Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

viata reala


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mcrmiki
Eu cred ca intr-o relatie nu este doar unul vinovat, deci sigur undeva a gresit si cumnata ta. Poate ca nu comunica destul, nu stie ce isi doreste el; cred ca ar fi bine sa stea de vorba serios cu el sa vada ce lipseste in relatia lor. Plus ca nu trebuie sa uite, si asta este valabil pentru toata lumea, ca ei sunt parinti, dar totodata si iubiti, parteneri. Poate acasa nu a mai gasit decat o mama, cand el, de fapt avea nevoie de o partenera, o iubita. Eu cred ca intr-o relatie trebuie sa-ti faci timp si pentru partener(un film impreuna, mers la un suc, cat se poate in limita posibilitatilor) Vis a vis de faptul ca au doi copii, eu spun ca asta nu trebuie sa-i tina impreuna, adica sa stea asa nefericiti doar ca au copii. Copiilor nu le va fi bine daca nu cresc intr-o familie fericita, intr-un mediu propice, eu nu cred ca, copii pot salva o casnicie. Daca este fericire intr-un cuplu atunci copilul o maximizeaza, daca nu, nu cred ca este posibil ca venirea pe lume a unui copil sa schimbe in bine viata de familie, atata timp cat inainte nu a fost bine. O relatie se bazeaza in primul rand pe RESPECT, COMUNICARE SI apoi IUBIRE, dar daca nu exista primele doua, degeaba exista iubire. Vis a vis de cumnata ta, daca vrea sa mai fie cu fratele tau si daca reusesc sa comunice si ajung la concluzia sa mai incerce, ea trebuie sa ierte ceea ce a facut, si daca nu poate uita, cel putin sa nu-i mai aminteasca niciodata de ceea ce a fost. Le doresc sa ia cea mai buna decizie pentru ei si sa fie fericiti. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Sunt de acord cu tine! >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Stau citesc si ma minunez. Aprilie, daca un barbat NU mai vrea sa stea cu tine, te inseala, nu te mai iubeste, tu continui sa tragi de el si pui neamurile ´´sa-i bage mintine-n cap?´´ Comparatia cu IIsus pe cruce este de-a dreptul hilara![alcool] Daca esti credincioasa si consideri ca Iisus a venit sa indeplineasca o misiune,acea de a te mantui, CUM poti tu sa compari o viata de cuplu cu sacrificul lui Iisus?? E mai bine ca acei copii sa creasca intr-un mediu ostil,cu parinti care nu se inteleg? Sincer,nu ma mai mir ca sectiunea asta a forumului e plina ochi de subiecte....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca de la inceput m-am intrebat de ce esti tu cea care scrii despre relatia lor, de ce trebuie sa faci tu curat in viata lor ... penru ca el o inseala pe ea , ca du doi copii impreuna , ca nu se mai intelegeau de mult , ca ea este prea inceata si el prea vitezoman ....?!? Pai cred si eu ca doar a simtit gustul libertatii iar ia saraca parca nu-i mai vine sa mai zburde stiind ce face sotul , nu? Eu cred ca trebuie sa-i lasi sa decida singuri(nu tu penru ei) ce vor sa faca mai departe .Daca totusi vrei sa-i/l "ajuti" spunele sa comunice mai mult si sa petreaca cat mai mult timp cu copii nu cu [ispita] . http://alina-vachim.magix.net AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista, dragele babei, "iubire vesnica" si prin urmare nu are nici un sens argumentul ca "nu te mai iubeste". Dupa X ani (13 sunt mai mult decat suficienti)de relatie, cand pasamite si partenerii s-au maturizat, intervin alte lucruri intr-o relatie: respectul, increderea, responsabilitatea fata de copii si familie, mai putin obsesia fata de propria persoana si "ma iubeste, nu ma iubeste, ma iubeste nu ma iubeste". Inselatul este facut nu pt ca nevasta este mai urata, mai fara chiloti tanga, ci pentru ca nevasta e vechitura, iar amanta e "prospatura". Poa' sa fie nevasta si Angelina Jolie, daca e vechitura, e vechitura si nu mai e excitanta. Asta e realitatea, iar chestia cu "te iubesc-nu te iubesc" si "fericire-nefericire" e ceva asa de adormit copiii, chiar caraghioasa. Asta pentru oameni maturi. Problema se reduce la "ai sau nu ai caracter". Dc. iti inseli nevasta, pt. mine nu e mare nenorocire, atata vreme cat esti discret, te porti frumos si nu aduci suferinta in familie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
iar chestia cu "te iubesc-nu te iubesc" si "fericire-nefericire" e ceva asa de adormit copiii, chiar caraghioasa. Asta pentru oameni maturi. Problema se reduce la "ai sau nu ai caracter". Dc. iti inseli nevasta, pt. mine nu e mare nenorocire, atata vreme cat esti discret, te porti frumos si nu aduci suferinta in familie.
Ruxij, nu te supara dar mi se pare atit de trist ce ai scris aici! Eu cred ca sint mai batrina decit tine, dar mai am o doza de optimism (poate naivitate[:D]). Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Iar tu, autoarea subiectului, vezi-ti de treaba ta, fi tu bombonica la tine acasa, nu ai tu de ce sa o consolezi pe cumnata, cand e clar ca esti de partea lui. Eu am inteles ca de fapt vrei sa ii inchizi gura cumnatei, sa se resemneze cu situatia si sa nu faca scandal.[alcool]
De acord cu tot ce ai scris! Si eu consider ca n-ar trebui sa sa te bagi tu in relatia lor ....dar cumnata cati barbati a avut inainte?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Citat:
citat din mesajul lui ruxij
iar chestia cu "te iubesc-nu te iubesc" si "fericire-nefericire" e ceva asa de adormit copiii, chiar caraghioasa. Asta pentru oameni maturi. Problema se reduce la "ai sau nu ai caracter". Dc. iti inseli nevasta, pt. mine nu e mare nenorocire, atata vreme cat esti discret, te porti frumos si nu aduci suferinta in familie.
Ruxij, nu te supara dar mi se pare atit de trist ce ai scris aici! Eu cred ca sint mai batrina decit tine, dar mai am o doza de optimism (poate naivitate[:D]). Lume multa, oameni putini
Hai nu te supara, ca poate nu toti isi inseala nevestele pt una noua [:D] Dar "nefericirea" unuia (sau uneia) caruia i se urca hormonii la cap (cica e "plin de viata", asa se zice acu cand esti iresponsabil) nu face nici cat o ceapa degerata in ochii mei atunci cand la mijloc sunt doi copii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...