Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatia de cuplu: cum sa ne fie mai bine?


Recommended Posts

Ripley,daca la mine te refereai cu raspunsul detaliat,ooo,n-am detaliat asa cum trebuie[:D] ca nu mi-ar ajunge vreo 5 pagini[:D] De controlat,oof ,de mult ma "testeaza" domnul sa vada daca n-am dat in depresie.Ma lua dimineata la cafea "ti-e teama de ceva?cum vezi viitorul,ce te sperie,ce te ingrijoreaza,nu vrei sa vorbesti cu nimeni sau sa vezi pe cineva,nu ai chef sa iesi din casa??" si tot felul de faze de astea. Eu ziceam ca n-am nimic,temeri n-aveam,numai ca el imi zicea sa merg la dr. pt.ca sunt schimbata. Asa cum am zis,nu-i reprosam lui nimic numai ca eram tzifnoasa,vorbeam mai rastit,la copii faceam vocalize,nu mai eram eu delicatetea in persoana. Si-am ajuns la dr. cind mi-am dat eu seama ca-i ceva grav cu mine[:D] (am mai povestit la un subiect) A venit si el cu mine,desi nu eram impreuna .Cind a auzit s-a infiintat la spital pt. sprijin moral.Si acum merge cu mine la fiecare sedinta sa-i descrie dr-ului evolutia(cica altfel se vede din afara,altfel te percep cei din jur) LA vreo doua luni de la inceperea tratamentului,m-am enervat si pe el si pe dr. si dupa ce le-am trintit "elegant":"vad ca va intelegeti de minune amindoi,continuati discutia voi doi ca eu am terminat!" Si dusa am fost(pina in fata spitalului)[:D] Asa sunt eu,impulsiva.Nu astept sa termine omul vorba ca eu iau foc.Cica un alt defect![:D] Aa,diagnosticul ...o depresie provocata de oboseala,prea multa munca si "creier" neodihnit!Atitia ani(7) fara o noapte de somn legata,fara nici un ajutor(in afara de noi doi),mania mea de a face curat zilnic,sa nu vad scama pe joc(si copiii i-am terorizat[bang]) Acum m-am mai linistit.Tot fac curat,tot invirt "rotitzele" non-stop dar parca sunt mai calma. Asa zice el.De fapt ma cunoaste ca pe propriul buzunar.Cum nu sunt in toane ,cum imi zice "mama,in ultima vreme esti cam nervoasa !" Gabriela,despre cearta!Aici se zice ca cine se cearta ,se iubeste mey![:D] Nici noi nu vociferam,nu ne batem,nu ne jignim.Bine,bine,ca lui i se pare ca eu ridic vocea ,asta-i partea a doua,doar i se pare!Si eu zic la fel ca andrath,eu nu tip,eu vorbesc raspicat/mai tare (ca`s surda[:D]) Sa mai povestesc?[:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] la joaca si undokai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ripley ... insa daca ar fi sa schimbi ceva, la tine ca fost sot si actual sot, ce crezi ca ar fi cel mai benefic pentru voi?
Am vazut ieri ce ai scris, dar am lasat o zi, ca sa ma gandesc. Desi cred ca ar fi corect ca Tora sa spuna ce ar vrea sa schimbe cel mai mult la mine, ma gandesc ca daca as fi o persoana mai calma, mi-ar prinde bine. Desi mi-am "pilit" mult coltii, din tinerete (ma rog, s-au mai si tocit), inca sunt repezit si ma aprind usor. Daca as putea, as dori mai mult calm. In alta ordine de idei, cred ca poti face orice numai daca iubesti. Daca nu mai iubesti, iti trebuie o vointa si o educatie de fier ca sa poti sa incerci sa salvezi ceva. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ripley [flo] pentru subiectul deschis. Am citit cu interes subiectul tocmai am revazut de cateva zile filmul THE STORY OF US cred ca f multi il stiu, cu Brucce Willis si Michelle Pfeiffer care trateaza celebra poveste a casniciei de 15 ani [:D] iubesc filmul asta, si mi-a ramas in minte intrebarea de la inceputtul lui : cand lingura de plastic cu care s-a mancat prima supa chinezeasca, pastrata cu sfintenie pentru a fi facuta cadou la prima aniversare ...devine doar o lingura. Cred ca asta e problema casniciilor dupa cativa buni ani, depinde de la caz la caz, dupa ce cresc copii se platesc ratele la casa si realizezi ca ai fost prins de probleme si schimbat de scutece si crescut de dinti si schimbat de job si uite ca tocmai au trecut 5 sau 10 ani