Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

A murit in Franta - inmormantare musulman


altineza

Recommended Posts

Multumesc pentru condoleante. Mama este un exemplu pentru toti pentru disciplina din felul in care isi traieste viata, pentru credinta, mila si dragoste fata de aproapele ei. Nu a facut niciodata discriminare intre copiii ei, sau intre oameni. Este echilibrata si buna. Chestia asta a daramat-o insa nu i-a intunecat judecata. I-am propus sa facem un imprumut la banca pentru a-l aduce in tara . A zis ca daca tot vrem asta sa facem o fapta buna pentru un copil atunci cand vom avea bani in memoria lui, ca nu fastul inmormantarii conteaza ci credinta si dragostea. Ca pentru ea el e ca si cand ar trai in continuare. Isi gaseste motive sa se consoleze, e foarte demna. Dumnezeu stie ce e in sufletul ei. Ne zice mereu ca nu vrea sa purtam si noi tristetea ei, ne ajunge a noastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Offff Doamne, nu imi inchipui alt test mai greu de trecut ptr o mama decat acesta... f trist, mi-au dat lacrimile gandindu-ma la cata durere trebuie sa fie in sufletul ei. Ma rog ca D-zeu sa-i fie alaturi, sa o faca sa-I simta prezenta, sa treaca peste acest mare hop[q]din viata ei... si ma mai rog sa nu ne testeze pe nici una dintre noi in asa fel... am avut un caz in familie, cumva similar, si de cate ori ...MAMA ...isi aminteste , si ne povesteste, ramanem efectiv impietriti de duerere. [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=2cfbb99e9546e611e2a484&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Albastrel[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...