Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

avocado


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am locuit in America Centrala si cunosc reteta traditionala : Avocado foarte copt,putin moale la atingere+ Coriandru dupa gust,o ceapa tocata foarte foarte marunt. jus de lamaie verde , sare,piper si piment rosu. Se sfarama avocado cu furculita, pui o mana de coriandru tocat bine,1 lamaie verde jus,sare si piper dupa gust. se amesteca toate cu grija si se serveste cu rosii taiate cubulete stropite si ele cu jus de lamaie verde si coriandru tocat. O bunatate. Sophia 2ani [gravi]+15 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu faceam pasta asa - avocado, usturoi, lamaie, sare, piper si putin ulei de masline sau in loc de usturoi ceapa. Uneori pun si o jumatate de rosie sau un galbenus de ou fiert tare. Niciodata nu am pus iaurt sau coriandru. Dar sunt curioasa cum e gustul cu iaurt. ionica te referi la coriandru proaspat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iata reteta mea rapida de guacamole (dip pentru chips) care la fiecare petrecere de copii a fost preferata: 2 avocado coapte usturoi pasta de chili cilantro smantana sare lime juice Avocado se piseaza cu furculitza iar restul de ingrediente se pun dupa gustul fiecaruia- eu pun cam o lingurita de pasta de usturoi si cilantro, chili mai putin cand e vorba de copii, smantana o lingura mare. Avand in vedere ca toate astea sunt in tubuletze...toata prepararea nu ia mai mult de 5 min! Asta conteaza cand aveti musafiri neanuntati si o mare punga de chipsuri in debara! Noua nu ne lipseste avocado din frigider- folosim f des la salate! Adriana, mama de baieti: Andrei(30.11.05) si Mihai(3.08.00)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu facut azi o pasta de avocado, cu ceapa rosie taiata fin, usturoi pisat, rosioare cherry, suc de lamaie, sare, piper. Am papat pe felii de paine prajita [pofta] Oana, mami fericita de [bebic] Eric-Stefan (18 aprilie 2008) si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005) [url="http://b1.lilypie.com/8ltZp3.png"]Bubu mic[/url] [url="http://b4.lilypie.com/NBXep2.png"]Bubu mare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...