din viata ta. Nu cred ca exista o solutie universala, nu sunt cupluri la fel si temperamente si probleme la fel. Sunt cateva principii poate care trebuie respectate si aplicate dar si asta se poate aplica doar in masura in care ne regasim in aceste principii. Suntem impreuna de 8 ani, casatoriti de 6 si cu copil de 2,5 ani.Noi nu ne "certam" ca sa formulez asa ca nu simtim nevoia sa ridicam tonul, eu cel putin reusesc sa ma exprim foarte bine pe un ton bland si dulce dar jignesc poate si asa, sunt sarcastica, morocanoasa sau nemultumita. Sotul meu nu cred ca ar initia niciodata o disputa, e extrem de tolerant si intelegator si calm, nu conteaza ca pierdut portmoneul, trenul, avionul sau a fost fraierit la casa de 10 euro [:D] dar si asta poate crea pana la urma o problema si o nemultumire, nu trebuie sa fii agitat sau nervos ca sa te certi parerea mea. Suntem cred fiecare obositi in felul lui, unul de un job stresant eu de crescut copilul de una singura, de ma adaptat in alta tara la alta limba si de a o lua cu cariera de la zero din nou. Cu toate astea pot sa spun cu mana pe inima ca am o casnicie frumoasa, desi zambesc cam rar in ultima vreme si parca nu mai stiu cum sa fiu sau sa-mi exteriorizez sentimentul de fericire. "Reteta" noastra respectul in primul rand al celuilalt si al nevoilor celuilalt. Stim sa spunem imi pare rau, imi cer scuze...atunci cand gresim, fara sa strirbeasca cu ceva ogoliul personal. Mi se pare cel mai firesc lucru din lume, nu numai in raport cu el ci cu oricine sa recunosc ca am gresit, sa imi constientizez si mai ales sa imi asum greseala....si chiar sa merg mai departe si sa imi exteriorizez aceast fapt fata de celalalt sa astept si sa ma supun reactie lui. Cred ca aici se piede f mult in general, in faptul ca nu se recunoste o greseala si se merge la nesfarsit pe ideea ca celalalt e de vina. Incecam sa ne facem mici surprize, sa evadam in concediu cat se poate de des, sa facem macar o data pe an o iesire in doi de cateva zile, sa descoperim noi locuri impreuna. Dar ce este cel mai importat cred e sentimentul de incredere si siguranta, de complicitate...stiu ca EL e cel mai bun prieten al meu, chiar daca ma supara vreodata sau greseste, lucrurile se vor indrepta deindata si totul va fi ca inainte. Chiar daca nu mai sunt in stomac fluturasii de la inceput [:D] chiar daca oboseala isi spune de prea multe ori cuvantul, e suficient sa neprivim ca sa stim ca totul e ok, ca mergem mergem mai departe. Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus In alta ordine de idei, cred ca poti face orice numai daca iubesti. Daca nu mai iubesti, iti trebuie o vointa si o educatie de fier ca sa poti sa incerci sa salvezi ceva.
"Pin-pon"[:D] Cind iubirea s-a dus ,marea majoritate a barbatilor gasesc mult mai usor/convenabil...sa plece!Ei nu vor lupta ca noi!Ei nu se agata de trecut,de ce-a fost,ce-au sperat,ce-au visat...nu suspina la nesfirsit asa cum sunt femeile inclinate sa o faca. Inca o data dovada ca suntem diferiti[:D] Cine vrea asadar sa-si imbunatateasca relatia cred eu ca nu trebuie sa mai stea pe ginduri si sa astepte pina trece iubirea,ca apoi totul e =0! Si cum zicea Silvi,nu exista o solutie universala,nu toti suntem la fel,nu toti avem aceleasi asteptari de la partener,nu pt. toti familia inseamna acelasi lucru.