Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IASI - mandra cetate (79)


Recommended Posts

hello-hello scuze de absenta, dar saptamana asta nici la b..da nu am avut timp sa ma duc! e ok si pentru mine vineri 17 octombrie! sanatosi sa fie toti ai mei si viiin, singura, chiar am avut de curand cu sotul o discutie pe tema asta. Da’ sa nu alegeti un local de nefumatori, ca eu ma mai alint cu cate o…[fum] Cristina (Miki68) - sa nu-ti faci griji cu intoarcerea acasa, suntem vecine si putem imparti taxiu' Carmen, multumesc de intrebare. Vlad nu mananca deloc la gradi; chiar si chestii care ii plac acasa refuza sa le guste acolo... deocamdata refuza si sa deseneze, ca nu stie, ca nu-i iese, of. Ca-i place doar sa fie conturul facut si el doar sa-l umple... la gradi au avut de facut / de desenat cos cu fructe si un copac, si al meu nu a facut mai nimic. lui ii place sa decupeze, sa coloreze, sa faca picturi abstracte cu acuarele... in alta ordine de idei, eu maine plec din Iasi, ca m-au invadat pe langa bloc cu carusele si alte nebunii. We placut! [flo]
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen, ce sa spun de mancarea de la gradi. Nu critic neaparat. Pentru ca ma gandesc ca se gateste totusi pentru aproximativ 300 de copii (in toata gradinita sunt inscrisi peste 400). Stiu, copilul meu e sclifosit si mofturos. Si ta-su e la fel. Nici eu nu sunt departe. Si nu mai zic cum eram cand eram de varsta lui! Nu stiu cu ce traiam, cu aer cred. Cu Stefan au inceput problemele de cand ne tot luptam cu amigdalitele. A inceput treptat treptat sa renunte la cate o mancare; azi la branza, maine la pilaf si tot asa. Dar ma bucur totusi ca a acceptat sa ramana pana la 6, imi era chiar imposibil anul asta sa-l iau la 12. O sa rezolvam cu mancarea, ii duc pachetel in cel mai rau caz. Ideea e ca eu speram sa se obisnuiasca sa manace acolo. (cu alte cuvinte plasam maimuta - a se citi responsabilitatea - la gradi) Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [bibe] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutre! Am ramas fara cuvinte cand am vazut ca s-a inceput capitol nou!! Brava! Ai vazut Noro ce-ai facut?Dadu limbarnita in noi! OF! Am ajuns acasa si ma dor picioarele.Maine ma duc sa-mi cumpar adidasi,imi mai trag o pereche de blugi si cred ca asta va fi uniforma mea pe urmatorul "cincinal". Nu mai pot de durere de picioare,am stricat o pereche de pantofi,alta abia imi mai incap si nu pot sta mult incaltata cu ei.Merg pe jos de o luna cum n-am mai mers din tinerete si cantarul nu se misca nici cu o liniuta.. Acum,punctul doi. Daca tot vorbiti de preferinte,io as lua masa o seara in compania lui Michael Scofield alias Wenthworth Miller(na ca tot Moraru-l cheama si-mi place privirea lui pe sub sprancene) din Prison Break..sa punem la cale o evadare din cotidian. Si ultimul punct dar nu cel din urma,e ok pe 17 de la ora 18.Al meu ajunge acasa pe la 19 si probabil ca-l voi astepta imbracata la usa sa pasez copilul..:) Ma doare capul,am stat doua ore la discutii in strada,intr-un loc mai vanturos si m-a batut curentul in tampla... Copilul meu a facut burtica in ultima vreme,a vazut-o doamna de balet si i-a atras atentia sa mai slabeasca.De cand a inceput gradinita mananca cate doua portii din mancarea de la gradiita.Bine ca au numai un fel..:) si acasa cum ajunge cere mancare,iar acum ca primeste cornul si laptele le mananca si pe astea,acum ma uit la ea,a mancat doua felii de strudel cu mere,noroc ca numai atat i-am pus in farfurie.. Mi-amintesc cum ma rugam de ea ,nu cu mult timp in urma,sa manance macar o masa pe zi,macar un fel de mancare sau cateva linguri..si-acum ma gandesc s-o bag la regim sau la dieta sa nu cumva sa ma ajunga din urma. DAca nu-si revine intr-o luna cu baletul ,ma bate gandul s-o mai inscriu la un curs ,undeva unde sa faca mai multa miscare. Ma duc sa-mi dau o pastila de cap. Miki,imi pare sincer rau ptr situatia prin care treci.Stiu ce inseamna sa vrei sa-ti ajuti tatal si nu ai cum,sa-l vezi chinuind si sa nu poti face nimic...iti doresc din suflet mult curaj si putere sa poti trece peste asta.[flo] Ma duc,trebuie sa pun la spalat,sa pregatesc masa ,sa pregatesc hainute ptr maine..apropo... Cunoaste cineva orasul Falticeni?sau Botosani?Bineinteles ca ma intereseaza locatii de magazine cu jucarii.Sau in Suceava? V-am pupacit! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui herra Da’ sa nu alegeti un local de nefumatori, ca eu ma mai alint cu cate o…[fum] Cristina (Miki68) - sa nu-ti faci griji cu intoarcerea acasa, suntem vecine si putem imparti taxiu' ... in alta ordine de idei, eu maine plec din Iasi, ca m-au invadat pe langa bloc cu carusele si alte nebunii. We placut! [flo]
