Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O iubire care m-a ucis


Recommended Posts

In cei 8 ani v-ati facut vreodata planuri de casatorie? Sau de-a lungul timpului au fost anumite semnale din partea ei care aratau ca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda, mesaje pe care tu le-ai ignorat si singura solutie care i-a ramas a fost sa-ti spuna clar ca s-a saturat de tine in speranta ca vei pricepe?...desi vad ca n-a prea mers nici varianta asta[bang]. De obicei femeile actioneaza no mercy cand e vorba de implorari, rugaminti si insistente. Fii barbat si pe viitor nu mai repeta greseala asta, putina mandrie nu strica. Cat despre dr love, nu cred ca exista tratament pentru inimi frante din iubire, doar timpul estompeaza urmele lasate de ea in sufletul tau. Decat sa te afunzi in mlastina neputintei mai bine incerca sa pastrezi amintirea unei iubiri frumoase dar sa nu traiesti numai din amintiri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu trebuie sa aiba pe nimeni , pur si simplu nu isi mai doreste ACUM aceasta relatie. Cel mai bine ar fi sa o intelegi , sa nu o presezi cu nimic si sa te consolezi cu gandul ca daca e sa fiti impreuna veti fi , iar daca nu , ramai cu amintirile unei relatii frumoase si a unei iubiri la fel de frumoase. Nimeni nu moare din dragoste decat daca este labil, egoist si inconstient. Asa ca nu te mai gandi la toate tampeniile, vei trece peste asta si gata . Richard..... http://www.youtube.com/watch?v=U5POHmIIujg http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti e clar ca daca nu mai vrea, nu ai ce sa-i faci? Si cu cat insisti mai mult, cu atat o faci sa fuga de tine. Crede-ma ca daca se va intoarce pentru ceva ... insistentele tale vor fi ultimul lucru. 8 ani de singuratate in doi sunt un motiv SA PLECI nu SA RAMAI. Asa ca nu ii arunca in fata ca pe un argument suprem. Gaseste alte argumente sa-i dai daca chiar crezi ca nu trebuia sa iasa din relatie. Tu ai idee daca a fost fericita sau implinita in acesti ani? Ca e usor sa zici "ploi au mai fost". [gravi] 31S cu bb Vlad [baietel] http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa te asigur ca... trece. Dragoste care sa nu scada in intensitate in conditiile in care personajului principal "lipseste cu desavirsire"[hot], ei bine asta doar in filme exista. In relatiile... reale, vii, exista un punct culminant al disperarii cindva la un timp dupa ce te desparti (pentru ca initial nu prea realizezi ce ti se intimpla), dupa care incepi sa te vindeci. Greu, dar trece. Trec si sentimentele, si obisnuintza... Chiar si dupa atitia ani. Asa ca nu-ti face probleme. Nu ramai asa. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sa ma adresez, ca nu-mi vine sa-ti spun "Draga Addicted". Ideea este ca exista, cu siguranta, viata dincolo de fata asta si relatia cu ea! Tu trebuie numai sa te incapatanezi sa crezi cu inversunare in faptul ca iti va trece si-ti va fi bine. Si eu mi-am parasit un fost prieten dupa 7 ani impreuna. 7 ani cu bune si multe certuri, ca eram niste copii cand am inceput relatia. Pe parcurs, am evoluat in directii diferite, insa nici unul, si mai ales el, nu voia sa vada adevarul si sa ne vedem separat de drum. A trebuit ca eu sa am un job pe drumuri, sa fiu departe de el, sa avem o relatie de weekend ca sa nu ne mai certam zi de zi. In cele din urma, m-am si amorezat de altcineva si asa m-am despartit de el. Si a fost cum spui tu: am incercat sa-l conving, sa-i arat ca nu mai are rost, am fost rea si m-am purtat foarte urat cu el, a facut si el tot felul de scene (inclusiv sa cotrobaie prin casa pe la mine dupa dovezi ale inselaciunii). El e bine acum, insa e inca suparat pe mine, pentru comportamentul meu urat si faptul ca nu am vrut sa reiau relatia cu el, dupa ce m-am despartit de celalalt. Da, cei 8 ani inseamna trecutul vostru impreuna. Inseamna ca ati avut lucruri in comun 8 ani, acum nu mai aveti. Si daca erati adolescenti cand ati intrat in relatia asta, exista toate sansele ca drumurile sa vi se fi despartit, iar tu sa nu vrei sa accepti asta. De partea cealalta, cum nimic nu ramane neplatit, cu tipul de care m-am amorezat n-a iesit nimic si am suferit si eu teribil un timp destul de indelungat, deznadajduita si fara chef de viata. Am slabit, am plans, m-am consumat, am pierdut o gramada timp degeaba. M-am dus la terapie, am capatat incredere in mine, mi-am revizuit relatiile si potentialul si acum sunt fericita! Ti-o spun cu toata sinceritatea. Iti trebuie multa incredere ca va fi bine si iti trebuie cat mai mult sprijin din partea celor apropiati (prieteni, familie). ************ Nus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Addicted2u Motivul? "Nu suntem pe aceeasi unda" .Stau si ma tot intreb ..oare acei 8 ani de zile nu spun contrariul?.
Nu spun nimic cei opt ani.. Nu te agata de paie. The winner takes it all, the looser has to fall... (un refren de la ABBA- sper ca am scris corect). [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai poti sa plingi un pic, si dupa asta, gata,hai, sus, mergi mai departe!!!! Nu pot crede ca, intr-o buna dimineata/ zi/ seara, prietena ta, partenera ta de 8 ani, a deschis ochii larg, valul maya s-a ridicat de pe pleopele ei si, vazindu-te inaintea-i, a conchis brusc: de azi nu te mai vreau! Cred ca, mai intii, ar trebui sa te bucuri de relatia de 8 ani(ma rog, de partea frumoasa), mai apoi, sa incerci sa intelegi unde ai avut ''zbircituri'' si ,in al treilea rind, sa nu cumva sa te agati, ca scaiul, de ea, caci, probabil, tocmai asta nu-si doreste. Acorda-ti un timp, lasa toate sentimentele sa se reaseze, eventual spune-ne noua ce simti, dupa care, vei vedea, viata ta o sa mearga inainte, fara sa fii considerat slab sau las. Nu te mai gindi la mama, la tata, la verisorul sau verisoara, care te vor intreba ''de ce?'', gindeste-te la tine,la faptul ca viata nu este intotdeauna dreapta, si ca, din nefericire, supravietuim de prea multe ori unor momente care ne lasa urme in inima. Iar supravietuirea asta, cicatrizanta si cicatrizata, ne invata sa pretuim mai tare ceea ce avem linga noi, ceea ce, la un moment dat, consideram ca ni se cuvine si ceea ce nu mai apreciem la adevarata valoare! madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by ipearina
Am un amic ce a avut o relatie de 8 ani de zile. Tipa l-a parasit pt altii [:D] si pt un alt stil de viata. A suferit saracul enorm, a inceput sa bea, sa fumeze, a slabit, apoi a trebuit sa ia pastile pt inima etc. Fiecare prieten de al lui il consola cum putea! Dupa aproximativ 2 ani a aparut EA cea adevarat si subit a uitat-o pe fosta. S-au casatorit si actualmente asteapta un copil. Daca ea e sa fie, atunci se va reintoarce. Daca nu, sigur va aparea altcineva in viata ta. SUBSCRIU![biz] Priveste mereu inainte!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

