Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cine ma poate ajuta?


Recommended Posts

Nu cred ca ar fi admise ca si probe juridice aceste informatii. Pe de alta parte mi se pare destul de obsesiva ideea. Pe de alta parte tot nu inteleg, daca nu merge de ce nu divortezi? Sa tot stai sa il prinzi "cu ceva"... aiurea. [url="www.marius.rdsor.ro"]Pagina familiei[/url] / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="http://www.youtube.com/user/mariuspernes"]Video[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si eu sunt de aceeasi parere: divortezi si punct; fara probe de care vrei tu sa obtii.. (o alternativa ar fi o camera ascunsa/microfon) in camera in care el isi desfasoara "activitatile") dar el de ce nu vrea sa divortati? ce motive are? casnicia merge perfect din punctul lui de vedere? atunci cum de a fost violent, mai-mai sa ajungeti la bataie? nu se impune o discutie serioasa? incearca sa faci tu primul pas la tribunal sa vezi atunci ce se schimba! karligutza sunt mamica [url="http://b2.lilypie.com/6GCZp3.png"]Adelutei[/url] [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba eu cred ca el ar divorta, dar problema Georgianei e cum sa obtina custodie totala, ca sa poata pleca in Ro cu copiii. nu e simplu deloc. probabil ca cel mai bine ar fi sa te consulti cu un avocat, el te poate sfatui cunoscind legile locale. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost deja la un avocat si el m-a sfatuit sa strang probe.Intr-adevar astfel de probe sunt discutabile si greu de acceptat dar in cazul meu ar putea fi luate in considerati avand in vedere ca eu il suspectez de inclinatii pedofile. Ceva timp in urma am gasit un sms trimis la prietena nepoatei lui de 13 ani care suna cam asa "esti f sexi, ma scoti din minti si ma exciti". Apoi am mai vazut ceva pe msn cand "coresponda" cu o tipa de 14 ani. Avand in vedere ca eu lucrez si el sta acasa cu copii, nici nu as vrea sa ma gandesc ce ar fi in stare in preajma Ioanei. Da, am nevoie de aceste probe pt a obtine custodia totala a copiilor si a-i putea lua in Romania...altfel as fi nevoita sa raman in Olanda. Da, din punctul lui de vedere totul e ok si nu vrea nici in ruptul capului sa divorteze pt ca eu muncesc ca o roaba servici, afacere, copii, casa si el doar se amuza. Stiu ca e vina mea ca am lasat sa se ajunga atat de departe si daca as putea as da timpul inapoi...dar asta nu e posibil...acesta e motivul pt care vreau si trebuie sa ies din aceasta casnicie daca temerile imi sunt intemeiate. O zi buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui georgiana06
Am fost deja la un avocat si el m-a sfatuit sa strang probe.Intr-adevar astfel de probe sunt discutabile si greu de acceptat dar in cazul meu ar putea fi luate in considerati avand in vedere ca eu il suspectez de inclinatii pedofile. Ceva timp in urma am gasit un sms trimis la prietena nepoatei lui de 13 ani care suna cam asa "esti f sexi, ma scoti din minti si ma exciti". Apoi am mai vazut ceva pe msn cand "coresponda" cu o tipa de 14 ani. Avand in vedere ca eu lucrez si el sta acasa cu copii, nici nu as vrea sa ma gandesc ce ar fi in stare in preajma Ioanei. Da, am nevoie de aceste probe pt a obtine custodia totala a copiilor si a-i putea lua in Romania...altfel as fi nevoita sa raman in Olanda. Da, din punctul lui de vedere totul e ok si nu vrea nici in ruptul capului sa divorteze pt ca eu muncesc ca o roaba servici, afacere, copii, casa si el doar se amuza. Stiu ca e vina mea ca am lasat sa se ajunga atat de departe si daca as putea as da timpul inapoi...dar asta nu e posibil...acesta e motivul pt care vreau si trebuie sa ies din aceasta casnicie daca temerile imi sunt intemeiate. O zi buna.
Mai ai sms-ul acela? e o proba puternica,nu-i asa Marius? Adica nu tebuie musai sa fie pe net,probele sunt probe si pe telefon. E o acuzatie foarte grava....doamne,imi pare rau pentru situatia ta. Acum inteleg ma bine postul tau...incearca cu un detectiv,poate ies alte lucruri la iveala.La tehnica nu ma pricep,nu te pot ajuta cu un sfat concret.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui georgiana06
[...]avand in vedere ca eu il suspectez de inclinatii pedofile. Avand in vedere ca eu lucrez si el sta acasa cu copii, nici nu as vrea sa ma gandesc ce ar fi in stare in preajma Ioanei.
doamne fereste! ce varsta are fetita ta? ai o relatie deschisa cu ea? daca la o adica ti-ar povesti daca "domnul" nu se poarta cuviincios cu ea? eu sper din tot sufletul sa nu fie cazul, stiu ca n-ai avea liniste numai la gandul ca el ar putea sa ii faca ceva rau, insa trebuie sa iti iei toate masurile sa previi lucrurile astea, daca tu ai astfel de banuieli... of! mare e gradina ta doamne! ai grija de tine si de copii! karligutza sunt mamica [url="http://b2.lilypie.com/6GCZp3.png"]Adelutei[/url] [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iubita,din cate stiu eu sunt programe care memoreaza activitatea petrecuta online- probabil cel pe care l-ai mentionat asta facea, si programe care iau doar screen shots (asta cred ca ar fi genial pt ca o sa poti vedea absolut tot ce s-a discutat online).Din pacate nu stiu cum se numesc si cum se intaleaza. Daca fumeaza iarba nu e atat de grav dar daca face cocaina sunt convinsa ca sotul tau nu mai este omul cu care te-ai casatorit, fostul meu era dependent de coca si se transformase in cu totul alta persoana. Nu stiu ce sa iti sugerez,offf!!Ideea cu instalarea unei camere de luat vederi mi se pare si mie buna doar ca e riscant sa nu o descopere. Tare complicat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgiana, eu voi fi foarte sincera cu tine. Daca as avea o fetita si as avea cea mai mica suspiciune ca sotul meu are inclinatii pedofile, as lua copiii si as fugi in lume. Nu stiu ce varsta au copiii tai si daca ai putea veni in Romania fara acordul lui, dar eu zic ca nu ar mai trebui sa stai in preajma lui. S-ar putea sa fie peste tine dpdv al tehnologiei si sa nu ai sansa sa gasesti ceva. Eu zic sa te gandesti la solutie sa pleci de langa acest ins. Iti tin pumnii sa iasa totul bine [pup]. Roxxy si [baietel]Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007) [url="http://picasaweb.google.com/roxanavelcea/MateiLaMare"]Matei la mare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...