Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (26)


Recommended Posts

DBUNNY......baaaaiiii,,,,,e bestial dani.e mortal,il iubesc de mor,m-a dat pe spate....mi-e drag de el mai tare decat imi era.nu am cuvinte...ptiu!!!!apropo's ca vazusem un mesaj razlet de-al tau referitor la pozele din grecia.am facut niste tentative,dar nu-s de marca...lasa ,uita...o sa trimit poate alte poze cu noi... DAYANARO....ti-ai tuns parul???????eu acu vad....ce in urma sant cu stirile....deci m-am inbolnavit,mi-e ciuda pe tine ca ai taiata atata par.eu nu-l mai tai niciodata.tu intelegi ca eu am ceva cu parul lung si nu spun ca iti statea mai bine inainte ca acum...iti vine bine si imi place bobul dar uite-te la mine cum plang eu dupa parul tau [q][q][q][q][q] CARLA.....ia arata-te si tu tunsa,ca nu te-am mai vazut demult si asa... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dayanara imi place cum te-ai tuns, as fi vrut si eu asa, dar consiliul de familie (sotul) si coafeza mi-au zis ca nu-mi sta bine fiindca am fata rotunda, parul crest care se umfla si arat ca o ciuperca in final! Tie iti sta super! Alex s-a cam marait de dimineata cand am dus-o la gradi, nuprea a dormit bine azi noapte si cred ca de aia! Nu zicea ca nu vrea sa mearga, doar ca vrea sa stea in pat! :( In rest, in general, cu gradinita merge nesperat de bine! Nu plange, dar se vede ca ii e greu pana o imbracam, cand iesim pe usa alearga disperata la masina sa ajungem primii la gradi! koko facut sedinta foto, am ras cu sotul (se si vede in poze) cum l-am prins i-=am dat aparatul in mana sa-mi faca poze, i-am explicat ca s-au tuns fetele pe forum si trebuie sa-mi pun si eu poza...la care el:"de ce n-ai spus draga ca e un corent(curent) acolo la voi, ma miram eu ce te-a lovit cu tunsul"! Asa ca fetele aveti grija ce mai faceti ca subconstientul meu prelucreaza, maine poimaine cine stie ce mai fac! Sa nu mai spun ca m-am gandit si la bb2 de cand cu mirona si dodo, am visat intr-o noapte ca eram insarcinata... eram cam ingrozita ca nu ma simteam pregatita pentru bb2! Pun poze, mai sunt cateva recente cu Alex si un filmulet de la mall, la gradi nu am reusit sa-i fac inca, noi nu intram decat intr-o sala unde ii dezbracam si-i pregatim de acolo ii preia educatoarea, asa ca pana la serbare nu cred ca reusesc sa fac ceva! Aici poze http://community.webshots.com/album/568027861gnLkPv mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. N-am mai putut sa intru, am ramas in urma si cu cititul, trimit mesajul asta si fug sa citesc ultimele 2 pagini. Am fost aseara la Bucuresti, la control, i s-a vindecat bine operatia, aproape ca nu se mai vede. Aveam asa un morcov in fund...acum a iesit[:D]. Ne mai ducem in primavara iarasi. Cu pneumonia...nu stiu daca v-am scris, am fost vinerea trecuta la control la medicul de fam si imi spusese ca tot mai are, sa-i fac gentamicina injectabil, macar 3 zile[bang], dar ca e posibil sa nu gasesc...Am intrebat-o ce fac daca nu gasesc, ce-i pot lua in schimb, iar ea-mi raspunde ca inseamna sa-i schimb tot tratamentul. Atat. Punct. Asta fiind vineri, inainte de sambata si duminica, cand nu mai dadeam de ea in cazul in care nu gaseam gentamicinba aia. Am cautat la tz-spe farmacii, nimeni n-avea, se uitau la mine de parca intrebam de cine stie ce, ca de ceva vreme nu se mai gaseste. Pana la urma avea verisoara-mea, ii daduse dr. ei de fam( alta dr. "buna", ca a mea si fusese in particular la alta care-i spusese ca nu-i cazul de injectii), asa ca mi-a picat fisa si m-am programat la un dr. pediatru , sa vad ce spune. Ce a zis: ca de fapt nu-i pneumonie, ca este o raceala in jos, pe trahee...dar nu pneumonie si ca nu-i cazul de gentamicina, iar antibioticul pe care mi-l daduse dr. de fam e in cantitate cam mare( Zinnat, 7.5 ml la 12 ore) si riscam sa aiba efecte adverse, asa ca i-am dat doar 5 ml la 12 ore. Acum e bine, ma duc dupa amiaza sa-l mai vada iarasi, mai tuseste parca putin. Si de-abia astept sa ma intrebe dr. de fam de ce n-am mai venit la control, cum imi spusese [bruta] Vreau s-o schimb, dar cu cine, ca n-am auzit pe nimeni sa spuna ca e incantat de dr. lui de familie, numai unul mai bun ca altul[:D]( aici ma refer la pediatri, ca eu sunt inscrisa la alt medic, de care-s foarte multumita, dar care nu ia si copii mici), iar doctorii buni au cabinete particulare , nu lucreaza ca medici de fam( sunt din spitalul de pediatrie) Gata, v-am impuiat capul , ma duc sa citesc ce-ati scris. [:D] Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana si noi am luat zinnat dar nu mai stiu pt ce, atatea antibiotice am luat iarna trecuta de le-am pierdut sirul...cred ca pt otita...pneumonie n-am avut, dar in rest de toate. Cu sistemul imunitar cum stati? Au aparut mandarinele de sezon! serviti-va