Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul BRASOVENCELOR!!! (7)


Recommended Posts

As fi vrut eu sa o tin intr-o petrecere, dar am fost plecata in delegatie la Cluj. Dar inainte de asta mi-am luat 2 zile libere si am plimbat-o pe fiica-mea pe la Bran, in Poiana. I-a placut. In schimb acum tragem cu o indigestie. In sfarsit e vreme frumoasa, o toamna care se respecta. Printre altele eu inca nu am reusit sa termin de montat dulapul pe care l-am luat de la Tekzen. Mi s-au rupt niste suruburi, dar pe rand, asa ca tot cumpar cu bucatica. Am descoperit ca in pivnita pot inota daca ploua mult afara. Am gasit tigla sparta care facea sa imi curga apa in pod si imi desena pete artistice pe tavan. Dar sa vedem si partea pozitiva, am casa, nu ? Altfel nu as avea de ce sa ma plang. Blackgirl0 stai acasa si rasfata-te cat vrei, ca nu dureaza mult sarcina. Iar apoi nu vei mai fi tu in centru atentie pentru ca vei pune bebelusul pe primul loc. Danielac, cum a fost la Alexandria ? Cfelinar drum bun si nervi tari [:D]. Trebuie sa va gasiti de lucru inainte de a veni in tara. Eu asa am facut si cand am plecat in Franta si cand am revenit. Mi-am gasit serviciu inainte de a ajunge in tara respectiva. Ligia13 facem concurs care termina prima cu mobila ? Eu sper sa am totusi dulapul gata inainte de Craciun. Nicoleta eu am inteles de la o colega ca plateste 20RON pe sedinta de curs pentru copil la Paradisul Acvatic. O zi frumoasa tuturor ! [flo][flo][flo] "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nicoleta, sanatate lui Matei. Sa speram ca ii trece repede. Ai grija insa cu laringita ca la astia mici poate duce usor la sufocare daca se inflameaza prea tare in gat. Eu am ajuns de vreo doua ori cu fiica-mea la spital cand era mica pentru ca incepuse sa cam horcaie. Iar acolo au pus-o la aerosoli cu dexametazona cred. Daca ai aparat de aerosoli sa stii ca ii prin foarte bine. Eu atunci am imprumutat de la cineva. "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, fiica-mea tusea atunci cand am dus-o la spital, dar doar in somn. Am ascultat-o respirand in timp ce dormea si ii intrasera mucozitati spre plamani si se ineca cu ele. Am dus-o la spital pentru ca nu se putea opri din tuse si nu reusea sa mai respire cum trebuie. Au ascultat-o atunci si la plamani. Pana la urma nu a fost nici o problema, dar vreo doua nopti am cam supravegheat-o continuu. De laringita stiu pentru ca ne-au spus cei de la spital. Mie nu mi se parea mare lucru o laringita, dar am inteles ca la cei mici poate duce la probleme, de aceea trebuie supravegheata atent. "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am intrat sa va salut si sa va urez multa sanatate; noi suntem cu totii bolnaviori, unii mai bolnavi decat altii, din pacate!!! asa e, sanziana! insa nu cred ca am fi ramas nici asa, daca am fi avut de lucru de la inceput... salarii pe masura preturilor si a chiriilor nu sunt decat la Bucuresti, deci... eu zic ca asa a fost sa fie. Multumesc pt urare! Pa! Va pup, Cristina "Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix, Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danybv am asteptat sa ma suni...dar banuiesc ca nu ai avut timp...[pup]...poate data viitoare cand vii in Brasov ne intalnim..[pup] [aerob][url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/woIxXIg/weight.png"]Lupta cu kg[/url][aerob] Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei [ruga] n: 15.07.2008 d: 16.08.2008 [url="http://community.webshots.com/album/566431201pbntlL"]ingerasul Darius-Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Ce mai faceti? Nu prea am mai avut timp sa mai scriu pe forum. Am avut probleme cu puitul meu. De la vaccinul de 6 luni avem numai probleme[bang]. Miercurea trecuta a vomat din nou si a facut febra 38,5.Am crezut ca este de la dintii, dar nu a fost asa.Urmatoarea zi a facut febra 39.4 am plecat la uregenta cu el.Am ajuns acolo ca gandul ca o sa fie bine si sperand ca este vb de o mica raceala. Dr de la spital ia luat pe loc sange din degetel sa vada daca este vb de bacterie intestinala, si asa a fost[:D].Ne dat niste picaturi si panadol pt febra. Vineri a fost ok nu a avut de loc febra, am crezut ca am scapat de ea dar nu a foat asa. Sambata dimineata cand i-am luat febra avea 40.2[olala] imediat l-am imbracat si am plecat la urgenta.Acolo iara ne a luat sange si urina pt analize.Am asteptat raspunsul la analize o jumatate de ora.Cand ne-a chemat dr si ne spus ca nu este vb de nici o bacterie intestinala si ca ar fi vb de ficat si este caz de internare pt mai multe analize[bang].Asa ca ne-am internat pt analize la urgenta. Analizele au iesit bune printre care si analiza hepatitei A.Am ajuns acasa, si intre timp am cumparat un ziar in lb engleza unde este scris tot ce se intampla in Praga. Pe prima pagina scria despre Epidemia Hepatitei A care era in Praga de la inceputul verii.In concluzie doctorita care ne-a trimis de urgenta la sp de infectioase a crezut ca dupa toate simtomele pe care le avea Cezar ar fi vb de Hepatita A.Slava Domnului ca nu avem hepatita A[:D]. Si din nou ne-am amanat plecarea catre Rom[q][q][q][q][q][q][q] Nicoleta multa sanatate lui Matei[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...