Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (26)


Recommended Posts

am ajuns si eu acasa. mi-am imbratisat fata si sotul si i-am trimis afara in parc. am tras rapid un scroll peste forum - scriu rapid ceva si iar la treaba. nu o sa apuc sa vad poze, filmulete - poate deseara - dar voi ma intelegeti - ca sunteti fete de treaba. Azi am sunat-o si pe Danita - [s] draga mea si un mare mare buchet de [flo]. La multi ani inca o data. in primul rand va pup pe toate [pup] si va multumesc pentru sustinere si felicitari. [pup] in al doilea rand va spun drept ca din momentul in care mi-am facut testul - abia din acel moment sunt cu adevarat insarcinata. Abia joi am programare la medic - dar Doamne fereste eu am simtome de mai bine de o luna si eu le-am ignorat cu mare succes. Ce mama denaturata sunt - urinam des - mai ales noaptea - cum de nu mi-a trecut prin cap sa fac ceva? Oboseam pe scari, stari de somnolenta - dormeam ca valiza in gara langa Kara la orele pranzului - cum de nu m-am gandit? A trebuit sa ma angajez la noul job pentru a-mi da seama? Aici mi se facea rau zilnic, aici ma simteam balonata, aici am avut adevaratele simptome. NU- greturi inca nu am avut si nici cu Karina eu nu am vomat - aveamgreturi foarte usoare seara dupa ora 20. Treceau cu o portocala. De data asta - nimic - deci sunt tare tare curioasa in cate saptamani sunt. Mama denaturata - nu alta. Om vedea joi. Stie cineva cate luni trebuie sa ai lucrate pentru a beneficia din nou de CIC (dupa acele luni lucrate)??? Noii mei sefi sunt foarte de treaba - dupa ce ca m-au acceptat asa din senin - si cu mari si multe pretentii - azi au reactionat super frumos la aflarea noii vesti. Super de treaba! party de 2 ani? - vom face ceva super mic acasa - doar 2-3 copilasi - prietenele ei din parc - si vom face ceva mai mare la gradi - ca asa se obisnuieste la ei la gradi. om vedea ce si cum - punem apoi poze. Dolores parca tu intrebai - pozele cu gradi sunt pe mailul comun (mai sunt si alti copii pozati in afara de Kara - asa ca nu le-am pus pe public). gata - compul imi este confiscat - tre sa ies - va pup pe toate si mai revin cand mai pot. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ufff...o zi turbo tare...acum a venit tati de la servici....yuhuuu...am si eu timp sa respir....revin mai pe seara...cand adoarme micul terorist...azi m-a muscat de san si de mana.....cine ma vede o sa creada ca ma bate barbatu...[:D] Pupici alexandra [mamica] de [copil] Mark Andrei 23.11.2006 [url="http://www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238"]slideshow Mark[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miro, tu ai dus la gradi jucarii de acasa? intreb din curiozitate eu am dus cateva jucarii..din cele care meritau date. periodic triez din jucariile lui david. alexandra, imi place cum arati, marc e un scump. pistolul ala face zgomot? dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si poftiti la o cafea! Va citesc , n-am apucat sa vad filmuletul cu Iulia si nici pozele Alexandrei cu Mark, poate diseara. Am intrat sa o felicit pe Mirona[pup] si sa-i urez sarcina fara greturi si un bebe sanatos . In legatura cu CIC-ul, stiu ca poti intra si dintr-un CIC in altul, ptr ca cei 2 ani care-i stai iti apar ca vechime. Nu stiu sigur, dar pune si tu o intrebare pe forum si te vei lamuri. Ma bucur mult ptr tine, Dani cum a reactionat, cum i-ai spus? Haide si povesteste, spune tot![:D] Eu cu timpul stau foarte prost, cand nu sunt la servici sunt ori pe drum la/ dela scoala , ori fac teme, ori verific, ori alerg dupa Calin prin casa[:D], ori sunt la bazin cu Ana, fiind clasa de inot... Vad ca nu=i prea incantata, e foarte fricoasa, ( seamana