Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Dastefa, nu am uitat, m-am gandit ca nu vrei sa-ti trimit, n-ai spus nimic...in fine, dr. e plecata la Bucuresti pentru un curs, revine la Iasi pe 15 iunie. Sta o luna si apoi pleaca intr-o vacanta. maizena e amidon de porumb (zeamil) edit: Desiree, Octoavian e un scump, [olala]. Roana, cand vedem filmuletul pe care ni l-ai promis? Cu DJ trupei Morandi? :) Dastefa, toboganul l-am cumparat din carrefour, 99 ron, am vazut si-n selgros, la 90 ron. O sa pun si poze zilele astea.
_______________________________________________ Carmen, cu [cavaler]Iustin (5.06.2004) & [copil]Teodor (6.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ne-am intors de la medic - nu e otita - e doar congestionata nitel urechea interna. iar picaturi pentru nas si urechi. acum intreb si eu asa - nu ii daduram antibioticul degeaba? fuseseram si la un targde gradinite - la mall - nika spectaculos - am luat pliante - prea putine gradinite s-au prezentat. [q] tati e la un party cu baietii - noi ne facem de cap - am facut o baita impreuna ... acum ne fugarim nitel prin casa si mergem la nani. va pup pe toate [pup] noapte buna
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miro ma bucur ca n-aveti otita... Desire admirat Octavianul...mare si frumos[il] Dastefa..reusesti ceva cu pozele Dariei? Dianarus, mephala ati vazut reteta trimisa? Fetele, voi cand calatoriti cu bebe si tati in masina...inca va mai asezati in spate cu bebe sau nu? ca eu de vreo 2 zile ma cam pun langa borbat...daca-i cade jucaria sau sticla cu apa...norocul lui! Mergem acas la neste pretini la cina...si-un film inchiriat...om vedea daca apucam sa vedem macar titlul...caninii lu iDani nu cred ca ne vor lasa prea mult...familia respectiva are un bebe 4 luni mai mare ca Dani si o multiiiiime de jucarii...chestia-i ca-i cam tarziu deja.... am pupacit Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

culcat copila. revenit sa mai dau un refresh - poate poate apere si sosul sa bagam un Lost - dacanu - somn ma fac. Dbunny eu nu mai stau in spate (la masina) cam de vre-o 4-5 luni. Scaunul de bebe e in spatele meu si ma scot din legaturi si ii inmanez apa, jucaria, etc ce are nevoie copila. La drum lung ... planuim si plecam in orele ei de somn - pentru a o chinui cat mai putin - si pe ea si pe mine. Dastefa eu folosesc IrfanView pentru a vedea poze. Daca sunt prea mari - dau save as si le salvez la calitatede 50 %. Daca tot e prea mare ... procedez la fel la un procent mai mic. Pozele le am pe [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg"]picasa[/url]. Imi place ca le gestioneaza ok si poti pune si filmulete la fel de usor cum ai pune pozele. Este un exe pe care-l instalezi pe calc si apoi toata gestiunea de poze o faci de pe calculatorul personal. E simplu. Daca doresti - iti putem explica. desiree nu poti decide o data pentru totdeauna ca lui Octa nu-i place ficatelul - tre sa-l mai incerci de cateva ori pana la decizia finala - si Kara l-a vomat din prima - acum il papa mai cu placere - noi il servim in legume - cu pireu il vomita si ea. Cica tre incercat de 8 ori un produs pana sa decizi ca nu-i place cu nici un chip acel produs. [;)] Vazut pozele. [pup] Noi ne jucam cu lego - nu zilnic - ca nu mai e de actualitate - insa ii plac tare mult cele de 2 bule - suntmici cat manuta ei - si le tot pune una peste alta pana face un turnuletz mare - care se frange la mijloc si iar o ia de la capat. Cam atat - in rest - strica totce face mama. [;)] doloes si noi tot nenedent folosim - ne spalam zilnic si nu clatim - o inghite. [pup] n-am primit nici o veste de la Koko. [q] sper sa o mai vad inainte de a pleca. v-am pupat pe toate
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]Buna seara Azi stres mare a avut sotul termen la tribunal cu permisul,am stat toata ziua in stres si cand vine acasa imi zice ca nu are nici un rezultat hotararea vine prin posta [bang]alt stres [alcool] Nu stiu unde sa mai ascund pantofii mei cu toc [bang]Antonia toata ziua se incalta cu ei si duduie casa [alcool]noroc ca vecinii de jos nu sunt in tara [:D] Dodo-pui-cum te mai simti?multa sanatate[pup] Alexandra-si Antonia de cateva zile ma trezeste la 8 cu chef de joaca [alcool],si eu ma simt obosita si fara vlaga [bang]am inceput sa iau "vitamax" [pup] Kokorina-drum bun si te asteptam cu drag acasa [bis] Dbunny-Antonia se joaca cu leggo doar daca ma joc si eu cu ea [:D],deci a inceput sa produca Dani [:-)))],tot in spate stau cand calatorim cu masina nu folosim mereu scaunul de masina [bang] Roxana_c-daca imi amintesc bine [mariaj]"varixinal" si "lioton" gel e pt picioare obosite [pup] Desiree- [il]de fiecare data ma indragostesc de Octavian [il]e asa frumos [il]blond...bucle..ochi albastri... Dolores-noi folosim pasta de dinti colgate pt 0-2 ani si nu clatim,pun ff putina pasta Mayaione-ai ajutor la treaba [:D]deja stie unde sa puna cumparaturile [cool] Mirona-ma bucur ca nu are Kara otita[pup]multa sanatate Marani-ce mai faceti?sunteti bine?[pup] fug si eu la somnic ,n buna [pup]
