Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va spuneti unul altuia " te iubesc"?


Recommended Posts

Fetelor, Putina empatie, va rog! Noideea spune povestea ei, de femeie caruia sotul nu-i spune ca o iubeste, si din ce scrie ea, nici nu o iubeste! Cum adica sa pleci cu "masina lui" e o declaratie de dragoste? Ar trebui sa fie masina "voastra" si sa o folosesti de cate ori ai nevoie. De ce vi se pare ca e un raspuns la misto? Mie mi se pare un raspuns f trist. Adica mie mi se pare ca noi ne punem aici intrebarea daca sotul ne spune sau nu ca ne iubeste; cand noi STIM sigur ca ne iubeste! Ce faci insa cand nu te iubeste? Cand nu numai ca lipsesc declaratiile, dar lipseste dragostea? cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si noi ne spunem ca ne iubim , ne strangem in brate cand ne intilnim prin casa si apoi ne spunem ca ne iubim. Am avut un sentiment placut saptamina trecuta , a venit de la munca iar eu facem [nani] s-a aplecat asupra mea si m-a sarutat pe frunte . La gestul asta nici nu mai imi trebuiesc cuvinte! "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, ne spunem aproape zilnic desi simtim ca ne iubim reciproc.Insa este nevoie si sa o spunem, mai ales daca trecem prin probleme. Adinella "Cand Isus era pe cruce, tu erai in inima Lui!" [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/album?.dir=6108&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/my_photos"]Andrei[/url] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/album?.dir=19b1&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/adinel_a/my_photos"]Adriana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi zice ... de obicei cind iau intr-o mina facaletul metaforic, celalalt membru superior il proptesc in sold si cu o privire suspicioasa il intreb zgiltind delicat sucitorul: "auzi?? ma mai iubesti, sau ... [bruta]?? " la care sotul, receptiv, raspunde "siiiigur [cit] ca te iubesc" (cu exact acelas interes ca emoticonul). da' asta e asa, in conditii normale, ca daca bate vreun wind of change schimba macazul. gluma preferata fiindu-i (daca intirzii la serviciu) sa ma sune/sms-uiasa cu "vad ca m-ai parasit [q]" (in engleza are sensul mai degraba de ai fugit de-acasa [:D]) amanda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi ne spunem in fiecare zi, de mai multe ori.la telefon, prin casa, prin sms-uri, si nu si-a pierdut din conotatie. Ne-am demostrat de atatea ori lucrul asta, si am trecut prin atatea perioade proaste ( la serviciu) atat eu cat si el,dar tot timpul am luptat impreuna si dragostea noastra a crescut. In fostele relatii atat eu cat si el am fost reci, si nu am spus te iubesc, dar se pare a atunci cand iti gasesti sufletul pereche totul se schimba http://tt.lilypie.com/rCfRp3.png viitoare[mamica] de [copil],deocamdata visand la statutul de [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne spunem zilnic "te iubesc". Recunosc ca mai des zice el. La un moment dat i-am zis sa imi spuna asta mai rar, pentru ca ma simteam sufocata si mi se parea ca a devenit salut...fiecare convorbire telefonica se termina cu "te iubesc".Sotul s-a conformat si vreo saptamana n-am mai auzit cuvintele.Asa aiurea m-am simtit...Parca lipsea ceva.Si intr-o seara ma intreaba pe messenger:" Pot sa-ti zic " te iubesc"? As vrea sa fac asta si ma simt asa rau ca nu ma lasi sa iti zic ."Atunci mi-am dat seama ce prostie facusem.[bang][bang] De atunci lucrurile au reintrat in normal, acum mi-o zice iar zilnic[:D] Totusi pentru mine mai important este sa mi se arate ca sunt iubita decat sa imi zica. Slava Domnului ca face si asta, pentru ca altfel n-ar conta deloc vorbele lui. La mine in familie nu se obisnuia sa se zica "te iubesc", ba mai mult n-au existat momente de tandrete intre parintii mei sau intre ei si mine.Stiu ca ma iubesc si stiu ca se iubesc ,dar nu se arata asta. Ei bine, eu nu vreau ca viitorii mei copii sa creasca asa.Vreau sa vada si sa simta ca parintii lor se iubesc si ca ii iubesc, ca manifestarile de dragoste sunt ceva normal. Vreau sa va zic ca ai mei parinti au fost mirati de faptul ca eu cu sotul ne sarutam in public sau ca ma strange in brate.Chiar si eu eram destul de stingera cand vroia sa ma sarute pe strada sau intr-un mijloc de transport in comun.Intre timp am trecut peste asta. Dar am avut norocul sa dau peste un sot foarte dragastos si destul de destept incat sa ma ajute sa depasesc unele bariere pe care de fapt mi le impusesem singura ( din cauza educatiei primite).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate ca sunt mai "aparte" pentru ca eu nu stiu sa spun Te Iubesc... deobicei barbatii unt cei care intampina problema asta, dar uite ca si unei fete ii e greu sa spuna. am o relatie si il iubesc pe cel de langa mine, anul asta o sa termin facultatea, iar apoi ne punem la punct detaliile casatoriei. il iubesc, daca nu, nu m-as caasatori, nici macar nu as mai sta in relatia asta, dar din pacate nu stiu sa spun Te Iubesc. ii spun foarte rar prietenului meu. de cele mai multe ori el e cel care ma intraba: ma iubesti? si ii raspund: normal ca da. nu stiu de ce, dar nu pot sa zic... simt si traiesc iubirea in toata puterea cuvantului, insa nu pot sa exprim. cine stie, poate cu timpul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...