cu mine[:D], asta-i adevarul) Ieri incepuse sa urle ca nu mai merge la inot( era a 2-a oara) ca nu le-a dat voie cu aripioarele lor si ca ei i-a dat unele care erau mici si desumflate. am vorbit ieri cu profesorii si le-am spus , mi-e teama sa nu prinda frica si mai mare, si atunci nu mai ma inteleg cu ea. Eu nu stiu sa inot si acum imi pare rau, am zis ca pana invata sa inoate o duc in continuare, dupa aceea....ramane la voia ei sa continue sau nu. Cred ca acum e mai greu, la inceput, mai ales ca profesorii sunt foarte de treaba si am inteles ca sunt printre cei mai buni. Oana e bine, zilele astea trebuie sa vorbesc cu psiholoaga sa reia orele acelea, dar intai sa i se fixeze orarul. Ea n-are nimic, dar nu strica. Cu treaba aia tot nimic nu se stie...traim in Romania doar, nu ma mira. Saptamana trecuta a luat prima nota, un 10 la matematica, a scos-o la tabla si a rezolvat un exercitiu fara nicio greseala, e primul 10 din clasa si bine-nteles ca-s foarte mandra( se vede, nu?[;)] Calin...mi-a scos peri albi[:D]. Pana acum n-aveam, dar acum au inceput sa apara[:D]. Nu sta deloc , toata ziua alearga, el nu merge, oricand si oriunde....alearga . Stau cu ochii pe el eu sau mama, altfel... cred ca ne-ati vedea la stirile de la ora 5, arunca tot ce prinde pe geam, se urca peste tot, mai nou s-a prins cum functioneaza butoanele de la aragaz[bang], daca prinde usa deschisa fuge pe scara, stie si s-o deschida, acum stau cu ea blocata, pana s-o prinde si cum se deblocheaza[:D] in parc ma alearga ca pe hotii de cai. Si n-am timp sa scriu tot, duminica seara s-a impiedicat de o jucarie si a cazut, iar in cadere a dat cu fruntea in muchia de la biroul Oanei. Are ditamai cucuiul in frunte. Si vanatai peste tot, cred, dar se loveste si nu baga de seama, doar daca se loveste mai rau plange. Daca ma ratoiesc la el pune boticul ca mai apoi sa vina si sa dea cu piciorul in mine. [:D] Cand plecam ne spune "pa" si cere pupic, intr-o dimineata eram pe fuga ca intarziasem si am iesit grabita. A iesit si el val-vartej, n-a apucat nimeni sa-l opreasca, a venit dupa mine la lift si cerea pupic[:D] Ce jucarii le-ati mai luat copiilor care le capteaza atentia, ca eu nu mai stiu ce i-as putea lua sa-l vad si pe el 10-15 minute ca sta intr-un loc. Acum sunt la servici, cand plec ma duc la medicul de fam. cu Ana si Calin ca-s mucosi si tusesc, dupa care ma duc in Carrefour sa caut casca si ochelari ptr inot, sper sa gasesc. Gata, va [pup]pe toate, si va doresc o zi buna. Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, felicitari oanei pt 10..multi inainte. si david deschide usa sa iasa, insa noi o tinem incuiata cu zavorul sau cu cheia.in felul asta macar stiu ca ramane in casa[:D] miro, tot nu am gasit pozelede la gradi..sunt doar cele in care este alex ..in rest nimic dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor sunt in extaz...fi-mea azi de dimineata a vrut sa mearga la gradi, sa fie prima, mi-a zis ca doamna educatoare o iubeste si Tavi o iubeste! Asa ca am mers fara probleme, a intrat in curte, a marait iara cand am plecat dar era de asteptat! Are dulapiorul ei cu numele ei - i l-au facut ieri(am tras eu concluzia ca educatoarele cred ca se va acomoda daca i-au facut si dulap)! Sa vedem cum mai decurg lucrurile! Sunt fericita ca am schimbat gradinita- nici nu se compara cu scenele care le facea dincolo, incepea de acasa ca se sperie si incepea sa tremure...aici imi spune ca e gradinita ei mare si frumoasa :)! Deci mai conteaza si locul si oamenii etc! Pup! