Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

curs de dans?


Recommended Posts

Catalino,da' insensibila mai esti, fata,la problema cu dansu'.Adica daca aflam cine e tati,am rezolvat si misteru'?!io zic sa facem investigatii,am io pile[:D] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cristina, sare sau nu [:I], eu mi-am invatat parte din lectie, incerc sa nu il sufoc, desi jur ca imi vine, incerc sa pricep ca suntem cele mai importante persoane din viata lui si nu sta la birou (care e la demisolul casie noastre) sau nu bate tara/tarile de-a lela sau de drag. Ca e pierzator de vreme si dezorganizat.... asta ma indoiesc ca mai pot schimba. Are el motivul lui major si asta e bunastarea noastra ca familie. Sigur ca e fte obosit, de multe ori prea nervos si atunci mai repede ici-colo, dar sa fiu realista: nu merge la fufe, nu cheltuie banii pe tampenii (daca scoatem barca - ma rog pt pasiunea lui, pot intelege), si cam tot ce face ne este dedicat. Evident, nu e violent, asta apriori. Am invatat ca dc nu il mai sun de 100 de ori sa-l intreb cat mai are de treaba, la cati km e de casa si cum bate barometrul traficului si vremii, vine mai calm acasa, in tot acelasi timp ... fara sa-l f..... la cap. Sigur ca ma deranjeaza multe, foarte multe, inclusiv ca maine - de ex. - cu fata mare bolnava, eu pe urmele ei, diverse de facut - merge la pescuit, dar comentez mai putin si asa obtin ca vine la 12 la amiaza acasa, ferm. Daca fac urat, si ce bine stiu face, vine la 7 seara, si tremuram ambii de nervi 20 de ore nu 5 [:D] So, eu nu ma mai enervez maine, el merge linistit - pt ca merge si daca fac eu urat, poate nu merge daca ma pisicesc, da' nu mi-e stilul.... etc. Povestea cu dansul o cred in continuare o mascarada oribila. Dra daca omul e bolnav, atunci poate ca a gasit si el ceva sa-l scoata din starea proasta. INSA: refuzul de a-si lua sotia cu el, sau in vizita, e o chestie fte urata, mai ales ca dansul.... daca bine imi amintesc este in cel putin DOI. Sa mi-l inchipui pe al meu la tango-uri si salse cu niste straine... chiar nu mi-ar place, refept as face urat. Dar la ei asta e doar 1% din problema, sau cireasa de pe tort. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca sotul danaisei a fost in cel mai " fericit " caz egoist, altfel nu inteleg atitudinea lui. Cum adica sa te inscrii la un curs de dans si abia apoi sa spui? Nu zic ca e cine stie ce decizie, dar, in general, in cuplu orice initiva ar trebui discutata impreuna. O sa dau un exemplu din cazul meu. Sotul meu lucreaza si locuieste in alta tara. De obicei ne petrecem serile si noptile discutand pe net. Avand in vedere ca exista o diferenta de fus orar (la mine este mai tarziu decat la el), primul lucru pe care il face cand vine de la serviciu este sa deschida calculatorul sa vorbim. Abia apuca sa guste ceva. in urma cu cateva luni imi zice ca a vazut el un club foarte tare , care are sala de fitness, bazin de inot si alte chestii faine, ca face parte dintr-un lant celebru din tara respectiva si ca el vrea sa se duca. Eu i-am explicat ca nu este prea indicat din doua motive: 1 - o sa ajunga mai tarziu acasa , prin urmare