Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Dria, felicitari! Sa fiu sincera eu nu l-am intrebat pe medic dupa cat timp putem sa[xinpat],dar ma gandesc ca dupa cateva zile se poate... Mie mi-a zis atunci pe loc ca trompele sunt permeabile (probabil si-a dat seama si dupa cum a intrat substanta) si mi-a dat filmele fara sa mai ceara interpretarea unui radiolog.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draga cristiama, specificatia ca oi fi eu mai "gingasa" am facut-o tocmai pt a nu generaliza si a speria, cum spui tu. Eu am povestit experienta asa cum am trait-o eu, dupa cum am spus fiecare o simte in felul lui, aceste relatari pot fi cel mult orientative, citind sa-ti dai seama ca exista si o posibilitate de a te durea sau nu. Si chiar nu simt nevoia de victimizare si nici sa-mi dau cu parerea aiurea-n tramvai, repet, am scris, asa cum au scris si alte fete, punctul meu de vedere si fiecare e liber sa cearna si sa discearna. "Ai grija ce-ti doresti ca ti se poate intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea oare la Cluj doar la interservisan se face?La gine 1 sau in alta parte nu se face?Eu sincer am o problema cu cele de la inter.....Dr.Cruciat nu face?sau altcineva? Pupici si te mai astept pe pm.Tu ce mai faci?
Citat:
citat din mesajul lui anamy
ginamaria[flo] eu asta vara am sunat in germania in localitatea unde am stat si am sunat la clinica de fiv si inseminari,pt ca am vrut sa fac acolo IA si mi-au spus ca daca am posibilitatea sa fac HSG in ro sa il fac,deci mi-au spus sa verific trompele neaparat inainte de IA . asa ca stai linistita si du-te si programeazate neaparat,si eu cand am auzit ca tre sa o fac eram disperata sa caut motive sa nu o fac ,de frica,dar oricat am cautat si intrebat,3 medici ginecologi din ro mi-au spus ca nu scap si tre sa o fac. succes si mai pov[pup]
http://tt.lilypie.com/TJoqp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ginamari[flo][pup]hHSG numai la interservisan se face,drcruciat nu are cum sa faca el asa ceva,crede-ma ca merita sa o faci,prof sfranjeu este nemaipomenit,are mana usoara si nu o sa te doara pt ca iti vor face o injectie inainte. eu z a 13 de la IA si astept rushii,semne am de tot felul.[bang][bang][bang][q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cosi, eu asa am facut, si hsg si inseminarea in aceeasi luna. Dar si aici depinde de dr. Mai bine il suni pe dr. cu care vei face inseminarea sa-l intrebi daca e in regula, pentru ca unii dr. considera ca e indicat sa faci inseminare in aceeasi luna, iar altii interzic cu desavarsire sa ramai insarcinata in acea luna. Mie dr. care mi-a facut hsg mi-a interzis sa fac ceva in acea luna, dar dr. cu care am facut inseminarea a spus ca sunt sanse mai mari de a ramane insarcinata in luna cu hsg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca Tutunaru nu e de acord cu hsg, si acum incep sa fiu de acord cu el [:D]; cred ca daca m-ar plati cineva nu as mai face asa ceva [q] In acest caz incearca sa iei legatura cu dr. cu care vei face hsg sa vezi ce parere are. Unii dr. spun ca ovulul este radiat si din aceasta cauza nu e recomandat sa ramai insarcinata, iar altii spun ca radiatiile nu sunt destul de puternice incat sa afecteze ovulul; in plus, imediat dupa hsg cresc sansele de a reusi. Am studiat si eu aceasta problema si am vazut ca sunt destule femei care au reusit imediat dupa hsg si nu au avut probleme nici cu sarcina si nici bebelusii nu iesit cu probleme. Eu am facut hsg in Z9 iar IA in Z15
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, la mine durerea a fost crunta. Eu sunt extrem de sensibila cand e vorba de cea mai mica durere in acea zona[:D] In plus, acum stau si ma gandesc ca nu e o metoda chiar atat de sigura, la hsg poate fi totul in regula si chiar sa existe probleme (o endometrioza de exemplu)care sa nu fie depistate. Oricum, sunt hotarata sa ma programez la o laparoscopie, chiar daca hsg a fost in regula.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...