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla, ma bucur ptr voi, poate ca educatoarea asta stie mai bine sa-si apropie copiii. Bravo ei, poti incepe serviciul linistita. Dolores, ce-ti face finuta, pe cand botezul? Am vazut c-au scris si Alexandra, si Bamboletta[pup] Violeta de ce nu mai scrie? De cand am revenit n-a mai scris deloc, sau n-am vazut eu? Si Koko da cam rar pe aici...si lor un [pup] Stiu ca a scris ca si sandokanii merg la gradi, a inceput serviciul si ea? Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor, roxana bine ai revenit. nici tu nu scrii prea des, dar te inteleg si te admir. cu 3 copii tb sa fie tare greu daca cu unul e asa. carla ce bine ca ii place la gradi. ai scapat sa speram de plans si crize. Vio? Mephala nu au mai scris demult de tot. oare ce mai fac ele si puiutii lor? Dolores la David cum mai e la gradi? s-a mai obisnuit? Angi, ce frumoasa e Iulia. mor de dragul ei. pupici la toata gasca [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele mele dragi! duminica seara au ajuns parintii mei la mine,impreuna cu cumnatul meu..sormea era deja la mine(ca tot ma intreba DAYANARA,daca daniela a plecat)....nu va spun ce-i aici,nu se mai stie om cu femeia lui. am vrut inca sa va scriu de vineri cum ne-am dus la gradinita si au ramsa singuri acolo,o ora.da,vineri i-am dus si i-am lasat inca de la usa,i-am luat dupa o ora pt ca asa decurge sistemul de acomodare.luni,i-am dus iar o ora singuri,azi i-am lasat doua ore singuri si joi vor ramane 4 ore asa cum am stabilit.abia ii scot din gradinita,ba mai mult,ei ma cheama sa intru acolo la copii.tante(asa se zice la educatoare) e foarte mandra de ei.ma suna la fiecare jumatate de ora si ma anunta ce fac.sant mai mult decat multumita de copii mei.am avut incredere inca de la bun inceput si nu putea fi altfel la gradinita cand ei sant prea prea prea sociabili cu tot ce ii inconjoara. nu am inceut serviciul pt ca nu sant multumita cu ce mi se ofera,tot unde am lucrat,la aceeasi firma dar in alta filiala...no thanks.mai astept ca nu mor de foame. am vazut ca BAMBO... a trecut pe la noi,pozele cu moatza de antonia sant minunate,mai voi santeti frumoase rau,stii doar parerea mea ALEXANDRA...am vazut ca esti cuminte ;)si ma bucur,prietenii stiu de ce. ANGI....sanatate iuliei,am citit ca nu prea santeti ok. ....sa vad ce-mi mai amintesc....aaaaaa!!!!MIROOOOOOO....felicitari si m-as bucura sa ti se confirme sarcina.este excat ce ti-ai dorit.am o urare pt tine,referitor la doi copchii...viel spaß! o pup pe ROXANA si minunea care a luat 10 la matematica,felicitari!va pup pe toate,dar pt ca am si citit repede pana acum,pt ca sant in criza de timp,nu prea imi mai aduc multe aminte.imi cer scuze.o sa merg sa caut poze de DBUNNY la party si poze de DASTEFA... CARLA....felicitarile noastre!ai vazut ca incetul cu incetul cere singurica darga de ea la gradi... va pup pe toate si sa stiti ca ai mei nu stau o vesnicie la mine,intru cat de repede pot.... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare [pup] Vreau soare [q]m-am saturat de ploaie [bang] Antonia vrea afara,apropo ai vostri tin caciula pe cap?antonia nu vrea [bang] Dayanara-e destul de rece si in martie,mai bine ar fi aprlie-mai[;)] Dastefa-la ce muzeu ati fost?ala de pe B-dul Independentei?o scumpete Daria cu ochii albastri [olala] Angi-ce scumpa e Iulia [pup] Carla-ma bucur mult ca ii place Alexandrei la gradinita noua,cu siguranta la gradinita veche nu era in regula Dolores-petrecerea de 2 ani inca suntem indecisi daca sa o facem sau nu,dar cu siguranza vom face tortulet si cativa copii [:)] Roxana-felicitari Oanei pt 10 [bis] Kokorina-ce bine ca le place la gradi [bis]probabil si sistemul e mai placut acolo [:D],si voi sunteti frumosi [olala][pup] fug sa pregatesc pranzul[yum] ,va [pup]
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...