Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

viata reala


Recommended Posts

Dar eu nu inteleg, voi vreti s-o convingeti pe femeie sa divorteze? Doar pentru ca asta ati face voi in locul ei? Parerea ei nu conteaza? Daca posta ea direct aici, poate mai intelegeam demersul vostru, ca sfat direct, care poate fi urmat sau nu. Totusi cred ca cel mai bine isi analizeaza fiecare situatia pentru sine, femeia respectiva poate sa incerce sa mai lupte sau poate sa divorteze, asta e decizia ei. O decizie de divort nu se ia peste noapte, nu se ia intr-o saptamana, femeia vrea sa vada daca se mai poate face ceva, e dispusa sa-l ierte, e dispusa sa arunce toata vina pe suplimenti...eu felicit demersul ei de a lupta pentru familie, chiar daca nu se va concretiza in ceva pozitiv, insa in orice caz, macar lupta sa rezolve ceva. Ea singura stie unde e limita tolerantei ei, ce are de gand sa treaca cu vederea si ce nu. Cred ca are in Deus un sprijin de nadejde. Deus, sprijin-o, orice decizie ar lua. Eu cred ca va mai trece ceva timp pana va constientiza divortul ca solutie. Deh, mai multe am trecut prin asta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Deus, tu ai discutat cu fratele tau ? L-ai intrebat ce are in cap ? Incearca sa-i deschizi mintea ca viata nu e un zbor din floare in floare, ca in loc sa asculte orbeste de antrenor, mai bine ar cauta sa-si petreaca mai mult timp cu copiii lui care au nevoie de el. In fond aceasta apropiere i-ar face si lui bine, l-ar face sa se simta important fata de cineva care are intr-adevar nevoie de el si care il iubeste sincer - copiii lui. Il vad pe sotul meu cu cata placere vine acasa si, indiferent cat ar fi de obosit, face pe calul in patru labe, joaca mingea prin casa, contruieste garaje din lego, canta ca in carte junglei (n-are voce), e fericit ca se poate juca macar putin cu baietii lui. Pt. ei lasa tot, si mancare si somn si distractii - noroc cu mine ca trag de el sa mai iesim in w-end, altfel nu i-as mai dezlipi. Face si el sport, dar si-a pus programul de jogging asa incat dimineata se scoala in w-end la 6,30 ca sa fie inapoi cand se trezesc baietii. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asa cum va spuneam pana anul trecut era un barbat parca normal, cu firma munca multa tot timpul, casa si copii. Din toamna trecuta s-a apucat de sport. S-a simtit bine, a vazut rezultate pe corpul lui, psihis s-a simtit f bine , a inceput sa inghita suplimente si....Acuma cand discut cu el parca are 20 de ani nu 35 cat are. Am inteles fetelor ca doar ea poate sa decida ce o sa faca cu viata ei. Nici eu nu o sustin deloc sa stea si sa rabde fara sa aiba putina mandrie. Insa ei ii este greu. Normal sa fie asa. Cred ca timpul o sa le rezolve pe toate intr-un fel sau altul. Din pacate nu putem noi sa facem nimic concret pt ei doar sa-i sfatuim, sa le fim alaturi cand au nevoie de un umar sau de o vorba buna. Va doresc o zi buna fetelor si calduta ( la Cluj ploua ) Deschid un topic nou la Femina intim asa ca va rog sa intrati si acolo sa vorbim ca sunteti cool:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot s-a simtit bine fizic si psihic, in loc sa imparta aceasta stare euforica cu sotia lui care nu-si mai vede capul, ce s-a gandit el, de ce sa se mai incurce cu o viata "monotona" ? Sa se simta altii rau, sa sufere, el are toata viata inainte. Poate totusi ii vine mintea la cap. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gluma, gluma dar anumite "suplimente" cresc muschii si...nervii! Adinutza...[flo] [url="http://andreanum.wordpress.com/2008/02/08/bagajelul-de-amintiri/"][pis]Emma invinge cancerul[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121391"]KISSY sunt langa tine[/url] Lali [comoara][url="http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wgHai3T/weight.png[/img]"]In fiecare zi mai [zana] [/url] http://www.tamagochi.ro/pet-Josepa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Testosteronul, al naibii, da' pe bune ca problema poate veni si de aci. Adica o femeie gravida sufera o schimbare de personalitate, oarecum...labilitate psihica, etc. - sub influenta progesteronului. Hormonii astia sunt o chestie tare pacatoasa, mai ales administrati aiurea, fara indicatie medicala, de dragul de "a face muschi". Daca mai exista si un "guru" in persoana unui antrenor in cazul de fata, beleaua e gata. Ca sa nu mai vorbim de posibilele complicatii tardive - cancerul de prostata nu e o gluma, nici adenomul hipofizar. Sugerez la modul cel mai serios analize, un consult endocrinologic si psihologic. Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...