Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati lipsiti de sensibilitate


Recommended Posts

Miau miau incercam sa spun ca un barbat e ne-romantic de la natura si inainte de casatorie si dupa. Ne-romantismul lui nu e ceva aparut dupa casatorie ca sa justifice ce spui tu. ori daca ne-romantismul nu a facut-o nefericita inaintea casatoriei nu vad de ce o face nefericita dupa. Si atit de nefericita incit sa vrea sa divorteze. La asta m-am referit. Asta nu pricep eu. ne-romantismul cuiva nu i se pare o problema reala. Pina la urma a te simti iubit e in strinsa corelatie cu increderea pe care o ai in persoana de linga tine. Daca in afara ne-romantismului lui au existat alte episoade in care a inselat-o sau in fine... (n-am citit decit prima si ultima pagina a acestui topic) atunci e cumva explicabil, si exact ce am spus mai sus cu increderea pe care o ai in persoana de linga tine. Nu ai incredere, ii ceri dovezi... e un cerc vicios -> de aici nebunia. Daca insa nu ti-a dat niciodata ocazia sa te indoiesti de sentimentele lui iar tu doar vrei sa traiesti viata ca in sec. 19, creindu-ti probleme din nimic, scuza-ma dar asta mi se pare pueril...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pina la urma problema e pusa prost in acest topic si m-a indus in eroare. Culpritul nu e lipsa de romantism ci lipsa de incredere. Ce care o roade pe autoare este daca sotul ei o iubeste pt. ca nu ii dovedeste in mod romantic, de parca daca i-ar dovedi in mod romantic ar fi suficient. draga mea, daca poate sa te ajute in vreun fel, crede-ma ca chiar daca ti-ar scrie poezii zilnic si ar veni cu buchete de flori si ti-ar face masaj si te-ar imbaia in sampanie tot te-ar putea insela in timpul asta, deci dpdv-ul meu nu exista legatura intre una si alta. ba chiar barbatii cind inseala sint mai romantici cu nevestele caci se simt vinovati. Sfatul meu este sa gasesti alte feluri in care sa determini daca te iubeste si sa lasi romantismul la locul lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O tipa se plimba pe plaja cand deodata dadu peste lampa fermecata. O ridica, o freca si aparu Duhul. Tipa incantata il intreba daca ii poate indeplini trei dorinte. Duhul zise: "Nu. Datorita inflatiei, datorita veniturilor reduse in tarile lumii a treia, datorita competitiei globale, nu-ti pot indeplini decat o singura dorinta. Deci, care ar fi aceea ?" Tipa, fara ezitare spuse "Vreau sa fie pace in Orientul Mijlociu! Vezi harta asta ? Vreau ca toate tarile astea sa inceteze sa se razboiasca!" . Duhul se uita la harta si exclama: "Doamne Iisuse ,femeie ! Aceste tari sunt in razboi de mii de ani ! Sunt eu meserias, dar nu chiar atat de meserias! Nu cred ca asta se poate face, asa ca pune-ti alta dorinta !" Tipa se gandi un minut si spuse : "Ei bine, niciodata n-am fost in stare sa gasesc barbatul potrivit. Stii tu, un barbat care sa fie atent si amuzant.Caruia sa-i placa sa gateasca, si sa ajute la curatenia casei, care sa fie bun la pat, caruia sa-i placa parintii mei, care nu se uita la emisiuni sportive si care sa fie credincios. Asta imi doresc.... un partener de suflet !" Duhul privi lung, ofta adanc si spuse : "Ia mai da-mi incoace sa vad inca o data harta aia !!!" Ps vreti cam multe fetelor. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, io sunt de acord cu voi ca intotdeauna sunt 2 de vina. Si inteleg ca vreti sa-i aratati si partea cealalta (monabella, ocebine. Dar de ce considerati necesar sa faceti chiar pe avocatul diavolului si s-o plesniti peste bot??? Asta mi-e mai greu sa inteleg dar deh ... recunosc ca mai sunt si spirite care ma depasesc. [alcool] Deci care va sa zica deschiderea de subecte cu brobleme intime (cu accent pe silaba din mijloc) pe DC se cheama "spalat rufe in public". Ahaaaa ... da' parca imi tot zicea mie bunica ca nu-i frumos sa fac asa ceva, k ma fac de ras. Foaaarte "low level" ocebine dar asa cum spui tu ... e un forum public si fiecare varsa ce vrea aici, inclusiv tu. monabella ca sa dormi linistita ... laura a mai fost acuzata