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirona, asa o fi cu ficatul, cum spui tu, dar daca a vomat imediat dupa...ceea ce el nu face prea des....si de papat a papat, s-a strambat nitel la inceput dar a mancat, cred ca-i era foame...nu stiu daca o sa-i mai dau curand, eu eram oricum impotriva ficatului, dar am zis ca nu o fi foc...si colac peste pupaza, are mai nou si 2 pustule mici si rosii, una pe burta, una pe fata, cu cap alb..zici ca l-a piscat ceva..si nu are ce sa-l piste...prea mare coincidenta..asa ca..pauza de ficat..daca o decide el ca vrea ficat cand o sti sa ceara, bine..daca nu, asta e fetelor, de 3 zile ne confruntam cu o mare problema..de cand cu leaganul ziua, nu mai stim sa adormim seara cu tzatza..ne-am chiuit 2 ore in seara asta sa adormim...nimic..am inceput cu leaganul, a stat ce a stat mi-a aratat bluza..m0am executat...si nimic..nu a putut..pus pe picioare, urlat...a incercat tatsu in brate, nimic..i-am cantat..l-am stresat definitiv..mangaiat pe burta, picioare, cap..nada de nada..iar tzatza..iar nu poate sa adoarma..se foieste langa mine, lasa tz...se pune pe o parte, pe alta..vede ca nu se linisteste, apeleaza la tz in disperare de cauza...si iar o lasa..ii picau ochii in gura de somn si el nu adormea nicicum, in nici un fel..refuza si alte metode de adormire, acum daca tz nu il mai ajuta..si asa nu mai suge ziua, vad ca nu mai stie nici sa o tina bine in gura..sau nu mai are rabdare sa se bucure de ea asa cum o facea in trecut si sa adoarma..nu stiu cum sa il ajut sa treaca de hopul asta..voi ce ziceti? pt mine e clar ca vrea sa lase tzatza dar se intoarce la ea disperat de fiecare data cand nu reuseste..el vrea singurel..dar nu poate, nu reuseste inca sa-si gaseasca butonul, cum zicea dbunny..dar vointa nu-i lipseste...cum sa-l ajut, aveti ceva idei?...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dolores
buna seara, am 2 intrebari: 1. le dati albusul de la oul fiert? DA, II DAU SI ALBUSUL! 2. le-ati dat (daca nu,cand?) cremwursti de pui? O DATA SAU DE 2 ORI CRED CA I-AM DAT, A VRUT SA MUSTE, NU II DAU IN MENIUL LUI!multumesc dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil

Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mayaione, nu face lego dar pune cumparaturile la loc? wow! la ce-i mai trebuie atunci lego?? e domnisoara deja! al meu pe la 3 ani s-o pricepe la asa ceva :))) desiree, ficatul de pui lipseste din program de mult. nici unul nu agreeaza. asa ca nu insistam. care-i treaba de fapt? ce are ficatul asa util in alimentatia sanatoasa, ca nu stiu... miro, poate zici acum ca i-ai dat degeaba. dar daca era otita infectioasa si pana acum era puroi si ii faceai operatie pe timpan? si asta e o posibilitate... avand in vedere ca nu a luat frecvent antibiotic eu zic sa nu te mai superi doar pt tura asta, bine ca nu e otita adevarata. si febra de la ce a fost? dbunny, care reteta? pe mail n-am intrat inca. de 3 zile cel putin imi propun. ajung eu si acolo in w-end-ul asta... dolores, albus nu, din motive de DA, mai stam vreun an, iar cremwursti a gustat de la ianis, dar nu, nu sunt de acord cu ei, evit pana la 2.5-3 ani daca se poate. prefer sa-l incerc cu sunca slaba de pui (ceea ce inca nu am facut, din motiv ca nu mesteca si nu agreeaza bucatele). desiree, mi se pare ca sunt 2 schimbari majore pt el, in paralel si asta il da peste cap. adormitul la pranz in leagan + iminenta despartire de iubirea lui de pana acum, tzitzi :) si daca incercarea de nani a fost pe fondul oboselii excesive, normal ca a reactionat asa. eu zic sa incerci la pranz sa-l adormi tu in leagan, fara pic de tzitzi iar tati sa-l adoarma seara direct in leagan, fara tine in peisaj, efectiv sa nu te vada. oare poate face asta? dar putin mai devreme decat ora lui de somn, sa nu fie f.obosit ca devine deja irascibil... sau sa incerci tu sa-i dai tzitzi si apoi sa-l pui in leagan? trebuie incercat in diverse variante. dar sa incepeti procedura inainte de a fi obosit copilul. cu cat e mai obosit cu atat mai irascibil devine si mai greu adoarme. cred ca e rezistenta la schimbare. vrea si nu vrea sa se intarce. stie si nu prea sa mai suga, cum spuneai tu. cred ca in cateva zile de oscilare va lua singur decizia. drept, vor fi zile ceva mai grele, dar incercati sa rezistati inca un pic. trebuie sa mai vorbim despre asta. personal nu am trecut prin asta, dar incerc sa ma gandesc ce ar fi bine pt octav. tine-ne la curent. Marc 1+ si Ianis 3+
[url="http://picasaweb.google.com/dianarus"]Pozele noastre[/url] / [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587"]Nasterea lui Ianis [/url] / [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084"]Nasterea lui Marc [/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116236&whichpage=1"]Mananc deci slabesc[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...