o sa vobim mai putin, avand in vedere diferenta de fus orar 2- este un club foarte scump si mai bine ar merge la unul in cartier, aproape de casa, dar si mai ieftin. La urma urmei s-a dus acolo ca sa economiseasca bani, nu ca sa isi faca toate poftele. Nu a inteles, a inceput cu istericalele, am avut discutii o saptamana. Ca sunt o sotie rea. Ca isi doreste mult asta si ca eu nu-l inteleg. Pana la urma am cedat. Zis si facut. Si-a facut abonament pe cateva luni,l-a costat cam mult ( din punctul meu de vedere) si a inceput sa mearga aproape zilnic. Am incercat sa fac un efort sa stau noaptea tarziu sa vorbim pe net, dar dupa cateva saptamani s-a adunat oboseala ( eu dimineata tot devreme ma trezesc si la pranz nu am timp sa dorm) si am inceput sa ma simt rau. Am devenit mai irascibila , pentru ca nu mi s-a parut corect ce se intampla. In plus, timpul nostru petrecut pe net a inceput sa scada. Si la un moment dat i-am zis ca e cazul sa avem o discutie . I-am expus clar lucrurile. I-am zis ca nu mai pot, ca e obositor pentru mine. Si i-am propus sa vorbim mai mult in weekend, iar in timpul saptamanii doar la telefon cat este posibil. I-am mai zis si ca mi se pare ca relatia noastra se " raceste " si ca e pacat ca nu-si da seama. Si cu asta basta. Ce credeti ca s-a intamplat? Ei bine, s-a trezit si si-a dat seama ca am dreptate. A zis ca decat sa nu ma vada zilnic pe net, mai bine renunta la sala. Nu a fost cazul, am hotarat de comun acord sa mearga , dar mai rar, si in anumite zile, cand oricum eu nu as fi putut sta prea mult pe net. Eu sunt de acord cu ideea de libertate in cuplu, dar atunci cand oricum este putin timpul petrecut impreuna, ce sens mai are sa ti-l mai umpli cu altceva? Ce e mai importanta, o pasiune sau sotia ( in cazul danaisei: sotia si copilul)?Si din cate vad sotul danaisei mai are si alte si placeri decat dansul si petrece fara familie multe ore.Foarte bine ca danaisa a fost de acord, dar totusi, chiar tot timpul liber sa fii plecat de acasa? Cand sotul meu era in tara, mergea la fotbal, sau la sala, sau la o bere cu prietenii...Niciodata nu am zis nu. Dar asta se intampa o data pe saptamana. Si ma anunta intotdeauna unde merge si cat sta, ca sa nu-mi fac griji.Nici el mie nu mi-a interzis nimic. Din contra, avand in vedere ca avem pasiuni diferite, nici nu ar fi avut cum sa ma insoteasca peste tot. Dar nici eu nu am sarit calul. M-am lungit cam mult. Stiu ca fiecare relatie e diferita, si sunt de acord si cu faptul ca nu trebuie sa ne sufocam reciproc dupa casatorie, dar de aici pana la a-ti satisface orice capriciu fara a tine seama cum il afecteaza si pe celalat e cale lunga. Danaisa, ai avut o discutie cu sotul tau in care sa-i spui ce te deranjeaza si ce ti-ai dorii? Si daca nu ai avut rezultate din prima, eu zic sa mai insisti. Impreuna trebuie sa gasiti o solutie care sa va multumeasca pe amandoi. Sper ca lucrurile sa fi mers spre bine intre timp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui catale
Principe, subscriu... Danais, nu mi se pare ca exagerezi si poate reusesti sa vorbesti cu calm despre faptul ca ai vrea sa dedice din timpul liber si familiei.
