Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (26)


Recommended Posts

salutare, azi am tolerat mai bine miroasele de pe la lucru - asa ca azi ma simt tare bine - oare nu ami sunt gravi? e clar - sunt emotile pentru controlul de maine. of of - mai mai. la Karina la gradi au inceput sa se distribuie buline galbene pentru copiii cuminti si buline negre pentru copiii rai - asta la finele zilei. Karina imi aduce acasa zilnic cate un galbena - facem album cu ele si le tinem bine. Desi o primeste cu drag pe cea galbena - negociaza zilnic cu educatoarea pentru una neagra - desi e clar in capsorul ei ca galben inseamna "muminte" si negru inseamna "iau". [:D] incerc si eu sa citesc zilnic - e calr ca nu prea imi iese - sunt franta cand ajung acasa si ma bag in pat cu fii-mea la 9.30 - desene pana la 10 si apoi ne sforaim una alteia in botic. Planul cu culcatul la ea in patutz - esuat cu excelenta. Planul cu olita- la fel - nu mai face deloc de cand a dat frigul. I-am cumparat si reductor - sta pe el - dar nu face nika. Fara el a facut de vre-o 4 ori pisu - dar asta in timp. In rest - traiasca pampi. Ce mai era? lapte - ocazional dimineata cu cereale - mai primesc uneori si la gradi - dar doar din canute si asa bea si acasa - din casa - sau cu paiul - cand are rabdare. Noaptea nu mai bea de fff mult timp. Suzeta avem - si la gradi abuzeaza serios de ea. Acasa o primeste doar la somn. pupam bolnaviorii pupam toate mamicile si copilasii ca tare mi-e dor de voi - dar timpul asta nu mai stiu cum sa-l dramui sa-mi mai ajunga si de net. pozeam vazut - dar credeti-ma ca nu mai stiu ce si cum - vorba unei prietene - deja a inceputasta micu sa-mi pape din neuronul ramas. [bang] aaaa - Dolores m-a intrebat daca am dus jucarii la gradi - DA. acolo aveau multe - insa am vrut sa aiba si Karina cate ceva de acasa - sa-i fie mai usoara trecerea. Plus ca am dus doar jucarii din care lipseau acolo -nu stiu dacale voi lasa acolo ori ba - insa din cand in cand primesc cate una defecta inapoi. Karina nu a stricat o jucarie in cei 2 ani (acusi) si acolo se strica aproape zilnic cate una. Carla - ma bucur ca face progrese Alex. La fel ma bucur si de sandokanii Kokorinei - ce bine ca le place. Si asa zici? Viel spass? pai mai mami - sa nu crezi ca scapi asa usor de mine - tre sa explici aici cum si ce faci - cum te descurci cu doi - etc si etc. eu sper sa fac fatza celor doi, din tot sufletul imi doresc. De duminica de cand am aflat - stie si Karina ca mama are bebe mic in burtica. Ma mangaie pe burtica, face draga draga si isi lipeste urechea de burta sa-l auda - eu soptesc "Karina - te iubesc" - si ea e fericita si spune ca bebe i-a spus ca o iubeste. Intr-o seara la dus mi-a spus sa-l scoatem pe bebe - sa se joace cu el - mi-a venit s-o pap. [:D] I-am explicat eu cat am putut mai bine ca tre sa-l lasam la caldurica pana creste mare siapoi il scoate si ne jucam cu el siavem grija - etc. pare ca pricepe - dar mai apoi a inceput sa-si mangaie burtica ei si sa spuna ca si ea are bebe mic in burtica.[:D] va las - ca v-am impuiat capul cu prea multe fug sa pap o supica ccc calda va pupa Miro pe toate [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Unde e toata lumea???? Numai eu nu am somn? Azi a fost o zi....cu mult soare asa ca ne-am bucurat ca am putut sa stam afara! De aseara a avut scaune moi tare...efectul fructelor...nu il pot oprii...si daca nu-i dau eu isi ia singur...ca sunt in gradina...struguri,pere,mere....si azi m-am speriat cand am vazut ca nu i se regleaza scaunul!Sa vedem ce o fi maine! Azi m-a emotionat pana la lacrimi...ii explicam ca mami trebuie sa mearga in curand la servici...si el a zis :"Nu mama....nu dici(servici)....Mart(Mark) minte(cuminte)....mama besc! Vai si cand ma gandesc cat de greu o sa imi fie...