ca n-a fost atenta cand l-a luat. Si s-a iexplicat femeia, cu detalii [:D]. [xx(] [gravi] 31S cu bb Vlad [baietel] http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu incerci sa gasesti raspunsul la noi cind de fapt raspunsul e la tine.Nu-l mai iubesti ,chiar daca tu zici ca da ,ceea ce mie imi suna cu o juma de gura. Faptul ca pe tine nu te mai mulumeste nimic la el ,asta e singurul raspuns ,nu-l mai iubesti.Sper sa gresesc. Si inca ceva ce mi-a sarit in ochi. Tu zici ca te faci frumoasa si el nu te vede .Asta pentru ca nici tu nu te vezi frumoasa. Incerci sa faci pe dragostoasa,chestiile astea nu trebuie sa fie planificate ,trebuie sa vina din interior.Eu nu m-am gindit niciodata sa fac pe minunata ca el sa ma observe ,sint asa cum sunt ,ma port asa cum simt.Daca eu ma simt urita si el ma va vedea la fel.Tu trebuie sa te schimbi, nu el. Nu mai sinteti pe aceeasi lungime de unda pentru ca s-a intrerupt undeva firul.(asta pentru ca tot ziceai ca el a fost barbatul ideal o data)Esti nefericita,pentru ca tu te faci nefericita prin comportamentul tau. Acum tu sti mai bine ce se intimpla .Eu doar mi-am spus parerea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca problema este dragostea...sau lipsa ei. Acum si daca iubesti pe cineva si acel cineva nu face niciun gest dragastos...il iubesti azi, il iubesti maine, dar la un moment dat nu-ti mai dai seama daca il mai iubesti sau nu. Si asta si datorita comportamentului lui. Fiecare persoana are nevoie sa si primeasca dragoste nu numai sa ofere. Si se stie ca de la iubire pana la ura este doar un pas. Asa ca MAAAARE grija! Din partea ambilor parteneri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc incaodata pentru raspunsri. Va citesc cu mult interes si multumesc si pentru critici, imi fac bine, unele din voi le spuneti asa de bine de parca m-ati cunoaste de 10 ani. Monabella, nu am sa-ti raspund, sper sa nu te superi, insa se vede cu ai citit doar 2 pagini, pentru ca am dat destule explicatii la majoritatea nelamuririlor tale. Dar multumesc de mesaje, si daca ai sa ai rabdare sa le citesti atunci te astept cu o parere. GGina, mulumesc de raspuns, ai fost asa de aproape de adevar. Eu de mica am fost dependenta de altcineva in orice, am avut nevoie de multa atentie, de multa dragoste, asta mi-a afectat increderea in mine (desi daca m-ati cunoaste nu ati zice ca e adevarat), insa in inima mea stiu ce simt. Eu am fost foarte curatata, multi spuneau ca sunt frumoasa si desteapta de aia mor barbatii dupa mine. Ma simteam frumoasa doar daca ma simteam admirata, dar daca nu aveam vreun prieen atunci credeam ca sunt grasa, urata si asa mai departe. Deci de aia spun ca eu cred ca am fost mereu dependenta de cineva sa ma simt frumoasa. La asta m-am gandit mult de aseara, citind mesajele voastre. Si cred ca asta e ce va trebui sa schimb la mine. Sa incerc sa nu ma mai gandesc ca am 5 kile in plus, ca nu arat ca la 20 de ani, si sa incerc sa iubesc pe mine, sa am incredere in fortele proprii si atunci poate si sotul meu va reactiona. Daca ne iubim suficient de mult sa ramanem impreuna toata viata, asta numai Dzeu o stie, tot ce pot sa fac este sa sper ca va fi bine, de dragul fetitei noastre, si pentru noi ca familie. Aseara am stat in bucatarie la vorbe si am baut o sticla jumate de vin alb si am ras cu lacrimi pana la 12 jumate dimineata. Cel mai bine a fost ca a venit natural, nu era nimic fortat, azi ma simt linistita, sper sa capat forte proaspete de a merge mai departe si poate de a schimba ceva. Nu ma imbat cu apa rece, relatia noastra a trecut prin multe anul asta mai ales, nu stiu de cate ori am luat-o de la capat si nu a mers. E posibil ca si de data asta sa nu mearga. Dar poate problema e la mine intr-adevar si poate ar trebui sa nu mai fiu asa de sensibila si poate ar trebui sa vad si lucrurile pozitive.. POate ar trebui sa schimb titlul subiectului cu "femei care sufera de prea multa sensibilitate"[:D]... Va raman datoare ca ma ajutati, descopar multe despre mine