(cum ziceam,pt unii familia normala sunt sotii care traiesc impreuna datorita copiilor,daca ne-am luat,am facut copii,gata la asta se rezuma toata viata noastra de acum in colo.Cum sa mai ridem,glumim,sa ne mai "prostim" ,AVEM COPII suntem oameni casatoriti,iti dai seama???)dar in mare cred ca s-a inteles. Fumeile nerfoase,"ciocu mic"[:D] mai lasati turuiala ,mai lasati copii si mai dragaliti si barbatul [:D] Acum serios,desi suna ca "iar noi,tot noi,da` ce,numai noi?"Cam asa,nu total,dar cam asa ,fiindca noi suntem cele dispuse sa intinda de o relatie moarta,tot asa ar trebui sa fim dispuse sa nu lasam relatia sa moara. Da,da,stiu!Si noi muncim,avem copii,casa...Ei ,nu uitati ca si barbatii sunt niste copii mai mari[:D] Chiar daca nu zic,si ei au nevoie de afectiune(da,da,noi suntem mamele ranitzilor[:D]) Eu ma observ pe mine,din cea care ma agatzam de el ca o iedera zilnic,si-l pupam tot timpul,de cind am copii si am pe cine pupa si musca ...ehehehe,saracul ma fugareste el pe mine . Si imi zice "mai ce rece esti de la o vreme,tu ,aia careia ii placeau pupicurile de numa!" Comunicarea,comunicarea,comunicarea,respectul,intelegerea,increderea si dragostea,astea [i]ie cheia! Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] la joaca si undokai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hannen "Pin-pon"[:D] Cind iubirea s-a dus ,marea majoritate a barbatilor gasesc mult mai usor/convenabil...sa plece!Ei nu vor lupta ca noi!Ei nu se agata de trecut,de ce-a fost,ce-au sperat,ce-au visat...nu suspina la nesfirsit asa cum sunt femeile inclinate sa o faca. Inca o data dovada ca suntem diferiti[:D]
Cum naiba? Va sa zica, o femeie cand nu mai iubeste, continua sa suspine, se gandeste la trecut si sufera? [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fte. pe scurt, maine avem sarbatoare mare in familie, si sambata party imens. Rufus [asia] Si eu sunt cam repezita, si latru cu mare usurinta vorbe grele, nici macar nu le cred, da' ma racoresc. Cand ma enerveaza ceva, apoi ma enerveaza ca merge la buda, ca mesteca cu zgomot (nu ca ar mesteca asa dar aud si cand expira), sunt imposibila si irascibila uneori, eu nu imi pot intra singura in voie. DA, CALMUL ESTE O SOLUTIE, cred ca da enorm de mult echilibru intr-o relatie. Hannen, am ras cu lacrimi, ma regasesc in multe dintre postarile tale, vreau sa-ti raspuns mai sistematic, dar acum chiar nu pot, curat morcovi :)) [flo] Silvia, ma recunosc si in tine, mai elegant e sa fiu colerica decat sa trantesc niste rautati cu calm si zambetul pe buze, Si le trantesc de ma mir de mine. Va felicit pentru calea de mijloc foarte buna, este cea inteleapta. [pup] Gabriela, se imparte totul in 2, asa fuse si pe la noi, dar uite ca acum se imparte asa: eu casa, copiii, biroul, el mai putin pe acasa, total dedicat insa ca negru pe plantatie ca sa avem tot ce ne trebuie. Teoretic e firesc, practic, mi-e greu sa ma obisnuiesc sa fac de una singura tot mai multe, desi, repet, e perfect firesc, insa ma invatai cucoana. Unde or fi serile cu ceai cu miere si lamae, sandwichuri cu salam de siBiu si rosii felii la patucul meu? Amintiri demult apuse. Carla, si noi suntem cumva dependenti unul de altul, nu ma simt bine fara el prin preajma, ma rog, undeva la 20 de min de casa. Cand e plecat, ma descurc, perfect cu ambele fete, dar nu imi gasesc locul. Adorm la tv si ma trezesc de n ori, aud zgomote prin casa, ma intreb dc nebunu s-a oprit sa doarma pe drum sau face mii de km pana acasa.... Si da, fara sa constientizam, lupta orgoliilor rulz de multe ori. [pk] Iepumic, ai pus cumva degetul pe rana, micile "mancatorii" fara sens sapa adanc intr-o relatie, da' dc tu esti fte ordonata si organizata si vine musiu si fredoneaza toata munca ta de o zi, ti se intuneca instant. Revin, sa mai frec prin maglavaisul de chiftelute. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus,multor femei le trebuie timp ca sa inteleaga/accepte...ca nu mai iubesc.Multe dintre ele se tem si sa o gindeasca.Ei,inainte de "acceptarea" aceasta ,ele sunt dispuse sa mai incerce.Citeodata chiar daca simt/stiu ca nu mai iubesc.Se gindesc ca poate cine stie,le-o reveni si lor dragostea inapoi. Totul este pina vine impacarea de sine.Dar eu nu ma refeream la situatia asta(n-am prevazut-o,ai fost mai intelept[:D]) Poate ca o femeie nu sufera si nu suspina,dar tot atirna de casnicie,de partener .Unei femei ii este mai greu decit barbatului sa lase totul in urma.Mai ales cind sunt si copii la mijloc. Bineinteles ca nu toate sunt asa,asa cum nici barbatii nu sunt toti la fel.Sunt sigura ca sunt si barbati dispusi sa faca totul,si barbati care alearga dupa "iubiri imposibile"(cind el e o "bomboana" si ea e o..."bomboana tuturor"[:D]) Ripley,gata morcovii?