Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pot sa-mi refuz seful???


Recommended Posts

Nu, nu ma refer la nici o hartuire sexuala - din fericire.Ma refer doar la propunerea acestuia de a ma muta in departamentul lui.De fapt nu e chiar seful meu direct, dar e persoana care m-a ajutat sa ajung in aceasta institutie si in plus este o persoana destul de importanta pe aici.Eu am destule motive sa nu vreau sa merg acolo, principalul fiind ca activitatea de acolo e mai stresanta prin comparatie cu cea de aici, iar de colectivul in care ar urma sa intru nu mai vorbesc.Si n-as vrea sa ajung acasa la piticii mei si sa-i iau la bataie din cauza nervilor.Stiu cum este, am mai trecut prin asta. Dupa ce am avut discutia cu directorul de care va spuneam si a vazut ca scartai putin, mi-a zis sa-i dau raspunsul pana luni.Deci ma asteapta un weekend cu "framantari" Ce sa fac??? Ma simt stransa cu usa, pentru ca daca as refuza ar da f. prost.[bang][bang][bang] Mami de nazdravani Radu si Tudor [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

TU ce ai raspunde? Da as merge sau, Nu - nu as merge? Raspuns rapid. [url="www.marius.rdsor.ro"]Pagina familiei[/url] / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="http://www.youtube.com/user/mariuspernes"]Video[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice sa fii sincera si sa-i spui ca deocamdata preferi atributiile actuale, pe care le cunosti si care iti dau o stare relativa de confort. Apreciezi propunerea lui, este magulitoare pentru tine si o dovada ca apreciaza calitatile tale, fapt pt care esti foate recunoscatoare, dar pentru tine o schimbare in momentul asta nu e oportuna, pentru ca ar avea efecte asupra timpului tau liber (pana inveti noile atributii etc), si deja viata ta a trecut prin niste schimbari majore din cauza copiilor. Spune-i ca vrei aceasta schimbare, esti foarte interesata sa avansezi / sa inveti mai multe, dar nu in momentul asta, pentru ca nu crezi ca ai avea randamentul asteptat, datorita faptului ca nu te poti dedica in totalitate acomodarii cu noul job. Spune-i ca te-ai sfatuit cu familia in weekend si ca sotul tau ti-a spus ca pt moment alegerea cea mai buna pt voi e sa ramai la actualul serv. Doar niste idei, sper sa te ajute [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andira Apreciezi propunerea lui, este magulitoare pentru tine si o dovada ca apreciaza calitatile tale, fapt pt care esti foate recunoscatoare,... .... vrei aceasta schimbare, esti foarte interesata sa avansezi / sa inveti mai multe, dar nu in momentul asta, pentru ca nu crezi ca ai avea randamentul asteptat, datorita faptului ca nu te poti dedica in totalitate acomodarii cu noul job.
Eu mi-am permis, cu scuzele de rigoare, sa tai cite ceva din mesajul andirei ca sa ramina ceea ce cred eu ca ar gidila mai bine urechea sefului: fara plingeri, gen timp liber, copii, care nu dau bine nicaieri (prea putin le pasa de copii si de timpul nostru liber, atita timp cit ei nu au profit din asta), putin le pasa de cit de oportun e momentul la tine, atita timp cit e ok la ei, iar de sotz, nu mai vorbim. Doar daca sinteti prieteni de familie sa-i pese, da' in rest, nu cred sa-l intereseze prea mult parerea sotului in aceasta problema, cu atit mai mult cu cit nu pleci din localitate si-l lasi singur acasa cu copiii, te muti la un alt etaj. Pentru un sef caruia nu-i pasa de problemele personale ale angajatului, toatea astea pot mai degraba sa altereze relatia si parerea sefului despre tine, in schimb daca sinteti prieteni, stii tu cum sa-l iei ca, nici sa nu-l superi, dar nici sa faci ceva ce stii deja cum va fi. Cu ultima fraza cred il dai pe spate! Cind iti pasa de randamentul muncii tale inseamna ca iti pasa de profitul firmei=bila alba pt tine. Cind te legi de dedicarea ta in acomodarea cu noul job, se poate gindi ca mai ai multe de demonstrat in actuala pozite, iar o schimbare nu ar fi binevenita, tocmai din aceasta cauza, nu ca te-ai acomoda greu cu noul job, noii colegi, etc. E cam greu sa umbli cu manusi in probleme din astea. Noroc cu Andira ca "le are" la texte ca io sint mai din topor cu sucitul vorbelor (da sau ba, scurt!), dar invat...invat...[:D] Succes! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127322"]Prietenie de suflet[/url] [grup] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126843"]Impreuna alaturi de DICIU- noua data-8 octombrie[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127088"]LOC DE DAT CU CAPU'[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Misha - i-am spus sa-i zica de parerea sotului dintr-un motiv foarte simplu: el i-a spus sa se gandeasca peste weekend. Ceea ce inseamna, cu cuvinte nespuse, "sfatuieste-te cu familia si ia o hotarare". Ca atare, ea asta si face, cere parerea celor care vor fi cel mai afectati de schimbarea asta - sotul si copiii - in speta sotul, ca el poate sa-si exprime acordul sau dezacordul. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui misha71 Apreciezi propunerea facuta... .... mi-as dori aceasta schimbare, sunt foarte interesata sa avansez sa invat mai multe, dar nu in momentul acesta, pentru ca nu consider ca as avea randamentul pe care il asteptati de la mine, datorita faptului ca nu ma pot dedica in totalitate acomodarii cu noul job.
asta ar fi raspunsul pe care l-as astepta eu, din perspectiva sefului. fara "ca stiti...familia...copii...etc, " strict legat de job si atat! daca seful ar fi femeie, ai putea sa adaugi ceva subtil, legat de familie, copii, ( eu am fost foarte atenta cu angajatii care aveau copii, mai ales mici), dar cum este barbat....da-i doar raspunsul pe care trebuie sa-l auda. succes! Kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...