a sarcinii, pentru ca mi-au descoperit un diabet de sarcina, am fost pusa la regim fara zahar, fara prea multa paine si amidon... Am reusit sa slabesc 3 kile in loc sa iau in greutate. Mancam foarte strict si sanatos. Dar fiica-mea a fost ok la nastere ca greutate si marime, corespunzator varstei ei.

 

 

Cum e cu concertele despre care vorbitii ? In ce constau ? Unde sunt ? De unde se procura bilete ? Cat costa ?

 

Diuna, daca tot ati fost singure pe patinoar sper ca ati facut macar cateva piruete si triplu-axel! [:D] Cat costa si de la ce ora sunt seriile ? Se pot inchiria patine ? De marime 27-28 ?

 

 

Cine vine sambata prin Piata Sfatului ? Sper sa se mai incalzeasca pana atunci.

 

 

 

 

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

 

id="green">Sanzianaid="black">, am sa-ti raspund repejor la ce stiu, ca sunt cam cu graba; mi-a adus omul dulapul cat toate zilele si am ce umple la el...[majoreta] Concertul de Craciun se desfasoara in sala sporturilor, biletele se procura de la Opera( cred ca si din alte parti, dar noi oricum mergem la opera aproape saptamanal, deci ne e mai usor de acolo), pretul difera in functie de zona din care vizionezi, intre 10, 30 si 50 de lei. Cand gasesc un link cu invitatii de anul acesta il postez. Sau poate stie @blackgirl0 mai multe si ne spune ea [olala]

La patinoarul din Racadau biletele sunt 10 lei. Au reducere la 5 lei copiii pana la 12 ani numai in timpul saptamanii, la seriile de la 10, 12, si 14. se inchiriaza patine de toate marimile, faine. In timpul saptamanii patinoarul e inchiriat de antrenori ce lucreaza cu grupe de copii L,M,V de la 10 si M, J de la 14. Ultima serie e de la 22.Informatii complete[:D]. Si nu am facut numai piruete, ne-am prostit si am dansat si toate alea[aerob][disco][cool]

Noi nu venim in Piata sambata, suntem plecati la Bucuresti, dar asteptam sa ne povestiti! Distractie placuta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Fetelor ... am o rugaminte la voi!

Daca stiti cumva vreo doamna care ar fi dispusa sa ingrijeasca un bolnav (o femeie batrina ) contra cost, casa si masa va rog sa-mi spuneti!

Concret este vorba de mama unei prietene de-a mea, locuieste singura intr-un ap cu 2 camere ... prietena mea plateste intretinere, mancare..tot + un salariu !

Femeia ce trebuie ingrijita este paralizata la pat!

 

Va multumesc!

 

Eu [cafea] si Raducu [greutati] (22.04.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare! Diuna, scuze ca nu ti-am raspuns abia azi am intrat pe DC dupa multe zile lipsa din pacate... avem la job o perioada super nasoala... la patinoarul din Piata Sfatului era 8 lei intrarea si 10 inchirierea patinelor, de gheata nu stiu s azic ca nu ma pricep deloc... sper ca in vacanta sa ajunga si Diana mea la patinoar, sa invete, stii cat costa o serie la instructor? Multumim de cuvintele frumoase, dna. invatatoare ne-a spus ca a vorbit cu voi si stiu ca ai o fetita super desteapta! Sanziana, la ce ora mergeti prin Piata Sfatului? eu ma duc cu Diana acum la serbare la gradi, la Stefan al Nicoletei, dar poate mai tarziu ajungem si prin Piata! http://good-times.webshots.com/photo/2573357850103554724OulFHz?vhost=good-times
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...