Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IASI - mandra cetate (79)


Recommended Posts

Anca...mersi mult...eu eram cu ciubucul si turta dulce....maine merg sigur sa-mi iau...[pup][pup][pup] Connie, baiatul meu cel mare facea des otite si am invatat ceva din aceasta experienta...de cate ori i se infunda nasul acum si celui mare si celui mic...am grija mereu sa-l desfund....ca sa nu mai faca otita. La cel mic n-am avut deloc probleme cu urechile.... Pupici si sanatate, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui connie1974 [ Please, cine se ocupa, Mihaela (nu-i asa? [flo]), treci te rog si datele mele: Connie (Constanta), 24 mai 1974, mamica lui Calin, 26 aprilie 2005.
Am rezolvat! [;)] Bine ati venit! [pup] In listuta! [:D] Cristina,sa o treci pe Constanta si in lista de aniversari. [pup]
[majoreta] Noi o sustinem pe Simona! [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=21"]si1 si si2[/url] [majoreta]

[url="http://good-times.webshots.com/album/553266101KbiVHz"]Miha curajoasa papa-tot[/url] [yum]

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] LA MULTI ANI VLAD de Eloise! [flo] [s] LA MULTI ANI ANDREI de Vio! [flo]
[majoreta] Noi o sustinem pe Simona! [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=21"]si1 si si2[/url] [majoreta]

[url="http://good-times.webshots.com/album/553266101KbiVHz"]Miha curajoasa papa-tot[/url] [yum]