pai daca toata ziua e la dans,doar prin sms-uri pot "vorbi"[:D] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor, Nu am disparut ca magarul in ceata, doar ca peste week-end nu am avut net acasa. Am intrat sa va spun ca in urma sfaturilor primite, am avut o discutie sincera in care i-am explicat cat de mult ma doare faptul ca nu pare sa isi doreasca sa fie cu mine si cu fetita, ca isi planifica aproape tot timpul liber pentru el singur, ca ii simtim lipsa si eu si copilul. Si a spus ca stie ca ne-a neglijat, ca a fost si este foarte stresat cu sanatatea si serviciul si ca a cautat doar metode de descarcare a acestui stres. A stat tot week-endul cu noi (chiulit de la cursul de perfectionare). Na, s-a dus un pic si pana la sala, dar asta nu ma deranjeaza deloc daca sta si cu noi. Am fost cu fetita la un loc de joaca, am facut ceva cumparaturi si duminica ne-am jucat impreuna cu ea toata ziua. Chiar sper sa fie inceputul unei perioade mai bune, ca mi s-a cam acrit de stat singurica. Aaa, si s-a oferit el singurel sa se intereseze de scoala care organizeaza cursuri de dans si pentru adulti si pentru copii. Deci viitorul arata mai bine. Sper sa il si tina. Poate ne facem amandoi mari dansatori si ne vedeti la "Dansez pentru tine" (LOL) Multumesc inca o data celor care mi-au raspuns si va doresc tuturor sanatate si pace in familie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper din tot sufletul ca lucrurile stau mai bine, ca v-ati lamurit..Si mai sper ca nu ai renuntat sa mai scri aici pentru showul care s-a facut. Show care m-a distrat - ca show - dar m-a indignat ca raspuns la o framantare a cuiva. Framantare care poate fi foarte justificata. Pt ca nu suntem la fel si intr-un cuplu poate sa nu insemne nimic ca sotul vrea sa mearga singur undeva....si in altul poate fi un semnal de alarma. Mai ales daca exclude clar prezenta celuilalt. Pe mine m-a miscat ce-ai scris aici :"Eu ma simt ranita de faptul ca s-a ascuns de mine si nu mi-a dat posibilitatea sa merg si eu, plus ca percep ideea de dans ca pe o activitate de cuplu si ma simt respinsa ca parte a cuplului pe care il formam. Pentru ca nu, nu vrea sa merg si eu cu el." Si nu mi se pare ca faci din tantar armasar. Si chiar m-am gandit zilele astea ca, desi imi place si mie sa fiu ironica si sa ma distrez in felul asta, in momentul asta as sta pe ganduri daca sa scriu o framantare de-a mea pe forum....cred ca as fi foarte necajita sa ma mai si ia in balon cineva ca-s exagerata... Parerea mea. Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007 [url="http://community.webshots.com/album/560166035BoiMKI"]Poze[/url] [url="http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=76030397"]slideshow[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris deodata. Ma bucur ca totul e mai bine! Eu sunt innebunita dupa dans, tare m-as duce si eu la un curs...de preferinta cu al meu sot, dar daca nu ar vrea m-as duce si singura...[pk] Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007 [url="http://community.webshots.com/album/560166035BoiMKI"]Poze[/url] [url="http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=76030397"]slideshow[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei puncte de vedere diferite. Pe mine mai mult decat mistourile ma ingrijoreaza "sfaturile". Cu exceptia a doua -trei postari cerebrale si rationale tot ceea ce am citit a fost - te inseala, are pe alta, urmareste-l, stai la panda,fugi de acasa, nu raspunde la telefon, da-i in cap. Ei bine, omu nu are pe alta.E stresat. Si da kitty, ai dreptate - si eu as sta pe ganduri daca sa scriu sau nu o framantare de a mea. Dar cred ca din motive diferite. Danais ma bucur pentru tine. Vezi, nu e necuratul chiar asa de negru . [pup] Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CristinaT
Nu prea am avut rabdare sa citesc tot, dar am inteles ca s-a dus la cursuri de dans singur, desi iti spusese ca se duce in alta parte. Bine ca se duce la dans (desi e cam ciudat pentru un barbat!), si nu se duce in bar, sau mai stiu eu unde. Du-te si tu cu el, macar cateva saptamani, gandeste-te ca poate ii este mai bine fetitei sa stea cu altcineva in timpul asta, decat sa va certati cand se intoarce. Daca a ales acest moment, fara s aiti spuna, e clar ca lui ii trebuie acum si nu mai tarziu. Zic si eu... [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 8 ani .... La multi ani! [/url]
N-ar fi bine ca data viitoare inainte sa te apuci de dat sfaturi sa citesti cu rabdare tot? Eventual de doua ori? Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...