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
1.Si eu sunt fumatoare, dar nu de alint, ci "adevarata"[:D] 2. OK, "share-uim" acelasi taxi 3. Ce mi-ar placea si mie sa pot fugi undeva (in munti de preferinta) ca deja m-au innebunit cu muzica, racnetele, golania din jurul tiribombelor de langa bloc[q] P.S. Si in somn aud numa': "o mundu sorenduuuu..." (scuzati portugheza subsemnatei[alcool]) cristina d. [url="http://www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1"]Motaneii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu fi de deochi...dar ce de pagini s-au scris astazi....s-a strigat adunarea...eu de felul meu ar trebui pe 17 sa plec la Sinaia la o sedinta....dar o "sar" pentru voi...ca e musai sa ne vedem dupa atata amar de vreme. Azi am umblat ca disperata, asa ca abia acum intru sa va salut....si ma bucur ca suntem in gasca mareeeeeeeee Mi-am facut poze si echo la genunchiul meu sexi...dar nu se vede nica...si noaptea tot ma doare.... N-am reusit deloc sa ajung in zona zero....cu tarabe, corturi, etc.... Pupici si un wk-end frumos, se anunta ca va fi cald, Gabriela si baietii PS. Carmen, maine ajungeti cumva la dinozauri?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi, sa inteleg si eu ca mai exista sanse ca Stefan al meu sa manance? Ce bine ar fi! Si noi evadam doua zile, mergem la Radauti. (A! Si ca tot intrebaim Adi tu; in radauti si in Suceava jucarii se gasesc la librariile Alexandria. Nu stiu alte magazine de gen, parca in Radauti ar mai fi unul unde sunt si hainute pentru copii, dar nu sunt sigura.) Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [bibe] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar locatia - ati spus ceva si nu am fost eu atenta? si lista - nu asa se facea - de fiecare data cand eu nu am reusit sa ajung? [:I] din pacate nu mai reusesc sa plec din oras - Vlad s-a plans ieri de durere de ureche si merg azi cu el la dr, mai tuseste si noaptea cam deranjant in ultimul timp. Am crezut ca scapam de tuse fara tratament prea agresiv dar se pare ca nu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, noi zilnic mergem la expozitie... nu scapam pana marti si chiar ma bucur sa il pot duce ca dupa aia... Pe mine ma durea cumplit laba piciorului... am dat cu o chestie, un macerat de untul pamantului si nu ma mai doare de ma intreb cum de... drept ca iar port tocuri 7 cm curent si fara drept de apel... si tot drept e ca zilnic fac Podu Ros Tudor pe jos cu copilul... Hi HI... Cristina ma bucur ca sunteti bine... Alex facea la Iris fite la mancare dar la Betania si SF Paraschiva mananca cate ceva, ma rog asa mi se spune desi vad ca cere mancare si acasa... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Vad ca s-a scris..... de mama focului. Noi mai cu pauza la forum si cu un gat.... cu laringita, amandoua, ca am luat-o si eu de la Stefy. Carmen, multumim de intrebare. [flo] De intalnire, nu stiu ce sa spun, ca inca nu ma simt foarte bine cu piciorul si cred ca nu o sa fie bine nici pina pe 17, asa ca va doresc de pe acum distractie placuta si astept impresiile.... Imi pare rau, ca si pe cea cu copii din Copou am ratat-o.... [url="http://community.webshots.com/album/565459323FEYtVW"] vacanta la mare [/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2504057230103074785NVeFYq"] Poze din august-septembrie[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562869389MKpgUL?start=12"] Poze din Copou [/url] Lacramioara (08.12.1975) mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu la cuconiada musai;am intarziat din cauza operatiei si a unei spitalizari dar pe 17 TREBUIE sa fiu "valabila". Stie cineva unde este acum bazxarul de mobila? Adica, mesteri care vand diferite corpuri de mobilier facute de catre ei? AS vrea sa merg maine dar nu stiu unde (imi pare asa de rau ca mi-am luat mobila de bucatarie de la STAER si nu din Bazar ....) Cel mai mare bine pe care il poate face un tata copiilor sai este sa o iubeasca pe mama lor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...