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam, suntem si noi in randul lumiii (in listuta).[pup] Iar cu vecina ce sa mai spun, nu e prima data cand se leaga de noi, direct sau prin intermediari, probabil nici ultima data, da' o las in pace. Vorba reclamei, n-ai cu cine. Ieri cand am ajuns acasa, m-am intalnit cu ea, dar n-am avut nervii necesari sa ma iau cu ea in gura, nici ea nu m-a abordat, asa ca vad eu data viitoare. Da' am zis ca pun pe lista cu ce m-a deranjat ea (gen curatenie generala anul trecut, cu spart prin casa de ma gandeam ca ramane fara pereti, scuipat seminte pe geam, TV-ul la maxim si altele) ca sa i le spun. N-am avut ce face ieri si m-am dus, ca tot ne-a dat drumul mai devreme de la serviciu, pe la tarabe. Pa caldura aia, pe langa aglomeratie nici n-am vazut nimic sa imi placa. Am zis ca hai pe la hala sa vad hainele si acolo aceleasi lucruri de ani de zile, si colac peste pupaza si mijloacele de transport erau full. Asa ca am ajuns acasa si incalzita si fara nica fain vazut sau luat.[bang] Vad ca se aduna lumea la intalnire. Pana la urma unde se face? Poate trag si eu o fuga, inca n-am deschis discutia acasa, da' sigur o sa stea sotu' numai sa nu apara ceva intre timp. Gabi sa stii ca am tot desfundat nasul, i-am scos si cu batista bebelusului, dar pana la urma tot a facut otita. S-au adunat mai multe, probabil si un curent pe la gradinita. Acu vad ca sunt prima. Dau eu cafeaua si un ceai pentru cine nu bea cafea. O zi buna![berica] ([:D]ca n-am gasit ceaiul) si o [cafea]. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui connie1974
Gabi sa stii ca am tot desfundat nasul, i-am scos si cu batista bebelusului, dar pana la urma tot a facut otita. S-au adunat mai multe, probabil si un curent pe la gradinita. Acu vad ca sunt prima. Dau eu cafeaua si un ceai pentru cine nu bea cafea. O zi buna![berica] ([:D]ca n-am gasit ceaiul) si o [cafea]. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Connie, si noi am tras-o cu otitele la un moment dat tot din cauza nasucului infundat... Acum jumatate de an mi-am amintit ceva super din copilarie, si anume, ca tata spunea ca nasul se desfunda cel mai bine cu faguri... si mancam fagurii cu placere... Alex avea catar obstructiv si i-am dat un fagure sa mestece si de atunci imi cere mereu sa mestece faguri cand are nasul infundat. Asa nu mai avem probleme cu olynth sau stiu eu ce altceva. Ii dau picaturi de sinupret pt ca e secretolitic si pt confort ii dau sa mestece amxim 2 linguri de fagure pe zi.... Multumim lui Dumnezeu e bine de cand am redescoperit metoda asta... Sanatate multa, eu spun sa incerci ca e ceva natural si nu ai ce pierde... In ce priveste vecinii... no comments... eu cred ca am sa ajung sa ma mut din bloc inainte de a ne termina casa numai sa scap de ei... daca ma credeti prefer sa plec dimineata si sa ma intorc seara sa nu ii vad. Si in plus imi fac seara cumparaturile tot de raul lor macar sa nu ma mai intalnesc cu ei... ajunsese o 'una' sa imi ia din uscator lucruri pe motiv ca nu ma mai satur si 'sa ma invat minte!' Bine, a rezolvat politia de doua ori cazul si s-a potolit dar de gura lor nu mai scapi odata intrat in vizor! Tot felul de atentionari a bonei etc... cu noi pe fata plini de zambet... pe sotul meu il adora, '-vai saracul cat munceste!' iar, pe mine si pe Alex... ar pune cainii pe noi de ar putea... Motivul? Nu le fac vizite si ii tin la usa cand vin la mine... adica realmente nu intra in casa mea ca sa aiba ce comenta, ca oricum ii deranjeaza 'confortul meu!'... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!! Vad ca fetele nu mai zic nik de locatie.Si timpul trece.Atunci hai sa stabilim la Alila,vineri ,ora 18.Cristina...te rugam frumos,roaga-l tu pe sotul tau sa rezerve masa pt 15-16 persoane,sa faca masa lunga,jos la fumatori.Acolo am mai fost la aniversari si stiu ca se poate.Sincer,nu stiu daca ei cer bani pe rezervare,adica bani in contul consumatiei.Daca cer o suma simbolica,atunci e ok si ne socotim atunci.Daca cer o suma fixa de persoana,atunci ne reorientam.Deci daca poate merge azi sa vorbeasca,ar fi super,sa avem timp de gandire daca nu se rezolva. Bine ca trec si sarbatorile astea,ca e infern in oras.Am fost si noi un pic aseara la concert,dar nu am rezistat mult.M-am vazut si cu Pasariq...si feciorasul meu se dadea ca un motan la mandra ei...vroia s-o pupe,s-o tina de mana...mai ca nu a facut santz in jurul ei[:D]E asa de frumusica si delicata Ilinca...ca mai s-o iau acasa.Dar se tinea tare mandra si nu prea aveai sanse sa te apropii...cred ca seamana cu ma-sa[:D][pk] Pacat ca Ionut nu-i mai mare sa-i fi facut cunostinta cu fiica-mea...dar pe de alta parte,e mai bine.Nu e bine sa ai prieten asa frumos,ca ti-l fura altele[:D] Cat despre vecina,am avut portia mea de nebune.A mea statea cu un etaj mai jos.Si mereu zicea ca ii curge apa de la mine (desigur nu era adevarat),a starnit administratorul care a venit in control,s-a lamurit si nu o mai baga in seama.Apoi ca mergem apasat in casa,ca cel mic alearga....Dar mai mult cu apa ne stresa.Am rabdat io intr-o parere si am bagat-o in seama.Dar cand a trecut la amenintari ca ne da in judecata ca ii stricam tavanul...care era uscat de altfel,dar patat de ani de zile,am intrat in ea si i-am zis: "io chem o firma sa verifice instalatia,imi sparg baia...si apoi daca nu se confirma,va dau io in judecata si cer despagubiri materiale si morale pt stres si pt repararea baii.Si o sa va vindeti casa ca sa puteti plati." Din acel moment s-a linistit complet.Dar pana nu am facut urat la ea,mereu facea gura.Deci la asa chestii,trebuie intrat o data in ele bine de tot si se mai linistesc,cel putin o vreme. Sa avem o zi frumoasa si linistita!![flo] Nora__ ------------------------ Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata...multumesc de cafea...mai vreau una, caci azi noapte am avut o noapte mai alba...Matei se plangea ca-l doare capul, temperatura lui era undeva la 37,1-37,3 dar eu l-am simtit caldut. I-am pus sosete cu otet si pe frunte la fel, a adormit, dar toata noaptea a vorbit, s-a agitat... Aseara la 9 ne-am dus pe malul Bahluiului sa vedem artificiile mai de aproape...de la 21 am stat pana la 21,45 si am plecat acasa. Am vazut ca au inceput mai tarziu pe la 22 si ceva, dar mi-a fost ciuda ca era anuntat la 21 si am pierdut o gramada de timp...am culcat si copiii tarziu...mda... Macar au fost frumoase artificiile? Pupici si o zi minunata, Gabriela si baietii[pup] PS Mihaela (mariussimiuc) multumesc foarte mult...[flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Artificiile le-am auzit din pat. Gabi...si pana la urma ce are Matei?Sanatate multa la toti!Eu tot ii dau propolis,picaturi cu miere,dimineata.Se mai fornaie si da sa tuseasca,dar pana acum am tinut in frau raceala...sa vedem de acum. Apropo de raceala si temperatura...un banc: Doua blonde conversau la telefon : - Draga, ai fost aseara in club?- Nu draga, m-a durut capul si am avut 39 cu 1!- Bravo fata … si eu am avut 69 cu 2![:D] Nora__ ------------------------ Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...