Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati lipsiti de sensibilitate


Recommended Posts

quote:
Originally posted by lau10
Hilde, Se pare ca nu ai citit destul de atent despre mine[;)], pentru ca nu stau acasa si visez la cai verzi pe pereti, ci lucrez full time, am grija de fetita noastra, merg la colegiu sa imi fac o specializare si acum chiar imi caut un job cu mai multa responsabilitate, deci am o viata super activa. [asia] laura
Scuze Laura. Poate am mai sarit unele mesaje de-ale tale. Era tare tarziu la mine noaptea trecuta. :) Oricum sper sa-ti gasesti echilibrul. Nu stiu daca tu ai observat, cateodata transformam un mic obstacol intr-o problema imensa iar altadata o problema imensa intr-un mic obstacol. Totul depinde de atitudinea noastra din momentul ala, de cum abordam problemele. Sotii nostri sunt oameni, cu defecte si calitati. Incearca sa vezi diferentele dintre voi ca ceva amuzant, chiar pozitiv. Pana la urma e mai frumos sa fiti diferiti. Mie mi s-ar parea super plictitor sa spune sotul" Yes, darling" "Cum vrei tu, darling" tot timpul. Pentru mine ar insemna ca nici nu asculta ce spun. Nu stiu daca asta o sa te incurajez sau descurajez cu asta: eu cu sotul meu am luptat aproape zece ani pentru fiecare "bucatica de pamant". Noi avem idei cam diferite despre viata. Noua cred ca ne-au trebuit zece ani ca sa stabilim toate diferentele dintre noi si sa le acceptam. Si nu sunt sigura inca ca am terminat. Dar niciodata, niciodata sa nu-l jignesti pe sotul tau intr-o cearta. Noi cand suntem foarte foarte nervosi nu ne jignim. Jignirea cea mai mare din partea mea e sa-i folosesc numele in loc de alt apelativ. El nu poate sa zica decat: "iubita mea" si apoi " nu ai dreptate..bla bla bla"...si se enerveaza si da din maini. Eu zic ca toate argumentele astea pe care le-am avut de-a lungul timpului ne-au ajutat sa crestem. Cred ca e foarte normal si sanatos sa ai argumente cu sotul tau. Dar incercati ca dupa fiecare discutie mai furtunoasa sa aveti si una mai linistita apoi din care sa trageti concluzii pentru viitor. :) )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by rory76
Lau10, iubita, nu te mai stresa degeaba. Uite eu am avut aceeasi problema cu al meu. il mai si acuzam ca daca nu se poarta frumos si sensibil cu mine inseamna ca are pe alta cu care se poarta asa! Si chiar si eu ma gandeam la divort. Pentru ca innebunisem, eu ma purtam frumos, pregateam mese romantice, muzici dulcegacioase,mici atentii fata de el, si el...nimic! si atunci am stat de vorba, el e un tip foarte intelegator si inteligent. si i-am zis ce am pe suflet fara sa ii reprosez ca : " tu niciodata" "eu intotdeauna" etc. am incercat sa ii spun asa cum i-as spune celei mai bune prietene si crede-ma a avut efect. Mi-a zis asa: "nu mai incerca sa ma schimbi, sa ma faci sa ma port cum ai vrea tu. Nu mai astepta sa te fac eu fericita. Fa-te fericita singura, pentru ca daca eu nu mai sunt langa tine, nu suferi. Te poti implini singura, te poti face fericita singura, fa ceva ce iti place, implineste-te ca om si nu mai ai nevoie de atentiile si gesturile mele romantice. Nu poti face pe nimeni fericit si nimeni nu te poate face fericita. Doar tu singura poti asta! " Si dupa ce am tras o burta de plans, m-am gandit bine si am procedat in consecinta. Si acum el face tot felul de mici chestiute care stie ca imi plac si ma bucur de fiecare data ca un copil. dar nu ma mai simt ca si cum le-as fi cersit eu. Inainte ii ziceam: adu-mi si mie flori, niciodata nu imi aduci! Si cand in sfarsit imi aducea, ma crezi ca nu puteam sa ma bucur? era ca si cum le-am cersit1 Acum imi dau seama cat egreseli am facut si ii sunt recunoscatoare ca nu si-a luat lumea in cap la cat de nebuna eram! Si da, sunt fericita acum. Am lumea mea in care ma misc, plina de culoare, creativitate si imaginatie, pe care o iubesc si in care ma simt bine si imi este suficient. este si el fascinat de lumea mea acum, zice ca sunt mai interesanta si mai frumoasa cand am si alte preocupari...Eu sunt in zodia pesti, el este berbec, doua firi complet diferite...doua lumi distincte, care au reusit sa gaseasca o fasie comuna...de fapt mai multe! "Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"
Rory76, ai un sot, sa-ti traiasca..exact asta urma sa spun, da vad ca mi-a luat-o el inainte [:D][floare3]de la mine ptr el..da sa nu ma banuiesti de ceva [;)] tati si printesele : http://thumb0.webshots.net/t/57/557/3/38/46/2943338460092654700KuUueE_th.jpg nasterea Ioanei Teodora : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87474
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...