8 ani spun multe. Daca dupa 8 ani de zile pe degetul fetei nu este un inel / angajament, nici nu este de mirare ca ea a plecat. 8 ani este prea mult pentru orice femeie sa astepte. In 8 ani cresti un bebelush si il trimiti la scoala. Mai invata chiar sa scrie si sa citeasca. In 8 ani termini gimnaziul. 8 ani sunt din clasa a 5- a pina la terminarea facultatii. Etc. Cit de mult ai evoluat tu in acesti 8 ani? Cit de mult a evoluat relatia voastra? Chiar la 16 ani daca ati inceput relatia, o femeie de 24 de ani stie exact ce vrea. Vrea o familie, stabilitate, un copil. Probabil nu a mai avut rabdare sa te astepte. Daca o vrei inapoi, actioneaza. Fii barbat macar acum, in ultimul moment. Mergi dupa ea, adu-o inapoi. Ia-ti un angajament fata de ea pe termen lung. Arata-i ca meriti sa ramina linga tine. Nu te blaza. Nu te simti ranit. Nu te comporta ca un copil incatatinat care a pierdut o jucarie si nu poate trece mai departe. Ea te vrea barbat dupa 8 ani. Daca o vrei, fii barbatul pe care ea si-l doreste. Nu fa gesturi necugetate. Ea doar te va compatimi, nu te va iubi mai mult. Tu ai nevoie de iubire, nu de mila. Pentru iubire trebuie sa o impresionezi in mod pozitiv. Daca o vrei inapoi, fa totul, dar TOTUL, sa o recapeti. Nu confunda orgoliul cu dragostea. Daca nu vei reusi, macar vei avea linistea ca ai incercat. Si te vei elibera de ea pentru totdeauna. Te vei elibera de acel ..."poate as fi putut face mai mult ..." Daca nu o mai vrei, foarte bine. Alaturi de ea ai devenit barbatul de acum. Nu este putin lucru. Gata, esti timpul sa mergi mai departe, sa evoluezi. Sa devii un barbat si mai bun. Poate ca s-a ajuns la o plafonare si la ea, dar sigur si la tine. Nu ceea ce este comod si caldut ne si ajuta sa ne dezvoltam. Deci, esti timpul pentru nivelul urmator. Urmatoarea fata. Urmatoarea provocare. Urmatorul tu. Nu, nu te-a ucis. Poate ca TU nu vrei sa mergi mai departe. TU. Nu poate trai ea viata ta in locul tau. Te-a schimbat atit de mult incit tu nu te mai regasesti in lipsa ei? Dar nu te-a ucis, ci te-a facut si mai puternic, sunt sigura. Lasa barbatul sa iasa din tine, si spune-i la revedere copilului / adolescentului de acum 8 ani care inca sufera. Te asteptam pozitiv. Sa ne spui ca ai supravietuit "cutremurului" si ca ... waw, ai descoperit libertatea. Gustul dulce al diversitatii. Iti va placea cu siguranta. Trebuie doar sa il incerci. Ai si tu grija de tine. Poop. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...