aici.. laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Laura, eu cred ca problema voastra este si de natura sexuala, intr-o mai mare masura...pe langa ce au punctat deja unele fete. Eu ti-am citit si topicul anterior, pentru a gasi raspunsul la ceea ce ai descris in acest subiect. "A zis ca problema e ca e obsedat de sex, daca ar fi dupa el ar face-o in fiecare zi pe cand ritmul meu nu e chiar asa. Noi nu am discutat foarte deschis despre probleme din astea pentru ca el nu comunica usor cum v-am mai spus." Nu am putut detalia aici acest lucru.Astfel ti-am raspuns prin 2 mesaje pe PM, insa nu stiu daca le-ai vazut/primit. Imi poti scrie pe PM, sau aici. Multumesc. Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007) 22.04............65,2 kg ...dupa o saptamana.... 29.04............62,4 kg ..dupa inca o saptamana 06.05............60,6 kg ..dupa a 3a saptamana... 13.05............59.8 kg :-)))) de cand asteptam sa schimb prefixul :-)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io scorpion.Fomeie. Io tin cu barbatu-tu si explic de ce -oricat as incerca, fortat sa fiu siropoasa in miscari romantice gen petale de trandafiri si sampanie si larga in te iubescuri,nu mi-ar iesi ,mai ales la comanda. -te iubesc asta se simte,nu se spune. ca de spus e pe toate gardurile ,posturile teveu si-n gura tuturor si mie mi se pare ca aceste doua cuvinte sunt tocite si nu exprima nimic,adik iubirea o simti,fiecare in felul sau unic si nu poate fi cuprinsa de doua cuvinte,aceleasi pt toata lumea. mi se pare RIDICOLA sintagma,cu maxim respect totusi pt cei ce cred in ea.si ma pufneste rasul daca mi-o aud,daramite s-o spun cu gura mea. - fiecare simte romantismul asta in felul lui.si daca nu-i romantic in felul TAU nu inseamna ca nu te iubeste. ultima data cand am primit flori de la barbat am comentat ca sunt prea scumpe si ca maine se usuca.de exemplu ai spus tu ca barbatu-tu iti ia tie cadou scump si se uita pe el ,ei mie asta mi se pare un barbat romantic si-as fi picat pe spate in secunda urmatoare. in schimb,crede-ma is al dracului de nemiscata la o petala roz si-o sticla de sampanie si-o dulcegarie.Bleah. Faptul ca nu se dulcegareste nu inseamna ca e insensibil sau ca nu-i pasa te dine. uite eu sunt foarte egoista.somnul meu,banii mei, timpul meu,prajitura mea. apoi daca iti iau tie cadou si ma las pe mine, daca ma scol cu 20 min mai devreme sa-ti fac mic dejun,daca iti dau juma din prajitura preferata inseamna ca te iubesc rau de tot. si invers,asemenea manifestari ma dau pe spate. adica ieri a zis monsiu"dorm eu cu fata(e racita si nu doarme bine), tu esti epuizata " si daca nu eram paralizata de nesomn saream urat de tot pe el, asa ma podidise un romantism...ma lasa lesinata faptul ca se sacrifica sa doarma el cu pldodul dar i'as da in cap daca m-ar servi c-o cina romantica dupa care m'ar lasa sa ma epuizez tot eu cu copilul..sau daca i-ar arde de cine romantice cand avem copilul bolnav. Urasc aniversarile,cinele romantice cu lumanarea aferenta, urasc sa ma ia careva in brate asa tam nisam(ca e vb de rude sau de sot),cred ca-ti poti manifesta afectiunea fara contact corporal din 3 in trei minute,urasc sa ma tina de umeri prin oras(se sprijina pe mine,ce naiba),urasc genul ala de priviri umede ochi in ochi... Io zic sa=i dai o pauza sa nu-l presezi ca se va simti incoltit si-o sa dea rateu dupa rateu. lasa-l asa si incearca ,rarut,ca-i mai dragut, sa-l iei tu in brate , sa-l atingi, sa-l mangai pe obraz, sa-i spui o vorba mai dulce(dar nu dulcegarie),pupa-l din cand in cand in public ,ma rog, obisnuieste-l incet,cum obisnuiesti un sugar la diversificare ca daca sari pe el cu "te iubesc amore mio,hai s/o facem pe un bed of roses,la apusul soarelui" si pe deasupra ii mai ceri sa-ti raspunda cu aceeasi moneda,iti spun eu reactie...il paralizezi si-o sa se uite la tine ca vitelul la poarta noua,adica nedumerit si tamp! Asa ca o concluzie mie mi se pare romantic barbatu-tu,exceptand faza cu top modelul sau ce-o fi fost aia. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...