Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

curs de dans?


Recommended Posts

Ei bine, da. Un curs de dans amarat a ajuns sa ma faca sa ma gandesc serios daca sotul meu mai este implicat emotional in relatia noastra sau cauta sa stea cat mai departe de mine, de noi ca familie. Sa va povestesc cum au decurs lucrurile. Intr-o zi trebuia sa merg la doctor si il rog sa vina mai devreme ca sa ii dea drumul bonei care statea cu fetita noastra. Bun, imi spune ca nu poate la 5:30, dar ca incearca sa ajunga pe la 7:30, ca se intalneste cu un coleg de la sediul central intr-o problema de serviciu etc. Pana la urma a aparut pe la 9:20, dupa ce ma intorsesem eu de la doctor, spunandu-mi senin ca de acum inainte lunea si miercurea merge la un curs de dans si nu, nu pot veni si eu pentru ca grupa e deja formata si nu s mai primesc noi inscrisi. Si ca nu mi-a spus pentru ca era sigur ca eu nu o sa vreau sa merg. De altfel, martea si joia deja se ducea la sala si oricum venea tarziu, sambata are nu stiu ce curs la serviciu, timp pentru familie mai nimic. Eu ma simt ranita de faptul ca s-a ascuns de mine si nu mi-a dat posibilitatea sa merg si eu, plus ca percep ideea de dans ca pe o activitate de cuplu si ma simt respinsa ca parte a cuplului pe care il formam. Pentru ca nu, nu vrea sa merg si eu cu el. Ceea ce vreau eu sa va rog e sa imi spuneti sincer daca voi credeti ca eu exagerez si e OK ca un om care are familie sa isi dedice cea mai mare parte a timpului liber (care si asa e destul de putin) unor activitati individuale, la care sotia si/sau copilul nu pot participa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu prea am avut rabdare sa citesc tot, dar am inteles ca s-a dus la cursuri de dans singur, desi iti spusese ca se duce in alta parte. Bine ca se duce la dans (desi e cam ciudat pentru un barbat!), si nu se duce in bar, sau mai stiu eu unde. Du-te si tu cu el, macar cateva saptamani, gandeste-te ca poate ii este mai bine fetitei sa stea cu altcineva in timpul asta, decat sa va certati cand se intoarce. Daca a ales acest moment, fara s aiti spuna, e clar ca lui ii trebuie acum si nu mai tarziu. Zic si eu... [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 8 ani .... La multi ani! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca a vzaut filmul ala cu richard gere si jenifer lopez[bang] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am gandit la film. Parerea mea este ca un barbat nu merge singur din senin...LA DANS. Eu nu cred. In locul tau as lasa copilul cu altcineva (sau spui ca ai o treaba) si l-as urmari. Depinde de multe alte amanunte acum si numai tu stii care e cea mai buna solutie. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danais, Stii singura ca nu e in regula. Nu numai ca se duce singur la dans, ci ca nu-ti spune, ca defapt are program in fiecare seara... orice numai acasa nu! Mie mi se pare genul de om caruia i s-a urat cu binele. E f sigur de dragostea ta, stie ca o sa-i fie bine copilului ca ai tu grija. Bine, dar de TINE cine are grija? Nu stiu la ce ora culci fetita, dar intr-o seara cand se intoarce de la "dans" fa in asa fel incat sa nu fiti acasa. Nu raspunde la tel...sa se intrebe si el ce vi s-a intamplat, unde sunteti? Poate se trezeste la realitate si i se ia cu dansul! mie mi se pare ca esti o tipa super, care il iubeste mult - vorbesti asa de frumos de el, poate de-aia e sigur ca poate intinde coarda oricat. el, pe de alta parte nu vrea sa-si asume responsabilitatile familiei. Pot sa-ti spun cum a procedat o prietena de-a mea, cand sotul ei gasea ORICE de facut, decat sa stea cu copilul sau sa faca activitati gospodaresti. A chemat familie, soacra si le-a spus ca divorteaza! Si soacra tot incerca sa o convinga ca o sa-i fie rau copilului fara tata. Care tata, ca asta nu statea deloc acasa. Si omul cand a vazut ca prietena mea vorbeste serios s-a schimbat, a inteles ca altfel isi pierde familia. El credea ca poate sa aiba si familie si viata de burlac. cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca in momentul asta el e implicat emotional intr-o alta relatie,mai mult ca sigur ca la dans nu merge singur ci insotit de cineva,pentru ca banuiesc ca e vorba de dans sportiv si acolo sunt dansuri latino americane,este tango,cha-cha,salsa,si mai ales rumba care este unul din cele mai seducatoare dansuri,cam asta se invata pe la aceste cursuri de dans,ti-o spun din sursa sigura.Pare extrem de ciudat ca a ales sa mearga singur,ma gandesc ca ar fi fost frumos sa mergeti impreuna sa luati lectii si apoi sa faceti o figura frumoasa amandoi,altfel nu vad ce rost are ca el sa ia lectii de dans,ca doar nu va dansa singur.Asa ca numai sta si fa-ti drum pe la sala respectiva,macar ca stai undeva ascunsa si vezi cu cine iese de acolo ca nu cred sa-i treaca prin cap ca vei fi acolo la o ora asa tarzie.E posibil sa mearga cu vreo colega,asteapta-te la orice,parerea mea.Iti doresc sa fii tare si sa ne inselam noi aici. Sybille [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...