Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

viata reala


Recommended Posts

LadyJ, e clar ca nu o respecta iar de copii nu-i pasa. Zice XIO ca el va fi un tata bun indiferent ca divorteaza, dar eu nu cred asta. Un tata bun nu face ce face el. Eu l-as fi parasit de la prima dovada de magarie, dar cine stie cum e femeia asta, nu oricine are puterea sa se desprinda in situatia ei. Si apoi poate ca ea il mai iubeste si mai spera ca el sa-si revina. Eu pe ea o compatimesc (deocamdata), iar pe asemenea barbati ii detest. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna. e prima data cand scriu pe acest forum, desi am citit foarte multe postari. intre ele si postarea lui Deus. si raspunsurile voastre. si recunosc... dupa 9 pagini de pareri peste pareri am simtit nevoia sa recitesc postarea initiala. si acolo scrie clar: omu' a inselat-o pe nevasta-sa dupa j de ani de casnicie, doi copii dintre care unul de 2 luni. mai mult, a inselat-o in timp ce ea era cu burta la gura si i-a placut atat de tare incat a continuat si dupa ce dansa a nascut copila. si iaca baiatu' nu se mai poate opri. cred ca altul e meciul: poti sa nu-ti mai iubesti partenerul, in general poti sa faci multe lucruri, dar sa ai aceasta lipsa de umanitate... sa nu te gandesti o clipa ca femeia aia de langa tine, aia mare cat casa, cu picioarele umflate si cu burta la gura, care poarta in ea copilul tau... sa nu te gandesti ca la finalul zilei e un om care nu merita ranit... asta mi se pare lipsa de umanitate pura. nu te tine nimeni nene langa ea, da' daca ai o banuiala ca nu mai ai nimic in comun cu ea... nu te apuca sa-i mai trantesti un copil. pe principiul ca mai poate fi salvat ceva. si ce sa zic, cu greu poti gasi un timing mai prost decat asta - sa te apuci sa o inseli cand ea e cu burta la gura! eu nu stiu cat de puternice sunteti voi dar eu recunosc cu mana pe inima: eu m-as c...a pe mine daca acum, cand fica-mea are trei luni si jumatate, as afla ca barbatul meu m-a inselat si o face in continuare. eu care am fost toata viata independenta... eu acum simt nevoia unei atmosfere calde, plina de siguranta si iubire. da, am nevoie ca omul de langa mine sa ma iubeasca, sa ma protejeze, sa ma tina in brate, sa imi spuna cat de minunata sunt. da, cred ca m-ar dezechilibra cumplit sa aflu ca in loc de toate astea el ma inseala cu alta / altele. si ca o facea inca de pe vremea cand eu eram cu burta la gura si mega labila emotional. poate pentru voi sarcina a fost o minunatie. lasati-ma sa va spun ca mai sunt si exceptii. ca mine. care in primele trei luni muream de greata si plangeam la toate cele (de ex. la o inregistrare video cu ELvis, in ultimul lui concert, cand era cat un elefant, transpira si mega drogat! iar mie, care niciodata nu mi-a placut Elvis, mi se innodau lacrimile in barba si plangeam de oful lui: "Saracu' Elvis! ce mare artist! si ce destin tragic a avut!" Jur ca ata bateam campii! si credeam pe bune!), in uramtoarele trei am trait cu spaima ca "daca pierd sarcina" sau "daca nu e sanatoasa copila" etc si ultimele trei, cand eram atat de mare incat nici sa gandesc nu mai eram in stare. ce sa mai vorbim de respirat / mers / stat pe scaun normal etc! si daca mie in perioada asta, imi spunea cineva "vezi ca te inseala!", jur ca mi s-ar fi taiat rasuflarea. asta e lovitura sub centura! de fapt ce vreau sa spun e ca toate astea sunt profund umane: sa nu mai iubesti, sa inseli, sa te plictisesti etc etc. in schimb e inuman sa calci pe sufletul unui om atunci cand e slab.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Practic ni se cere o solutie pentru imbarbatarea cumnatei la lupta fara a i se cere celui implicat sa renunte la adulter. Cu putin noroc nici nu e nevoie de sfaturi, daca va fi ca cele mai multe femei nu va divorta, mai ales cu un copil mic. Acu solutie ca ea sa fie parfumata si in lenjerii fine cand el vine de la amanta n-am. biricica, oamenii lovesc mai ales atunci cand esti slab. Cat despre situatia barbatului de 50 de ani, e in criza. De-aia s-a indragostit prima data, de-aia s-a indragostit a doua oara si nu vad ce l-ar opri sa nu continue.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui biricica de fapt ce vreau sa spun e ca toate astea sunt profund umane: sa nu mai iubesti, sa inseli, sa te plictisesti etc etc. in schimb e inuman sa calci pe sufletul unui om atunci cand e slab.
Asta este si opinia mea.....Ai dreptate cand spui ca este o lovitura sub centura. Astfel de soti nu se pot numi in primul rand oameni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clover
