Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

am multe intrebari


anne`mary

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307
ladyJ, aura_m multumesc mult. aura_m da-mi voie sa resping explicatiile de genul "a fost o incercare" "Dumnezeu are alte planuri" "poate ca este mai bine" "viata merge mai departe" "platesti pt pacatele stramosilor si a vecinilor dintr-o viata anterioara" etc. Ca atunci intreb si eu - incercare sa ce? Sa vedem daca ne pierdem mintile, sa vedem daca ne aruncam sau nu de la etaj, sa vedem cat rezistam la durere....incercare sa ce?Intreb dar chiar nu imi doresc nici un raspuns... Oricum nu intentionam sa transform subiectul ci doar sa ii explic annei ca din pacate Acatistul Sf.Ioachim si Ana nu este suficient nici pentru a ramane insarcinata nici pt a pastra o sarcina. Catalina
Catalina draga, nici sa nu te gandesti asa! Nu stim noi DE CE se intampla anumite lucruri. Important e sa ai puterea de a merge mai departe cu mintea limpede si sa nu-ti pui intrebari la care NIMENI nu poate acum sa-ti raspunda.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

b.nica, imi cer scuze daca m-am pripit si in consecinta am intels gresit. in orice caz...on topic as vrea sa adaug si eu ceva:ani de zile mi-am dorit un bebe...il visam#12289;nu era zi sa nu ma vad cu el in brate, in fine , orice femeie ce isi doreste un copil , intelege ce spun eu aici. dupa ce l-am cunoscut pe sotul meu, am devenit obsedata de ideea de avea un bebe.. ...baietel, asta mi-am dorit mereu.#65348;ar nu s-a intamplat, cu toate ca amandoi eram sanatosi, si aveam o viata sexuala mai mult decat regulata. dupa luni si luni de teste negative, dezamagire, tristete, s-a intamplat ca am mers intr-o vacanta undeva in asia, un loc absolut mirific...NUMAI ca...cum planul nostru si planul #65347;elui de sus nu coincide de multe ori(mai ales in ceea ce priveste detaliile), acolo, s-a inatmplat ca am avut o discutie destul de neplacuta cu al meu sot, si am hotarat in sine-mi sa imi revizuiesc prioritatile. cu tristete in suflet, in una din acele nopti, in dialogul meu cu divinitatea, i-am spus ca...renunt la dorinta de a avea un bebe,...i- ca imi doresc sa-mi continui drumul in viata fara cel pe care totusi il iubeama nebuneste, ...ca imi doream o avansare profesionala si mai multi bani(ptr prima oara in viata m-am rugat ptr bani...) #20124;m revenit in japonia, fiecare la munci, eu...cu noile mele planuri, el neantelegand ce se intampla...si uite asa , in acea zi, in umblatura mea cu acte pe ici pe colo,nu am realizat ca menstruatia imi intarziase o saptamana. un singur contact in cele 7 zile de vacanta, in perioada nefertila, cu protectie(babeasca, recunosc) ...era imposibil sa fiu insarcinata, cel putin teoretic,insa ...testul a aratat doua liniute , astfel ca acum am bebele pe care o viata mi l-am dorit. cred ca ca #65347;el ce ne-a creeat, stie in infinata lui(nu merge tastatura sa scriu cu litere mari) iubire de oameni si inteligenta, de ce avem nevoie, cand , si in ce mod e bine ptr noi, sa primim. desi e greu uneori, eu una cel putin am invatat ca in anumite situatii cel putin, sa ma invatat ca in anumite situatii cel putin, sa ma las in mainile lui, si stiu ca nimic nu mi se va inatmpla. [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=2cfbb99e9546e611e2a484&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Albastrel[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...