Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IASI - mandra cetate (79)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen, deci Alex e din nou la Sf Parascheva sau la ce gradi? cardiologi - eu stiu pediatri - Matasaru (o dna) si Iordache (un el).
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui osolita
Fetelor ma scuzati ca dau buzna la subiectul vostru insa as vrea sa va rog sa-mi recomandati un medic cardiolog bun in Iasi. Multumesc anticipat!
Cardiologi buni eu stiu doar pe dr. Catalina Arsenescu si prof.dr.Grigore Tinica, ambii de la Centrul de cardiologie Iasi. Sunt convinsa ca sunt mai multi, dar eu nu-i stiu. cristina d. [url="http://www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1"]Motaneii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Am o mare rugaminte, stiu ca s-a discutat dar nu gasesc defel pagina cu orelisti. Calin are de ieri probleme cu o urechiusa, il doare tare, dimineata am fost la dr noastra la spital, care nu este de la ORL, dar a vazut problemele si faptul ca i s-au inflamat ganglionii de dupa gat si i-a dat antibiotic. Dar as vrea maine sa mearga sa il vada si cineva de specialitate. Puteti sa imi recomandati pe cineva? Multumesc mult. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Gabriela, o sa ma programez maine la dr. Preda ca are program de la 1 la 3, am aflat. Tare as vrea sa merg si eu afara ca e frumos, dar micul doarme, poate cand s-o trezi. As merge un pic pe la "zona 0" cum era numita zona tarabelor pe aici, dar cand ma gandesc ce aglomeratie tre sa fie imi vine sa ma las pagubasa. O sa vad. Acu am strans rufele uscate si cred ca o sa ne "infruptam" cu un Prison Break 7, proaspat descarcat si mai vad eu. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza...si-un gin tonic sa treaca ziua de luni[bang] Si euma gandeam la o lista,dar nu am avut timp in we,deci o fac mai jos: Gabriela G Adi69 adusca carmenp Carmen_I aime mariussimiuc buli (?) Elena I (?) Nora miki68 kisstherain999 herra Simo78 Dana_36 (?) ghinetz lacrabaciu Decocamdata atatea suntem...io zic ca daca ne mai adunam,punem de-o nunta mica...poate gasim si-o mireasa.Se ofera careva?[:D] Acum despre locatie,faceti cateva propuneri,unde v-ar place.Daca se lasa cu alea grele,pizza sau orice altceva de mancare,trebuie gasit un local ce presteaza asa ceva[:D]Eu nu am fost la Mall,de exemplu.Daca stiti ca e ok si avem loc,ziceti...Sau in alta parte...La Alila mai e pizzerie...la Magic pizza...dar in Copou nu am fost,nu stiu ce spatiu au...daca au cat de cat,sun sa rezerv.Deci bagati propuneri. Nora__ ------------------------ Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nora chiar ma gandeam azi la tine si cand deschid pagina de tine dau! Dar ma gandeam de bine, sa stii ca e de apreciat ca ai aparut si ne-ai mai trezit .... Saluti tuturor! Deci, Nora, nu stiu daca la mine te referi cu 'Carmen_I' daca e despre mine, eu am anuntat ca nu pot pe 17... si am un'L' nu un "I" in nickname.,.. - eu prefer strut in loc de miel, si nu pt ca nu mi-ar placea mielul dar daca nu gasesti e bun si mielul!! Cristina, da, Alex e la Sf Paraschiva acum. Am cochetat cu Junior dar am renuntat pt ca ar fi trebuit sa si doarma acolo si nu am mai vrut... Asadar ieri am ajuns cu copilul pe la 19 in Piata Unirii - ne retrageam spre casa! - si am facut o ora si jumatate pana acasa in conditiile in care nu am stat mai mult de 15 minute intr-un loc, cat sa bea copilul niste apa... si cat s-a uitat cand a trecut procesiunea pe langa noi... aproppos, daca vedeti in filmari ceva rosu cu un dinozaur deasupra capului eu sunt! langa copilul meu... Mai tata, ce se intampla in orasul asta? De unde atata festivism ieftin si la ce ne foloseste? Eu stiam ca procesiuni si chestii de astea nu ne sunt specifice noua ortodoxilor, insa se pare ca am devenit la fel de comerciali ca si altii doar ca parca Sf Paraschiva e prea romaneasca... nu imi place... De ce nu ne promovam orasul cultural? de ce atata tiganie in modul nostru de promovare al capitalei culturii din Romania? De fapt, daca Gutza spune la TV, si il asculta toti ca pe un mare ganditor, ca se vor studia manelele in conservator... ce sa mai spun... care cultura in Romania...? Asadar sa ne bucuram ca mai avem balamuc maxim 2 zile... si apoi scapam... Pana atunci imi cautam un palton zilele astea si nu am gasit mai nimic in Carefoure, dar cred ca am sa mai rabd putin pana vor pleca astia de pe aici... sa pot circula... in liniste si in voie... [cafea]expresso la toata lumea... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am inregistrat o victorie importanta! Alex si-a invins FRICA DE CAINI! Alex a fost convins sa se apropie de un caine mare - si prost spun eu! - si sa il hraneasca... bine, cainele iubeste copiii asa ca poate e bine, dar am sa incerc sa nu stau pe langa el... [:D] L-a hranit si pieptanat si acum il iubeste - de fapt nu ii da atentie si nu il mai latra dar super e ca lui Alex nu ii mai e frica de el! Cu pasi marunti ne apropiem de normal... - nu stiu ce m-ar putea convinge pe mine sa scap de frica de caini, e a mea si nu o dau nimanui![:D] imi place de ea![:D] - dar la el e super ca am reusit! Macar de cosmarurile cu caini am scapat! Au mai ramas cele cu si induse de teacher de la Iris... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen...daca te gandeai de bine,m-am linistit,sa incep saptamana bine.Sorry de botez, L seamana cu I pt ca e subliniat nickul...si ca sa ma ierti,trimit husbandul cu pushcociul sa vaneze un strut pt tine,sper ca ai casa mare[:D]Se lasa Alex de dinozauri daca apar cu strutul si ai oua si pt un an intreg. Dar poate poti macar 2 ore...faci bagajele din timp...pliiiiizzzzzzz[flo] Nora__ ------------------------ Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...