Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

aici sunt si eu. culcat fata - si acum ma chinui cu sa-mi fac chef de scris. sunt intr-o faza mai nasoala, astept sa fiu chemata la un interviu, nici macar nu stiu daca voi fi chemata - insa eu tot am stres. lucrez la faze de self control si la faze de incredere in sine - nu prea-mi reusesc ... dar na- eu lucrez. Kara e bine - gata cu antibioticul, gata cu tratamente de orice natura. azi mergem la un control - sper sa nu mai urle si sa fie totul ok. poate o si masuram/cantarim. imi pare tare rau ca nu mi-a coincis programul cu cel al lui Koko si ca nu ne-am vazut. [q] imi pare tare rau - poate data viitoare. desiree felicitari pentru olita - mare realizare. danita ne gandim lavoi. [pup] tu cum esti? dastefa eu zic capoti linistita sa-i faci groapa de nisip - in timp se va obisnui cu ea si va stii la ce foloseste. Kara e in limba dupa nisip - asta vara la mare o tineam cu suzi in gura - pentru a nu papa nisip - anu asta nu cred ca va mai fi nevoie - intre timp a invatat cum se foloseste nisipul - asa ca - eu zic ca mai ai timp s-o inveti pana la vara. multumesc tuturor pentru raspunsul cu biberoanele. - si noi papam rar de tot cremvursti de pui - dar papam - de ce nu? - ou papam foarte rar - mai mult in prajituri si alte paparuri - asa in legume nu-l agreem, la fel nu agreaza nici omleta, nici ochi de ou - nimic. dianarus78 si desiree cand primiti cuponul si luati de la posta coletele - primiti si pe Pm detalii cu contul. [;)] [pup] Dodo-pui sanatate cat pentru amandoi. [pup] Lory acum ca am reaparut eu - iar ai disparut tu? Alex sanatate multa - ai grija de tine - ce mai face Mark? pupa-l de la noi. [pup] mephala30 vazut pozele - mi-a placut mult aia cu carligele de rufe - mult mult mult [:D][:D] v-am pupat - fug langa ea - poate mai apuc si eu o juma de ora de somn. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mephala nu ma satur de pozele voastre! Demne de inramat! desire ia fa tu o poza pt mine Octavianului in leagan cum doarme ca nu stiu cum e leaganul ala... ficatul de pui Dani nu-l agreaza...dar...vinerea trecuta am facut vestitul epur cu coñac si usturoi si ficatelul l-a servit craiul...deci, daca-i gatit pt adulti il papa, daca-i blenduit in piure il scuipa[xx(] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca ivan sta cuminte in magazine doar cand e cu mine, cand suntem amandoi cum intram vrea jos din carut, asa si in masina, sa stea unu in spate cu el dbunny - vazusem ceva lemne si in alcampo si scria 3+ deoarece contin piese mici m.am hotarat sa.i iau mesa abrick din toys , aia de se monteaza piese de lego pe ea si are si scaun desiree- da chiar, e bine ca ti.a reusit cu olita, eu uit sa.i si cumpar... danita - sanatate multa mamei! dastefa - ivan asa face, chiar azi am stat un pic la nisip si la fel arunca, pana s.a luat cu topoganul si altele dar sunt copii mai mici care nu arunca, dar pe care i.au dus de mici, deci tre sa se obisnuiasca, la mare noi plecam in iulie pe 9, o sa vad ce face cu nisipul mirona - nu stiu de ce aveam impresia ca tu deja ai inceput munca...bafta la interviu si la medic cu kara cred ca as mai fi vrut sa scriu ceva da nu stiu ce [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa vedeti ce.am patit sambata, plecam amandoi intr.un centru comercial mare de tot si foarte departe, ploua cu galeata si aveam o senzatie nasoala, de frica sa nu patim ceva, bun, ajungem acolo, eu prin magazine dupa haine (candva am sa dau foc la toate ca deja nu le mai suport)si Leo cu Ivan, faza e ca Leo si.a uitat telefonul acasa asa ca a trebuit sa stam cat de cat aproape unu de altu, si el ca vezi domne nu vrea ca ivan sa planga deloc, ii face toate poftele, asa ca a vrut ivan sa fie plimbat in cos de plastic din ala mic de cumparaturi, din ala de tarat pe jos, l.a urcat acolo, asa ca l.a un moment dat a cazut pe spate cu tot cu cos, si eu l.am luat l.am consolat ca urla ca din gura de sarpe, apoi l.am pus in caruciorul lui crezand ca mai tipa pt ca vrea inapoi, dar cand ma uit mi s.a facut rau ca.i datuse sangele pe gura, am crezut ca mor acolo,mai ales ca el cazuze pe spate si nu stiam ce are la gura de ce ii curge sange, nu s.a vazut nimic.... asa ca