Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul BRASOVENCELOR!!! (7)


Recommended Posts

Salut. Am si eu o rugaminte, daca ajunge cineva in Carrefour si trece si pe la haine de copii, ma anuntati si pe mine daca au primit haine? Ca ultima data am mers si erau goale rafturile. Nu e musai sa fie reduceri, ca au fost... de aici si lipsa... Bebe al meu creste si ne trebuie haine noi, am cautat si in Unirea, si nimic, parca lunganii de 9 luni jumatate nu mai au dreptul la haine! [:-@] Multumesc. [pup] Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Servus si bine v-am gasit! Eu sunt mai noua aici, mai aveti locuri in club? [flo] In perioada 21-22 februarie o sa aiba loc o expozitie de porumbei, iepuri si pasari exotice la hala METROM, intre orele 9-17. Eu am aflat de la o prietena crescatoare de iepurasi si m-am gandit ca le-ar placea copiilor daca i-ati duce. Nu stiu pretul biletului, prietena mea mi-a spus ca la utimele expozitii afost in jur de 5 lei pentru adulti si mai putin pentru copilasi. Sper sa nu se considere reclama, m-am gandit ca ar fi o bucurie pentru copii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Servus fetelor .. ce mai faceti? Eu am disparut ca magarul in ceatza , dar nici voi nu sunteti prea vorbarete! lore_bv, multumim de informatie... chiar o sa merg cu Radu ca este inebunit dupa animale! Intrebare de brasoveanca [flo] : unde e hala Metrom? Am fost in weekend la expozitia de reptile... care m-a dezamagit deoarece era tare inghesuita ... dar lu Radu i-a placut! Expozitia este la baza Olimpia .. si am inteles ca e pana maine incluziv! (este expozite cu vanzare [:D], deci puteti merge acasa cu un piton sau o tarantula.. fiecare dupa posibilitati [8D]. Nicoleta, haine de bebe.. (ma rog de baiat mare de 9 luni) gasesti mai degraba la magazinele speciale de copii decat la supermarket(zic eu). La Universul copiilor pe Toamnei sau in Brintex ai incercat?(Au preturi bune... si uneori gasesti lucruri frumoase) La Eliana Mall este un magazin fainutz de haine de copii..(mai scumputze). Idei de distrat copilasii mai vreau, daca mai aveti! La patinoar in Poiana am fost in weekemd.. f frumos! Daca tine zapada pana in weekend am vrea sa mergem la sanius ..(la cat e de frig afara cred ca va tine...) [pup] Eu [cafea] si Raducu [greutati] (22.04.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligia, hala Metrom este pe Carpatilor, pe dreapta, aproape de capatul strazii, cum mergi dinspre Judetean spre Poienelor. Este cam la 100m de intersectia cu Poienelor. Este o poarta mare albastra si scrie mare de tot METROM. Vis-a-vis este statie de autobuz in fata unui bloc care are la parter o alimentara, un magazin de piese auto si unul de electrice. Sper sa se fi inteles ceva, nu prea le am cu estimarea distantelor [:D] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligia, ideea este ca eu am gasit mai demult in Carrefour haine care mi-au placut, urmaresc si acum un cimbinezon cu botosel de 18 luni pe care am zis ca-l cumpar mai tarziu... si uite ca nu-l mai gasesc. Bebe al meu este lungan, acum cele de un an de la Tex (Carrefour) ii este mic, insa era super de dat pe sub combinezonul gros (de 18 luni, tot de la Carrefour, tot cu botosel...). La Universul copiilor au inceput sa aduca multe haine de foarte proasta calitate... cel putin dincele care-mi trebuie mie. Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua doamnelor! Am nevoie de ajutor, bineinteles, ca d-aia v-am luat asa la periat...Luna viitoare botezam o draguta de fetita si nu prea stiu unde gaesc haine faine, nici prea scumpe, nici prea urate[:D], nu mai stiu ce se poarta la botez, noutati bijuterii de sugari, chestii d-astea noi si frumoase. Noi mai avem fini, dar cel mai mic are 9 ani, asa ca...suntem expirati in materie[alcool]...Imi trebuie informatii proaspete: -lumanari, cu flori sau fara? naturale sau din dantela? etc. -haine: se mai poarta roz? pantalonasi sau rochita? sa le cumpar la set sau separat? -carpa sau prosop? -cat costa la biserica? exista o taxa fixa? Cu alte cuvinte, multe din voi fiind tinere mamici(si/sau nasici), povestiti despre ultimele botezuri la care ati participat. Va rooog [flo][flo][flo]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diuna
Buna ziua doamnelor! Am nevoie de ajutor, bineinteles, ca d-aia v-am luat asa la periat...Luna viitoare botezam o draguta de fetita si nu prea stiu unde gaesc haine faine, nici prea scumpe, nici prea urate[:D], nu mai stiu ce se poarta la botez, noutati bijuterii de sugari, chestii d-astea noi si frumoase. Noi mai avem fini, dar cel mai mic are 9 ani, asa ca...suntem expirati in materie[alcool]...Imi trebuie informatii proaspete: -lumanari, cu flori sau fara? naturale sau din dantela? etc. -haine: se mai poarta roz? pantalonasi sau rochita? sa le cumpar la set sau separat? -carpa sau prosop? -cat costa la biserica? exista o taxa fixa? Cu alte cuvinte, multe din voi fiind tinere mamici(si/sau nasici), povestiti despre ultimele botezuri la care ati participat. Va rooog [flo][flo][flo]!!!
incerc eu sa iti raspund, mai putin de taxe, ca nu stiu pe aici cat sunt... Deci: -lumanari, cu flori sau fara? naturale sau din dantela? etc. lumanari cu flori naturale si acum se poarta ca umplutura dinspre capatul lumanarii sa fie cu gel si cu flori de camp uscate, daca iti place... -haine: se mai poarta roz? pantalonasi sau rochita? sa le cumpar la set sau separat? se poarta roz, dar la botez stiu ca ideea e de alb imaculat, probabil ca cel mai fain este in rochita (eu asa am avut) dar bineinteles ca la bebelusi trebuie si pantalonasi sau ciorapel alb grosut... -carpa sau prosop? prosop si pentru bebe cand iese din apa si pentru preot! sus in Magnolia e un magazin fain cu haine de bebe langa Leonardo, mai gasesti si in Unirea Shoping Center la Cocodrillo... sper sa te fi ajutat cumva![flo]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13. [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am botezat niciodata dar icerc sa-ti spun cam cum a fost la botez la fimea. Nasii i-au cumparat lumnare cu ceva voal alb cu roz, nu avea flori ...au mai luat doua costumase, unul pt. dus la biserica si altul pt. scos din biserica, Timeea a avut un costumas cu care am imracat-o e acasa roz frumos dar nu f elegant si cu celalalt a imracat-o nasa in biserica dupa botez si a avut o rochita de saten roz, de printzesa. asta la imbracaminte, dar mai tre sa iei prosop cum ziceau fetele in care trebuie scos copilul, Timeea a avut si prosop din ala mare si un fel de cearceaf[:I] scuze k nush cum ii zice exact si banda din aia cu care se legau copii inainte cand se faceau sarmale, k tare preotul din ea parca...se ia si un cadou, asta daca vrei nush daca e obligatoriu...nu mai stiu acum daca mai imi amintesc de ceva iti mai scriu... aaa si astea cam toate le-a luat de la baby shop din brintex sau eliana mall, au de toate pt copii incliv lumanari si rochite de ocazie... Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...