Practic ni se cere o solutie pentru imbarbatarea cumnatei la lupta fara a i se cere celui implicat sa renunte la adulter. Cu putin noroc nici nu e nevoie de sfaturi, daca va fi ca cele mai multe femei nu va divorta, mai ales cu un copil mic. Acu solutie ca ea sa fie parfumata si in lenjerii fine cand el vine de la amanta n-am. biricica, oamenii lovesc mai ales atunci cand esti slab. Cat despre situatia barbatului de 50 de ani, e in criza. De-aia s-a indragostit prima data, de-aia s-a indragostit a doua oara si nu vad ce l-ar opri sa nu continue.
Vorbesti de barbatul de 50 de ani din povestea mea?? Zice despre el ca nu a fost indragostit niciodata, fapt pt. care pana la 49 de ani si jumate nu s-a casatorit, dar pt. ca relatia cu sotia de care traieste acum despartit, a durat 8 ani si ea era aproape de pensie (iese anul viitor) s-au hotarit de comun acord sa legalizeze legatura lor, pt. ca ea sa nu aibe de pierdut la pensie. In plus relatia a fost mereu de asa natura, ca fiecare era cu salariul lui, cu contul lui in banca cu scris pe hartie la sfarsitul lunii cine a platit ce, si cit. Dupa parerea mea asta nu se cheama casatorie. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria , sa inteleg ca in opinia ta un barbat care inseala are si o problema in cresterea copiilor , nu o poate face cum trebuie din cauza amantelor , nu? [:D] Tin sa te contrazic. Nu ai idee cati barbati casatoriti cunosc care isi inseala sotiile , unii la greu , altii mai cu bun simt , sporadic , despre care sotiile spun ca sunt aur curat , ar putea sa bage mana in foc ca nu sunt inselate , si nu in ultimul rand , isi cresc copiii intr-o armonie de invidiat. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din punct de vedere financiar cumnata mea se va descurca fiindca fratele meu nu vrea sa o lase fara bani sau copii sa nu aiba ce au nevoie.Deci banii si unde sa se duca nu sunt problema. Problema este ca, magarul-boul-lasul ( cum il vede multa lume ) a dat cu piciorul la 13 ani, la tot ce au cladit si cumnata mea sufera ca un caine. Este panicata, cu un copil mic si unl de 13 ani si nu-si imagineaza viata fara fratele meu. Are 35 de ani si are senzatia ca viata ei s-a sfarsit. Am trimis-o la psiholog si s-a dus. mai ales dupa ce mama ei a murit in primavara, a nascut in vara si sotul o inseala va dati sema ca mi-era frica de cei mai rau. Psiholoaga este draguta si o asculta exact ce are ea nevoie. i-a spus ca din experienta ei el nu se mai schimba si ea are doar doua variante. ori accepta sa fie casa ei o gara ori il paraseste. Cumnata mea este constienta de tot ce aude insa o doare tare si nu stie incotro sa o apuce. Nici nu-mi pot da seama prin ce trece. mie mi-e usor sa dau sfaturi, fa asta sau asta ca nu-s in pielea ei.... Va rog fetelor nu va mai certati ci fiti fericite ca nu treceti prin asa ceva. Parca-s prea multe pe capul unora. Intr-un an sa-ti moara mama tanara la doar 54 de ani, sa fi insarcinata si sa afli ca sotul te insala, sa nasti si el sa umble teleleu si sa-ti mai si spuna in fata ca vrea sa-si traiasca viata. Va dati sema ca este fratele meu dar sunt socata , parca nu-l mai recunosc! Cumnata mea mai are o teorie interesanta. De anul trecut din toamna el s-a apucat de sport in forta cu antrenor personal. Tot de atunci antrenorul il sfatuieste si el asculta si baga in el tot felul de steroizi, aminoacizi, proteine, hormoni de crestere etc... si de atunci parca l-a lovit calu. Se simte ca la 22 de ani efectiv eu de cate ori incerc sa discut cu el parca nu-l recunosc. Sa fie de vina astea? are energie multa, simte pofte sa faca nebunii ca la 20 de ani.... Oricum ar fi este las si nu-mi imaginez cum poate sa faca ce face .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clover
Cu putin noroc nici nu e nevoie de sfaturi, daca va fi ca cele mai multe femei nu va divorta, mai ales cu un copil mic.
eii, aici mi se termina mie mintea! ok, ti-o iei in freza, cazi pe jos, te zvarcolesti de durere, da' la un moment dat tre' sa te ridici de pe jos si sa te scuturi de praf! eu in dictoanele astea crestine de tip "intoarce si obrazul celalalt" nu cred! bun, m-a inselat, am murit de durere da' chiar sa dansez toata viata dansul asta... nu, multumesc! pana la urma tine de demnitatea mea de femeie. cred ca merit si pot mai mult decat un om care ma inseala pe toate cararile. cred ca, de fapt, zona asta de tip "am un copil cu el, nu-l pot creste singur etc etc" este un soi de "mostenire genetica", din pacate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deus, imi pare tare rau pentru cumnata ta, a trecut intr-adevar prin multe intr-un timp atit de scurt. Mai are familie, prieteni, pe cineva care s-o ajute sa treaca peste momentele astea grele? Cred ca n-are rost sa se mai agate de fratele tau, e destul de clar ca s-a terminat casnicia lor. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...