[:D] Nici eu nu prea am avut timp zilele astea si acum sunt pe fuga. Am zis,eu in casa nu astept nimic de la el,probabil de aia nici nu-l cicalesc.[:D] Ce-as putea sa astept?Sa-mi dea cu aspiratorul la 10-11-1:00 a.m(citeodata) cind ajunge acasa?? Piata mi-o face.cumpara rugat si nerugat,orice considera el ca e necesar in casa.Fructele sunt "responsabilitatea" lui(cumpara direct de la sursa cu lazile si putin mai ieftin fata de piatza) Cumpara legume,ii face placere cind gaseste ceva sa cumpere ,orice si ceapa si cartofi si praz,morcov,vinete,rosii,castraveti,varza...citeodata am prea multe si le arunc pt ca se strica."Greutatile" (de ex. 10kg de orez) tot el il cumpara. Daca am ramas fara ceva in casa il sun si in drum spre casa imi cumpara.(chiar daca nu e nimic urgent,de ex. cioco,inghetata...[:D]) De reparat repara orice fara sa-i zic,el le vede.De gatit,ii place ,se pricepe ,gateste cind il apuca "mania" singura problema e ca gateste muuult si ca face bucataria ...olalalaaa![bang] eu ce sa-i fac?cind vine acasa dupa 10-12 ore de munca (cum zice Ripley,ca negrul pe plantatie) sa-i arat punga de cartofi si muraturile din frigider?"ia barbate daca ti-e foame,curata cartofii.. si scoate varza!"???? Ca na,eu sunt obosita.Sunt si eu,dar macar mincare cred ca e de datoria mea sa le fac,si lui si la copii nu?Ce fac,ma uit la ei si ce le zic,uitati-va mama la tv ca n-a ajuns tac-tu acasa sa va faca mincare,sau sa intinda rufele,sau sa stearga praful.(????) Am timp macar 2-3 ore pe zi in jurul casei.Si cind ies,nu trag la sapa (comparind cu munca lui,a mea e floare la ureche) asa ca nu pot sa am grija de casa?? Ma duc pe plantatie!See you![:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Amira scolarita[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url"] la joaca si undokai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un stil aparte[8D] sau poate nu? Am cateva reguli care se aplica in casnicia noastra, fiind testate si care sincer ne fac pe noi sa ne intelegem mai bine, sa nu ne enervam, fara frustrari inutile cum ar veni. 1.merg la cumparaturi fara el(chiar si la cele casnice, nu numai de toale[:D])...eu am stilul meu, stiu exact ce vreau sa cumpar, nu ma lalai si nu vreau sa alerg dupa puradei prin supermarket, eventual il iau cu mine doar pe cel mic de 3 luni[bibe]) ceilalti doi sunt scosi la joaca de tatal lor. 2.are timpul lui de hobby-uri, si eu de coafor si toate cele, timp in care celalalt face pe baby-sitter la cei 3 copii...plus intalnitul la cafea al meu cu fetele, al lui la bere cu baietii. 3.la socrii merg daca am chef, daca nu, nu...se duce el singur cu puradeii[bibe]. 4.are biroul lui unde il las sa-si insire toate proiectele, hartoagele, computeru si printeru, scaneru si alte bazaconii de gadgeturi...si poate sa fie mizerie de 1 metru, e spatiul lui daca asa se simte bine, ca va [:D] pour moi. 5.nu-l stressez cu aratatul pantofilor si rochiilor dupa ce le cumpar sa le admire, ca si-asa nu face omu deosebirea intre beige si alb prea bine[:-)))] dar nici el nu are voie sa ma streseze cu explicatii la nu stiu ce bazaconie si-a mai luat el, e mai savant el asa[pk] 6.treburile casnice nu va zic cum le-am impartit de la inceput, asta ca sa nu avem certuri inutile, ca amandoi preferam sa petrecem timpul cu alte chestii decat cu frecatul casei...vasele le spala masina de spalat vase, dat cu aspiratorul-el, calcat si sortat rufele de pusin masina eu, sters praful-el, curatat bucataria(sunt maniaca la asta)-eu...si