[q] Noapte Buna tuturor! alexandra [mamica] de [copil] Mark Andrei 23.11.2006 [url="http://www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238"]slideshow Mark[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miro si eu am uitat complet de vigantol, vara asta am renuntat nu ca am vrut, am fost prea ocupata cu mama si am uitat de picaturi, acum ne-am adus aminte si am reinceput sa-i dam cate 2 pic. Koko si Ana bea laptic in bibe seara si dimineata, s-a mai intamplat, dar rar, sa ceara si noaptea. Nu-i scot lapticul decat cand nu o sa mai vrea ea. Ziua Anei va fi pe 3 noiembrie, nu m-am gandit unde sa i-o serbez. Probabil McDonald sau la un centru de joaca pentru copii ceva. Am pus poze noi cu Ana la semnatura si un filmulet, daca aveti timp sa va uitati, sa vedeti cum ne petrecem noi dimineata, e obsedata de puzzle. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Koko pozele erau [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/2912328727/"]astea[/url], de la o onomastica...hai ma, chiar nu ai facut poze in Grecia? Vigantol...adica vit d picaturi...noi am dat primele 3-4 luni. Aici se da primele 6 luni, dar cum noi eram mari, mancaciosi, aici plin de soare, am mai uitat...medicul a zis ca-i ok. Nu mi-a mai dat sa-i dau nimic. Miro...sincer...sa nu te superi dar mi s-a parut oribila faza cu buline negre, macar sa puna buline de alta culoare, dar nu negre, si de ce tre sa vada toata lumea cum s-a purtat copilul tau? adica mama copilului e singura care trebe informata de cat e de rau(???!!) copilul...sau sa puna bulinute colorate celor care s-au purtat exemplar si sa nu puna celor care s-au purtat mai putin exemplar, dar n-as vrea ca cineva sa-mi eticheteze copilul... Cu pretrecerea la cresa...nu.. adica la noi se obisnuieste sa duci ceva pufuleti biscuiti si baloane, atat! restul ar fi pt educatoare, ca mamicilor nu le-ar place sa le dai puiutilor cine stie ce tort...frisca, ciocolata sau alte minunatii...unu o fi alergic, altul are gastroenterita...dar na, is imbiati cu tort,. nuuuu, sunt prea mici pt asa ceva...(adica sub supravegherea mamei da, in lipsa mea, nu) Noi asta cred ca facem...adica punguta mica mica cu pufuleti si balonase sa se joace...asta-i petrecerea de la gradi... Despre noi: eu am fost cu stomacu-n pioneza cateva zile, mult de lucru la servici, Dani e nervos, cu muci, nu prea mananca, nu prea dorme, paco ma scoate din sarite ca n-are rabdare cu el si tot asa... Pup toate fetele...si mai bagati si voi o poza sa-mi clatesc okiu'[B)] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De dimineata am vrut sa scriu si n-am avut timp. Am fost cu Calin si cu Ana la medic luni si Ana are faringotraheita nu stiu cum si Calin pneumonie. Ceeace ma mira e ca la pneumonie stiu ca face febra, iar el in afara de faptul ca tuseste...n-are nimic, e vioi, cu mancarea parca nu mai mananca el ca inainte. Suntem pe tratament cu Zynat, Ventolin , Aerius si Humex, iar Ana Humex Eurespal si Ospamox. Ana ia medicamentele, se mai stramba dar le ia, pe cand Calin ...mi le-a [vom] luni seara pe toate, asa ca i le dau usurel cate putin mai cu o bombonbica, mai cu o jucarioara....mai ma fac si eu ca gust, si Ana, si Oana, si catelul si pisica si toata lumea[:D] , iar la cate sunt imi ia cam o