cu incredere, dani papa 2 zilnic si se simte diferenta. Voi ce credeti? daca papa mandarine si portocale sa-i mai cumpar si vit c in picaturi cand merg in ro ? Dayanaraaaaa te-ai tuuuuuns! Yupiiii, sper sa nu-ti para rau, mie-mi place cum iti sta[pk] Cum de nu ti l-ai lasat lins? pare ca-i infoiat cu spuma, nu? Carla si tu esti tunsulici...scurt! parul tau e asa de cret sau ti-ai bagat permanent? vorbind de tunsori si coafuri, sambata m-am dus la coafura fara programare si bineinteles ca nu m-au primit, dar in timp ce asteptam sa vb cu doamna de la receptie o familie in fata mea astepta sa plateasca nota de plata, un coc frumos la fata de 14 ani + tunsoarea tatalui(simplu, scurt, un barbat de vreo 50 de ani). Ei bine, saraca mama a inlemnit cand a auzit ca tre sa platesca 92€. Bineinteles c-au cerut explicatii(si eu am cascat urechiile mari):40 de euro cocul, 12 € taiatul, 6€ hidratantul, 5 € spuma si fixativul[bang] si nu-i o coafura scumpa, e una mai in centrul orasului dar nu scumpa!! In fine, noroc cu vecina c-are fier de calcat si mi-a aranjat peruca...c-am avut nunta britanica weekendu asta...lucru mai ciudat pe lumea asta nu exista...nu doar ca tre sa te ridici si sa-ti aduci drinku' dar mai tre sa ti-l si platesti tu singur...si de meniu sa nu mai povestesc, chili cu carne...chili cu carne seara la 9.30???? Asta e, data viitoare imi iau McChicken-ul in poseta[:D] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana_c , verishoara ta sta in oras cu tine? dar un medic pediatru privat nu gasesti?care sa fie si medic de familie. eu am medic de familie, dar pe david il vede alt dr. daca vrei ma interesez la farmacii de gentamicina si vedem cum facem sa ti le trimit, daca mai ai nevoie nu-i posibil..ce hal de medic..sa-ti spuna ca e penumonie daca nu e..dar daca ai intreba si al treilea??deja m-au bagat pe mine in ceatza..ca vorba ceea..nu e de gluma cu asa ceva..nu e o simpla raceala doamne iarta-ma ok..sa zicem ca nu ia copii mici (dar stiai de la inceput asta?) dar nu te poate veni acasa si sa platesti pt asta?daca la cabinet nu are timp sa zicem..... dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dayanara...sa-ti fie de bine..n-ai stat mult pe ganduri si tzushti la coafor [:D]...te simti bine nu?? sa stii ca parul creste,asta daca iti pare rau..dar daca te simti bine asa..sa nu-ti para rau ca te-ai tuns ...te pup dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny
Roxana si noi am luat zinnat dar nu mai stiu pt ce, atatea antibiotice am luat iarna trecuta de le-am pierdut sirul...cred ca pt otita...pneumonie n-am avut, dar in rest de toate. Cu sistemul imunitar cum stati? Au aparut mandarinele de sezon! serviti-va cu incredere, dani papa 2 zilnic si se simte diferenta. Voi ce credeti? daca papa mandarine si portocale sa-i mai cumpar si vit c in picaturi cand merg in ro ? Dayanaraaaaa te-ai tuuuuuns! Yupiiii, sper sa nu-ti para rau, mie-mi place cum iti sta[pk] Cum de nu ti l-ai lasat lins? pare ca-i infoiat cu spuma, nu? Carla si tu esti tunsulici...scurt! parul tau e asa de cret sau ti-ai bagat permanent? vorbind de tunsori si coafuri, sambata m-am dus la coafura fara programare si bineinteles ca nu m-au primit, dar in timp ce asteptam sa vb cu doamna de la receptie o familie in fata mea astepta sa plateasca nota de plata, un coc frumos la fata de 14 ani + tunsoarea tatalui(simplu, scurt, un barbat de vreo 50 de ani). Ei bine, saraca mama a inlemnit cand a auzit ca tre sa platesca 92€. Bineinteles c-au cerut explicatii(si eu am cascat urechiile mari):40 de euro cocul, 12 € taiatul, 6€ hidratantul, 5 € spuma si fixativul[bang] si nu-i o coafura scumpa, e una mai in centrul orasului dar nu scumpa!! In fine, noroc cu vecina c-are fier de calcat si mi-a aranjat peruca...c-am avut nunta britanica weekendu asta...lucru mai ciudat pe lumea asta nu exista...nu doar ca tre sa te ridici si sa-ti aduci drinku' dar mai tre sa ti-l si platesti tu singur...si de meniu sa nu mai povestesc, chili cu carne...chili cu carne seara la 9.30???? Asta e, data viitoare imi iau McChicken-ul in poseta[:D] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Asa sunt eu creata, orice as face, oricum m-as tunde tot ca oita ies in final! In adolescenta imi uram parul...acuma m-am conolat cu gandul, macar la batranete nu trebuie sa ma mai fac permanent :)...vezi vine si timpul lui... mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani alex [s][s]...roana, sa va traiasca baiatul scump, sa fie sanatos, cuminte, cu mult noroc in viatza dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s]La multi ani ALEX(de Roana)[s][s][s] [hia] sunt prin zona dar cu treburi, suntem ok ,ceeac ce va doresc si voua. [pup][grup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...