Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (26)


Recommended Posts

mayaione..sincer iti zic..am ramas cu ochii lipiti de ecranul pc-ului vreau sa-ti marturisesc ceva: ana face mai repede si mai bine ca mine puzzle-ul...iti dai seama?? e o dragalasha..s-o mananc de vorbareatza.... insa nu am vazut genul ala de puzzle care sa aiba carton pe care pui piesele..se numeste intr-un fel anume sau ai dat peste el din greseala? e o frumoasa ana dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mama Miro, ce sa zic? m-am blocat si eu. inseamna ca de fapt erai gravida cand am fpst noi la voi. si Alex te-a calarit atata si te-a obosit de numa. bine ca e bine. ioi...de stiam ca esti gravida nu te lasam sa te ostenesti. te pup tare tare. io vigantol nu ii mai dau. mi s-a spus 1 an jumate si bea destul lapte, chestii de Ca. doctora mi-a zis ca e OK. va pup pe toate toate [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pup si eu fetelenici mienu-mi vine sa cred ca nu apuc sa scriu nimic in timpul saptamanii dar asta e treabasi s-ar parea ca ne cam paste pe toate lipsa crunta de timo pt forum mai ales la cele care nu au net la serviciu bambo da muzeul e pe Independentei miro ce mare!!!Sper ca ai avut norocul sa nu fi luat vreun medicament periculos in perioada asta cu petrecerea noi avem un mare stres.As vrea sa-i fac ceva cu multi copii dar spatiul e marea noastra problema.Noi mai avem mult de finisat la casa asa ca spatiul disponibil momentan e cam cat cel al unui apartament modest.Deci ne vom rezuma la mai putini copii cu parintii aferenti si eventual in 2 serii,desi parca suna un pic ciudat.Daca ar fi fost ziua Dariei vara alta ar fi fost socoteala ca afara era mai usor de organizat.M-am gandit si la varianta McDonald dar parca sunt prea mici . Sper sa apuc sa vad si eu pozelew cu Ana Noi avem acum un mare stres cu baita.S-a speriat odata pt ca a alunecat putin in cada(fara sa se loveasca)si de atunci incercam diverse metode de ademenire.Deja am trecut la varianta cu cadita in camera ca nu mai era chip sa o bag in baie.deocamdata accepta sa spalam papisile si pe ea doar un pic.Sa va zic ca nu am spalat-o pe cap de aproape 2 saptamani?Nu aruncati cu rosii ca ma streseaza problema de numa.Va dau de stire daca reusesc in w/e asta imposibilul,ca nici nu as vrea sa o spal cu forta Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miro acum am citit mai atent din urma si vad ca nu ai luat nimic medicamente care i-ar putea dauna. Daca mi s-ar fi intamplat sa fiu in 12 sapt fara sa stiu (desi e f putin probabil pt ca eu am CM f regulat)si as fi avut norocul sa nu fac vreo greseala din nestiinta cred ca as fi fost f fericita,as fi scapat de o multime de griji.Eu am avut 3 sarcini oprite in evolutie pana la 12 sapt iar cu Daria am stat in spital de la 6 la 12 saptamani de sarcina..Deci daca va mai fi sa fiu insarcinata cu siguranta ma voi stresa cumplit in primul trimestru eu azi si maine sunt prinsa cu niste cursuri de perfectionare.Noroc ca suntdestul de interesante3 ca la ce oboseala am in mine as fi fost in stare sa adorm in front angi ce mai face iulia si-a mai revenit? va pup pe toate si un w/e cat mai placut Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] dragelor, o duminica frumoasa si tot ce va doriti. Poftiti la [cafea] si [papica]. Ieri am avut o durere crunta de cap,azi sunt fresh[:D]. Miro ce-ti face samburicul? Koko sunteti bine?Cum sunt sandokanii? Roxana cum sunt puiutzii tai,a inceput sa se cunoasca efectele tratamentelor? [pup] [grup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor - un w/e fain va doresc - sau ce a mai ramas din el. [:D] noi bolim toti trei - vineri nici nu am dus-o la gradi - am profitat de faptul ca e soacra in Timisoara si am lasat-o cu ea acasa - mama mama ce emotii am avut - dar s-a descurcat destul de bine. nu cred ca ne trece nici azi - asa ca poate o mai tin si luni acasa. noi din pacate - trebuie sa mergem la job-uri. Luni am o zi cam grea - la 8 sunt la analize la gineco - si apoi tre sa "zbor" cu ceva rapid pana la lucru - ca vine si acolo medicul