leo a zis ca de acum de cate ori va mai merge cu mine in magazine sta doar cu ivan in parc si gata :)nu se mai uita dupa nici.o haina nimic [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dayanara ...si pana la urma de unde-a iesit sangele? si noua tot masa aia cu scaunel si lego care se mionteaza pe ea ne-a placut[cool] acu sa vedem daca vreo matusa, vreun nash ceva ne cadoriseste...Paco de maine-i in somaj...deci cateva sute bune in minurs[B)] tema nisip: eu am mirosit chestia asta de inainte de-a ma marita[:D] al meu sotz(cand casa nostra era in constructie) tot zicea sa lasam vreo 2 metri patrati pt groapa cu nisip a copchiilor...acu cand tre sa-l spele pe Dani de 4-5 ori pe zi numai pe maini isi pune mainile-n cap...si n-avem nisip, nici pamant, e tot betonat si gresuit. dar recunosc ca ne-am cumparat deja galetusa, grebla, lopatica, etc pt mers la plaja, asa ca daca ne apuca dorul de nisip, avem marea la 15 minute[8)] tema shopping: vad ca sunteti multe care va plangeti de bebei... noi stam, ori legat in carut, ori asezat in carutul mare de cumparaturi...dar nici nu suntem persoane care stam 3 ore in carefour si ne uitam pe rafturi...mai se intinde dupa una alta, mai ii dau in mana una alta, mai incerca el miorlaind sa se ceara jos, dar eu fac pe surda desire am uitat: felicitatiunile nostre pt cacacit si pisuit in olita!! sunteti mari si tari! Miro cetish intr-o revista spaniola urmatoarele: otita in cele mai multe cazuri se rezolva fara antibiotic, sau se administreaza antibiotic numai dupa 48 de ore de dat antitermice/analgezice...pt viitor, dar daca copilul sufera si are febra..eu n-ash sta in dubii, i-as baga imediat.tinem pumnii pt control! Danita bine ca mama e spre bine, intre timp ce mai zice...bebelusca??!! ooops, nici nu-i mai stiu numele[:-/] de ce n-ai poze la semnatura? Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

toate lichidele posibile de baut, le bea dijn biberon referitor la biberonul de plastic..nu am inteles exact care e treaba...doar apa isi lasa anumiti componenti sau e vorba despre toate lichidele posibile????? noi ieri am fost la gradina zoologica...o sa pun si poze dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dayanara, pare rau de guritza lui ivan..il pup dulce pe grasun[pup] nu ma felicitati inca cu olita caci cu o floare nu se face primavara...dar spre deosebire de alte dati, a inceput sa stea efectiv pe ea, deci a facut si pipi...azi fiindca a facut la oala l-am lasat fara pampers si la un moment dat a inceput sa tipe si sa imi arate baia..eu repede aduc oala si ce sa-l mai pun pe ea? ca el era deja pisat, ud pana la calcaie..el mi-a spus ca a facut dar nu a putut sa tina, mititelul de el!ideea e ca mi-a aratat baia si s-a suparat tare ca era ud![:D]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dolores referitor la biberonul de plastic..nu am inteles exact care e treaba...doar apa isi lasa anumiti componenti sau e vorba despre toate lichidele posibile?????
nu apa, ci plasticul incalzit lasa componenti chimici in apa...sau in orice lichid... Ma pun la facut un chec cu miere..acoperit cu glazura s-apoi tavalit in cocos...suntem invitati la cina, si ca femeie gospodina ce sunt tre sa duc desertu...am impresia ca in drum spre casa lor oprim la cofetarie si cumparam...[alcool] Dayanara nu stiu cat e de mare pachetul, dar ma gandesc ca masa vine pe bucati...ca doar d'aia-i lego[:D] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiam asta cu plasticul..imi poti da un link sa citesc?
quote:
Originally posted by Dbunny
quote:
Originally posted by dolores referitor la biberonul de plastic..nu am inteles exact care e treaba...doar apa isi lasa anumiti componenti sau e vorba despre toate lichidele posibile?????
nu apa, ci plasticul incalzit lasa componenti chimici in apa...sau in orice lichid... Ma pun la facut un chec cu miere..acoperit cu glazura s-apoi tavalit in cocos...suntem invitati la cina, si ca femeie gospodina ce sunt tre sa duc desertu...am impresia ca in drum spre casa lor oprim la cofetarie si cumparam...[alcool] Dayanara nu stiu cat e de mare pachetul, dar ma gandesc ca masa vine pe bucati...ca doar d'aia-i lego[:D] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...