tot asa. 7.cu copiii eu stand acasa normal petrec mai mult timp, dar regula de aur este asta: dimineata el scoala bandita de dus la scoala si banditul de dus la gradinita, eu stand in pat si alaptandu-l pe banditul cel mai mic, dar dand din cand in cand ordine [:D]mai ales la copii sa bage viteza, cu tot riscul asumat ca vor avea curcubeul pe ei la haine, al meu sot nu prea le are el cu asortatul hainelor, banuiesc ca majoritatea barbatilor, si cu tot riscul impachetarii de sandwich-uri in aceasi gama-vezi sunca[:D]-o saptamana intreaga, si dupa ce ii paseaza la scoala, respectiv gradinita, el ase duce intr-ale lui si dupa-amiaza ii iau eu, asa ca suntem fifty-fifty. 8.insa orice s-ar intampla noi doi avem si noi, "timpul nostru" in care de obicei vedem un film cu un pahar de vin bun alaturi, si o vacanta pe an fara copii, asta e lege scrisa, macar o saptamana, chiar si cand am alaptat, am lasat provizie[:D] in frigider ba la socrii, ba la ai mei, dar noi doi tot am plecat[:)]. cam astea, eu si 3 banditi: ilse, sven si thor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iepumic
[font=Comic Sans MS][size=2][purple] Bedrosmart, ma bucur enorm pentru tine si sper nu doar sa dureze aceasta stare de bine ci sa se devina din ce in ce mai buna! La fel le doresc tuturor fetelor de pe aici.
Scuzati pentru off-topic:Iepu, draga mea, abia acusica am vazut mesajul tau si iti tare multumesc pentru urari. Doamne ajuta sa fie asa, mai ales ca pentru copil e foarte important sa aiba o familie unita. Mi-a soptit mie o pasarea ca si voua va merge bine, ceea ce ma bucura foarte foarte tare. Am vazut si poze cu Sorin si Sabina si ii statea tare bine cu un bebe in brate. Vreun gand, ceva in acest sens? Tare as fi vrut sa ne vedem, dar saptamana aviatoare (pe 19) noi nu putem veni. Oricum, te mai astept cu drag pe la noi, Dori e mereu amator de vizite de la dame bine, dupa cum stii [:D]. On topic: desi uneori e foarte greu, aproape imposibil sa te detasezi de problemele zilnice, e absolut necesar sa nu pierzi din vedere padurea din cauza copacilor. Si, zic eu, sa nu uiti mereu ca cel de langa tine nu e obligat sa-ti faca vesnic pe plac, in aceeasi masura in care nici tu nu ii faci lui mereu pe plac. Ma repet, dar merita: eu fac exercitiul de a-mi aduce aminte cum ma purtam cu partenerul meu cand inca nu eram casatorita si ma straduiesc din rasputeri sa nu o iau prea des prin balarii, ca sa zic asa. Si inca ceva: adevarul este ca majoritatea barbatilor raman cu o doza de imaturitate si lipsa de organizare toate viata. Nu ca nu ar fi si multe femei care "sufera" de asa ceva, dar parca la barbati e mai frecvent fenomenul. Adica ei vor intotdeauna sa fii si nitel mamica, nu numai consoarta rea de gura. Putini sunt barbatii dispusi sa imparta sarcinile jumi-juma cu sotia. Iar daca sotul nu a fost educat in spiritul asta, zic eu ca de multe ori e foarte foarte greu sa-l schimbi. Din multele-putinele lucruri pe care le-am invatat in viata unul e sigur: nu poti obliga pe cineva sa faca ceva, daca nu vrea(nici macar sa-si stranga sosetele de pe jos, de exemplu). Oamenii trebuie acceptati cu defectele lor, asa cum si noi ne asteptam sa fim acceptate cu defectele noastre. Din pacate, nu toata lumea are sansa in viata sa gaseasca fericirea in doi. Genul asta de fericire reprezinta, dupa parerea mea si dupa ce am vazut si eu in jurul meu, exceptia de la regula,si nu regula. (Ma refer la o fericire de durata, nu la acea fericire data de indragosteala,aia e, bineinteles, foarte frecventa, am trait-o cu totii.) Important este insa sa nu ajungi sa fii nefericit din cauza celui de langa tine. Asa ca va doresc tuturor iubire maxima si nervi minimi! Bedrosmart Nu va ingrijorati dar de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei. (Matei 6,33)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...