de medicina a muncii sa ne faca analizele. Si asta cica tot la 8 vine - oare o sa ajung la timp? Cine stie? dastefa - nu am luat medicamente interzise din august in coace - de felul meu sunt o persoana nu prea bolnavicioasa. norocul meu. Pentru problema cu baiata - eu as incerca cu o stropitoare mica intai -de plastic - de jucarie - si o spalam intai pe cap pe papusica - apoi pe Daria - apoi as trece usurel la dus. Bafta multa - si noi am avut o data faza cu doua saptamani de nespalat pe cap - nu a patit nimic. asa ca - linisteste-te mami - si ai grija sa scapati de spaima asta. [pup] saryta- iti multumesc tare mult. pupa apasat fiecare iada din partea noastra. [pup] roana - he he he - ce m-ai mai distrat - pai de stiam eu ca-s gravi - crezi ca ma mai bagam la ridicat kintalul de Alex??? he he he - cred ca da -ai vazut cat de fericit era? si cat radea el cu gurita pana la urechi. pupa-l din partea noastra. [pup] Dolores- in mailul comun sunt mai multe mail-uri cu poze de cand a fost Roana cu Alex la noi - cred ca in ultimul mail - la text - este si un link cu poze de la gradi. Azi mi-am propus sa mai pun acolo cateva poze si ceva filmulete primite de la educatoare - nu stiu daca reusesc -dar va anunt eu si eventual mai pun odata link-ul intr-un mail separat. Nu - nu am avut CM - eu de felul meu nu am CM - il provoc lunar cu progesteron - a.i. sa am si eu un CM de 28 de zile- in ultimul timp m-am cam lenevit si nu-l mai tineam atat de strict - adica la 28 de zile - si iata am comis magareata. Noi sa stii ca nu avem nimic nici de la nesquik si nici de la cioco - ii dau foarte rar - dar nici atunci nu am observat vre-o schimbare la ea. mayaione - nu. nu am greturi - ma resimt doar cand merg cu masina - mi-e cumva rau la curbe - sau cand stau in mediu cu anumite mirosuri - fum de tigare, diluant, vopsele, mirosuri mai intepatoare. Carla - din pacate trebuie sa-ti determini sotul sa nu mai gandeasca asfel -ca induceti copila in eroare. Se va obisnui fata lagradi - sicu somnul si cu statul - e normal sa reactioneze asa prima data. Aveti incredere in educatoare - daca spui ca ai simtit-o ca-i este ok acolo - apoi asa o sa fie - doar ca are nevoie de timp. Angy - pupam fata pletoasa - cum mai e Iulia? Bambo - cam scurt pe forum - daca eu nu te inteleg ... pupam Dodo - multumesc mami - si tie la fel - sarcina usoara incontinuare - netinem de manuta - caavem ceva drum de parcurs. [pup] restul fetelor? iar somati? ia sa va aduc eu aminte de noi cu cate un [pup] si o [flo] v-am pupacit - duminica frumoasa in continuare
Miro[gravi] 12+ si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iarasi eu. am sosit din parc - unde ne-am revazut cu mama de Ami si viitor bebe 2 -ce fain o safie - Karina e mai mica decat Ami cu 2,5 luni - bebe 2 al nostru va fi mai mic decat bebe 2 al lor cu 1,5 luni. he he - parca ne-am fi vorbit - desi pentru amandoua sarcina a doau a fost un soc. [bibe] Ingrid merci mami - merci mult.cine ti-a spus? Gio? ca se vezi ... cand am fost atunci la cafea la tine - eram deja gravi ... he he he - ca sa vezi. Voi cum mai stati cu gradi? S-a mai obisnuit Diana? nu am mai avut timp sa urmaresc si subiectul vostru. [pup] fetele - pe mailul comun am pus pozele de la gradi si vre-o cateva filmulete. [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg/Septembrie2008#5256157877682466866"]aici[/url] aveti un rest de poze din septembrie - si [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg/Octombrie2008#"]aici[/url] putine poze din octombrie. Am constatat ca o fotografiez prea putin in ultimul timp. [q] v-am pupacit [pup] la masa cu noi - apoi la somnul de frumusete.
Miro[gravi] 12+ si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am trezit din cauza tusei - ei mai dorm nitel- asa ca am avut ceva timp de frunzarit forumu. asa am vazut ca s-a inceput votarea la concursul "mirese cu stil si farmec". Avem si noi doua poze la pagina 16 - mir1 si mir2 - dacava plac - votati-ne! pupam (fug ca azi am acaparat singura topicu)
Miro[gravi] 12+ si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...