ora pana le termin. Vigantol trebuie sa cumpar si sa reincep sa-i dau. Cu laptele...numai din biberon, si de vreo 2-3 sapt se trezeste noaptea la 3-4 si vrea lapte, pe langa cel de seara, la culcare si cel de dimineata la trezire. Apa bea si cu cana, isi pune singur de la dozator, si stie : pune rece iar apoi si putina calda[:D] Mai vroiam sa scriu dar am uitat ce. Revin cred ca pe seara- a se citi noapte[:D] Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, multa sanatate celor mici..dar cum a facut pneumonie? david bea lapte seara si dimineatza, cate 250/280 ml in care adaug o linguritza de cereale. dimineatza ii pun si putin brumi dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooooffff, Roxana, ce greu trebuie sa iti fie cu atatia bolnaviori. Stiu ca la cel mic este foarte greu cu medicamentele. Si noi ne chinuiam tare mult si se saturase si Iulia sa mai ia, nu mai vroia nimic. Daca nu sunt la seringa de-aia gradata, incearca sa le dai cu miere. Si este tare eficienta metoda aia de care ziceai si tu: sa dai sa pape toti maimutzoii, papusile si membrii familiei. Si dai si baby-biotics sa nu se strice la burtica, ala este cel mai usor de dat. Va tzin pumnii, sper sa va faceti bine cat mai repede [pup] Mayaione, m-am indragostit. Este o frumoasa Ana cu turbanul ala in cap. [olala] Iar cu puzzle-ul m-ai dat pe spate. [pup] Vigantol: i-am dat mereu, in ultima perioada cate 4 picaturi si la spital analizele au aratat Calciul pe minim. Continuam cu Vigantol cate 4 picaturi pana in martie, apoi cate 2 picaturi pe zi. In plus, cate 10 zile pe luna, 3 luni la rand ii dau o fiola de calciu pe zi (jumate dimineata, jumate la pranz) Lapte: ar bea mereu. Ii dam doar inainte de nani (adica la pranz si seara) si dimineata pe la 6~7. Suzeta: nu ne-am impacat cu suzeta deloc, de la bun inceput. Acum nici nu stie la ce se foloseste [:D] Dodo, ce mai face Bogdanel? Cum se mai simte? Si-a mai revenit? A mai vomitat? [pup] Dbunny, Dolores, Miro, Alexandra, Dayanara [pup] Iulia s-a rasfatzat zilele astea si nu ma mai inteleg cu ea. A luat-o razna. Nu ne mai lasa sa o dezbracam, nu ne lasa sa o imbracam, nu vrea aia, nu vrea aia, vrea in bratze, urla, tzipa, plange, se catzara peste tot, arunca cu jucariile mai sa ne loveasca, nu ne asculta... [:-@] Vai de noi... vai de mine cand o pleca Mircea in Germania si m-o lasa singura [bang][bang][bang] Bine macar ca mananca... mananca de i se face burta cat un cimpoi [grasa]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] [grup] Roxana insanatosire ghrabnica puiutzilor
Citat:
citat din mesajul lui angi_m Dodo, ce mai face Bogdanel? Cum se mai simte? Si-a mai revenit? A mai vomitat? [pup]
Donu'Dodo e mult mai bine nu a mai vomat face tratament e o laringita ,caci tare mai tipa si-i place sa se auda.Dpdv logopedic este perfect ca-l ajuta la terapie dar in lumea noastra unde se tuseste si mana o pun la gura doar copii mici ca adultii-s "ocupati"[bang] Azi am fost la terapii cand ne-am intors am "papat"si-am facut "nani",acum sunt fresh(el inca doarme[:D]).Ne-am intors tare fericiti a primit primul ursulet rosu recompensa[:I]. Si aici se poarta buline negre,dar eu mi-am lecuit psiholoaga de astfel de culori(la care Bogdi plange si se necajeste)rupandu-i bulina in fata si recompensandu-mi copilul.Nici unui copil nu-i place sa fie pedepsit dar genul lui Bogdi care sufera daca a gresit tu il si mai pedepsesti il faci sa nu mai face progrese ci sa regreseze. [pup] [grup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...