Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va spuneti unul altuia " te iubesc"?


Recommended Posts

Este necesar sa ne spunem 'Te iubesc' sau e mai imporant sa ii aratam partenerului prin fapte ca il iubim? Sotul meu nu mi-a spun niciodata in 7 ani "te iubesc" (stiu ca ma iubeste), uneori as vrea sa mi-o spuna, macar sa vad cum e. :) Dar m-am obisnuit, probabil mi s-ar parea ciudat sa il aud acum spunandu-mi asta. Pur si simplu nu poate, nu simte ca e necesar sa o faca. Face parte din categoria de barbati care nu spun niciodata cuvintele astea. Imi spunea azi o prietena ca si daca ii spune sotului noaptea cind doarme adanc 'te iubesc', el prin somn ii raspunde 'si eu te iubesc dragostea mea"... parca am fost putin geloasa cand am ascultat-o...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nasol...imi pare rau pentru tine, Mindy. Noi ne spunem mai mereu- chiar zilnic "te iubesc!". S-ar putea ca la un moment dat sa se piarda din semnificatia propriu-zisa...dar atata timp cat simt ca intr-adevar ma iubeste...[olala] Mi se intampla sa ma trezesc cicalindu-l sau certandu-l la telefon- ceva minor de regula- si el il loc sa se contrazica cu mine sau sa-mi dea diverse explicatii ...imi spune scurt "Si eu te iubesc!" [pup] si atunci ma trezesc la realitate si-mi dau seama ca fac din tantar armasar... Sotul tau este roman? Pe aici in jurul meu- barbatii americani- oameni seriosi/tineri si batrani deopotriva- cand vb la telefon cu nevestele ii aud f. des zicand "I love you!' sau doar"Love you!". Nu se ascund si nu par jenati de asta! ...dar tu ii spui lui ca-l iubesti? el cum iti raspunde atunci? "si eu!" sunt unii care nu pot spune nici picati cu ceara "te iubesc" dar in schimb...dau totusi e un raspuns- o declaratie! Adriana, mama de baieti: Andrei(30.11.05) si Mihai(3.08.00)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DA, adesea.. poate chiar zilnic?! ma uitam dupa un emoticon din acela, vesnic indragostit, cu ochii zbarnaind si ros' in obrajori [:D] si n-am gasit... insa am analizat mai tare emoticonu' de nunta [nunta] si e tare haios ca vine ala micu' si ii deranjeaza cravata lui tati (presupun)..... [:D] nu e ca reflex "te iubesc-ul" nostru pentru ca pur si simplu atunci cand avem motive sa il spunem, il spunem; fie ca ne-am suparat si ne-am impacat cu un te iubesc si-o imbratisare, fie ca suntem foarte fericiti de ceva si atunci automat ne vine "te iubesc" pe limba si eventual lacrimi de fericire (mai mult eu sunt lacrimogena familiei [:D]) imi pare rau sa aud ca unii (printre care si voi [:(]) nu isi spun deloc cu toate ca se iubesc, dar pe mine ma emotioneaza aceste cuvinte de fiecare data cand le aud! [olala] poate n-ar fi rau/greu sa incepi sa il inveti tu pe el sa le foloseasca, folosindu-le tu (de cate ori ai ocazia! [;)]) si cine stie, intr-o buna zi il vei auzi si tu pe al tau sot spunandu-ti cuvintele magice! ... dar de scris ti le-a scris vreodata? pe vreo felicitare ceva? karligutza sunt mamica [url="http://b2.lilypie.com/6GCZp3.png"]Adelutei[/url] [bis] am editat o greseala gramaticala! nu suport greselile de acest gen! [mariaj] mai ales cand le fac eu (din graba de fiecare data [:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toata ziua! Si nu simt ca am face din asta o rutina. Pur si simplu ne exprimam in cuvinte sentimentele. La fel facem si cu cei mici, cand ne apuca draglalitul, le si zicem ceva gen :"te iubesc, printesa mea!", sau "te iubesc, mai mormoloc!" Mie mi se pare normal sa ne exprimam si in cuvinte sentimentele, pentru ca ne face sa ne simtim bine. Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti norocoase cu sotii vostri dragastosi. Ce e frate asa de greu sa iti iei femeia in brate si sa ii spui ca o iubesti!? Da Adriana- e roman! mult prea roman :) Eu ii mai ziceam pe vremuri 'te iubesc' si am vazut ca il incomodeaza asa ca am renuntat. Imi raspundea: " Pai normal, ca doar de-aia m-am insurat cu tine'. Of ce sec! Zice ca i se pare prea 'feminina' chestia asta si ca pur si ca nu ar fi el daca ar zice-o. Imi vine sa am o discutie cu maica-sa ca ea e cea care le-a bagat in cap copiilor ca nu trebuie sa isi exprime sentimentele.. sa fie tari, sa nu arate nimanui ce simt.. In rest e destul de ok (nu minunat).. as vrea sa fie mai deschis cu mine sa mai beneficiez si eu de cite un 'te iubesc'.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul asta imi aduce aminte de fostul meu prieten, cu care am fost impreuna 5 ani. Nu ne spuneam te iubesc de niciun fel, desi la momentul respectiv eram convinsa ca ma iubeste profund si eu pe el la fel. Si, intr-o seara, nu mai retin bine ce si cum, ma apuc eu sa ii spun" Te iubesc"... raspunsul vine sovaitor: din pacate nu sunt in masura sa-ti spun la fel[:0] Nici pana in ziua de azi nu stiu ce a vrut sa zica! Si evident ca acum nici nu-mi mai bat capul cu asta, dar atunci am ramas masca.... si am mai continuat relatia vreo 2 ani, cand n-am sfarsit-o pt ca nu ne mai iubeam, ci din cu totul alte motive. Asa ca ma gandesc ca or fi oameni care nu pot sa spuna asta sau pur si simplu prefera ca celalalt sa simta asta, decat sa ii tot spuna. Ceea ce zici tu acolo cu prietena si cu spusul in somn, eu cred ca e reflex conditionat... si asta nu trece prin suflet. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o perioada in care nu ne-am spus si tare rau a mai fost. De obicei ne spunem zilnic, cand ne vedem sau la telefon. Poate ca sotul tau isi arata dragostea altfel, stiu ca era o carte cu limbajele de dragoste ale iubirii. Incepe tu prima si probabil c aiti va raspunde, daca o faci des poate va intra in obisnuita. Eu nu cred ca este un capat de tara. [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 8 ani .... La multi ani! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici sotul meu nu imi spune Te iubesc si nici eu nu o fac. Uneori il mai intreb in gluma daca ma iubeste iar el spune ca da si cam asta e declaratia. Dar sincer nu ma deranjeaza pt ca nu consider ca doua cuvinte pot arata mai mult decat faptele in sine. Nu imi zice dar atunci cand am avut nevoie a fost langa mine cand am fost bolnava nu s-a deslipit de langa patul meu si cred ca asta conteaza cel mai mult. Am si eu pritene carora sotii le zic zilnic ca le iubesc si atunci cand au ajuns la spital din diverse motive ei le-au spus frumos la telefon ca le iubesc si cand o sa isi termine treaba la birou o sa ajunga si la ele. Si atunci cu ce te incalzeste acel te iubesc. cu nimic si nici pe ele nu le-a incalzit. Atunci ar fi preferat sa nu le zica nimic si sa vina intr-un suflet la ele. Parerea mea e ca sunt doua cuvinte care suna frumos mai ales in adolescenta dar atat si nimic mai mult. Dragostea se arata nu se spune. elena***[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124159"]CAMPANIA NOASTRA[/url] *** [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html"]PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mindy, Cand l-am cunoscut pe sot nu-si exprima deloc sentimentele, defapt nici nu spunea nimanui lucrurile importante care i se intamplau! Si eu, care citisem sute de carti despre cum "trebuie" sa fie dragostea eram cam socata. Nu cred ca vei rezolva ceva vorbind cu soacra, nu a reusit sa-l invete asta cei 20-30 de ani cat l-a avut acasa, crezi ca miraculos ar putea face asta in 30 de minute de discutie? Eu ii spun, si i-am spus mereu sotului ca-l iubesc, ii trimit cateodata SMS-uri de la servici, ii pun postit-uri cu declaraii prin casa. Cate-odata, cand simt eu asta. La inceput cred ca era cam jenat de asta, sau zicea "si eu", dar uite ca in timp, suntem de peste 10 ani impreuna, a inceput sa spuna si el. pana la urma conteaza daca vine dupa tine cand ploua si n-ai umbrela, nu da-ti spune ca te iubeste cand ajungi uda pana la pieile acasa! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...