Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

am multe intrebari


anne`mary

Recommended Posts

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Stanescu Eu una as recomanda un relatii "intime" cat mai dese si un medic bun.
In ziua de azi nu mai e de ajuns. A scazut foarte mult fertilitatea datorita E-urilor, chimicalelor si modificarilor genetice din mancare, poluarii, stresului si a altor obiceiuri "moderne". Un mic offtopic: Stanescu, chiar vroiam sa te intreb: de ce ti-ai pus o astfel de semnatura? Si ce vrei sa exprimi prin acest mesaj (care bineinteles se repeta obsesiv)? Care e originea lui, daca stii? Mie mi se pare un pic ciudat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Citat:
citat din mesajul lui Stanescu Eu una as recomanda un relatii "intime" cat mai dese si un medic bun.
In ziua de azi nu mai e de ajuns. A scazut foarte mult fertilitatea datorita E-urilor, chimicalelor si modificarilor genetice din mancare, poluarii, stresului si a altor obiceiuri "moderne". Un mic offtopic: Stanescu, chiar vroiam sa te intreb: de ce ti-ai pus o astfel de semnatura? Si ce vrei sa exprimi prin acest mesaj (care bineinteles se repeta obsesiv)? Care e originea lui, daca stii? Mie mi se pare un pic ciudat...
Pai de aia am adaugat si chestia cu medicul. Off-topic: originea n-o mai stiu, am citit-o undeva mai de mult in engleza mi se pare; pai spune exact ce scrie - ca de multe ori, facand un lucru bun, te alegi cu un sut in fund, vorba aia, cel mai greu lucru e sa-l ierti pe ala care ti-a facut un bine. Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saru-mana. Am bagat la cap tot ce mi-ati spus. ma tot duc la dr. Dar consider ca daca Doamne Doamne nu vrea, pot s se dea dr peste cap ca nu o sa reusim. De fapt la noi nu e problema ca nu se lipeste ci mi-e frica sa nu-l pierd, pt ca am pierdut prima sarcina si nu vreau sa se intample asa si c a 2-a. e vreao problema daca citesc acatistul scos la imprimanta? Am cautat in buzau inclusiv la manastierea Ciolanu si nu am gasit. Am rugat-o pe mama sa il caute in Constanta si sa mi-l trimita prin posta...dar pana atunci il pot citi de pe internet?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anne`mary
saru-mana. Am bagat la cap tot ce mi-ati spus. ma tot duc la dr. Dar consider ca daca Doamne Doamne nu vrea, pot s se dea dr peste cap ca nu o sa reusim. De fapt la noi nu e problema ca nu se lipeste ci mi-e frica sa nu-l pierd, pt ca am pierdut prima sarcina si nu vreau sa se intample asa si c a 2-a. e vreao problema daca citesc acatistul scos la imprimanta? Am cautat in buzau inclusiv la manastierea Ciolanu si nu am gasit. Am rugat-o pe mama sa il caute in Constanta si sa mi-l trimita prin posta...dar pana atunci il pot citi de pe internet?
Anne, n-are nici o importanta de unde citesti acatistul- de pe internet,, de pe carticica sau de pe un caiet, scris cu mana de cineva.E absolut irelevant, acatistul nu e ceva magic, in sensul ca nu "produce efecte" doar daca il citesti de pe carticica de la biserica. S-ar putea ca ce iti doresti tu sa nu se implineasca, chiar daca citesti 40 de zile Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana, fiindca Dumnezeu nu e un tonomat, sa "bagam" rugaciunea si sa "iasa" dorinta implinita. Dumnezeu e o Persona, El doreste sa ne apropiem de El cu pocainta, cu dragoste, cu vorbe spuse din inima. Rugaciunile "scrise" ne ajuta sa intram in duhul rugaciunii, sa ne incalzim inima, sa ne inaltam duhul catre Dumnezeu, dar in final rugaciunea trebuie sa devina o conversatie, nu un monolog lecturat din varful buzelor(vorbesc in general). Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am rugaciuni salvate in IPod si le citesc direct de pe el cand nu am cartea de rugaciuni la indemana. Anne Mary, din ce am observat la prietenele mele care isi doreau un copil si nu puteau sa ramana insarcinate sau pierdeau sarcina, si care pana la urma au reusit sa devina mame (una dintre ele a nascut la 40 de ani primul copil): stresul si obsesia produc infertilitate. Cand ele s-au relaxat si s-au lasat in grija lui Dumnezeu, a aparut si minunea! Relaxeaza-te, bucura-te de sotul tau si impreuna cu el, iubeste si roaga-te cu sinceritate! Dumnezeu sa ne ajute pe toti! [url="http://www.sfintii-arhangheli.ro/seminar.php"]Sa ne vindecam iertand[/url] [url="http://www.biserica.org/Publicatii/Rugaciuni/Ceaslov/"]Carte de rugaciuni[/url] [url="http://sfaturiortodoxe.ro/"]Sfaturi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic cu scuzele de rigoare- in ceea ce a spus Stanescu este perfect adevarat. Am observat, cu stupoare, ca cu cat fac mai mult bine mi se intoarce cu rau, din partea persoanelor pe care le-am ajutat. Cand am venit in 2002 in Bucuresti, la inceput, cateva luni, am stat cu gazda in casa si fata gazdei, pe atunci o pustoaica de 13 ani dar foarte versata ptr varsta ei se atasase mai mult de prietena mea, cine se aseamnana se aduna, pe mine nu ma suporta si nu-i facusem nimic si intr-o zi am intrebat-o ce are cu mine si mi-a raspuns; "Nu te suport ca esti prea buna", adica sunt o fraiera. AURA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anne'marry sa stii ca se gaseste greu acatistul, si eu l-am cautat f mult, pe la toate bisericile din Bucuresti si nu sunt putine, la Mitropolie am fost, MAnastirea Cernica, pe ste tot, pe unde aveam drum ma opream si ma uitam de acatist, chiar vroiam sa il iau de pe internet, incepusem sa il si scriu, ca nu mi-a trecut prin cap din prima sa il scot la imprimanta, eu in general aleg varianta mai grea ca si sotul meu imi zice ca ma scarpin invers[:D] si abia l-am gasit la biserica din cartier si poate ca este un semn, l-am cumparat cu o zi inainte de Nasterea MAicii Domnului, l-am cautat si la mine la biserica dar nu il aveau, dar in ziua cand am fost la biserica, era duminica si sa pun si eu niste lumanari, parca ceva imi spunea sa ma uit si de acatist si cand l-am vazut nu-mi venea sa cred, l-am cumparat. Oricum credinta este in suflet si eu ptr tot ce m-am rugat Dumnezeu m-a ajutat f mult, chiar si inainte de a veni in Bucuresti, nu dadeam acatiste sau liturghii, dar cand ma rugam o faceam din suflet. Mult noroc iti doresc in continuare. AURA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stanescu de acord ca se intampla de multe ori asa. Insa nu inteleg de ce ti-ai pus-o ca semnatura. Pe mine ma intristeaza de cate ori o vad si asta n-are legatura cu persoana ta. Ar trebui sa ne provocam numai zamabete si optimism unii altora nu sa ne amintinm de rautatea care inca mai exista. Faptul ca unii considera bunatatea drept naivitate nu trebuie sa ne intimideze. Trebuie sa ramanem neclintiti in bunanatea noastra. E evident ca a raspunde cu rau celor care-ti fac bine tine de influenta lumilor infernale. Dar si daca raspunzi la fel celor care-ti fac rau. Daca raspunzi cu rau celor care-ti fac rau cu ce esti mai bun decat ei? (citat aproximativ)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...