Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum putem rationaliza sentimentele?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui clara25
Lady j,merci pentru raspuns.Ce simt pentru el nu o pot numi atractie fizica,daca ar fi fost doar asta era simplu.Nu ca nu il consider frumos [:D] E mai degraba un sentiment de tandrete,de gingasie,o nedumerire profunda.. Nu,bineinteles ca nu a facut nimic,ca se comporta ireprosabil.Priviri cu subinteles nu cred,nu stiu,stiu doar ca se uita la mine lung,dar am observat ca asta e felul lui de a fi.E genul de profesor care se uita in ochii tai adanc ca si cum ar vb doar cu tine,probabil e maniera lui de a-i face pe studenti sa inteleaga subiectele pe care le dezbate.Nu o face doar cu mine. A venit la mine si m-a intrebat de cateva ori cate ceva,chiar s-a interesat daca inteleg si daca nu vorbeste prea repede(facultatea nu e in Romania si cursurile se predau in alta limba),am vorbit si despre Romania...dar repet nu am observat o preferinta pentru mine in raport cu ceilalti.Din fericire [:D] Stiu ca am o problema grava acasa,dar pe moment nu am ce face..incerc sa ignor,sa uit ca am nevoie si eu de dragoste..
Inclinam sa cred ca e vorba doar de o atractie fizica,atunci lucrurile ar fi stat mai simplu,dupa parerea mea. Insa, se pare ca e mai mult de atat,adica te indragosteti de omul ala si asta implica mai mult decat dorinte nebuna de a face sex cu el[:D] Spun si eu ca Miss Parker..acepta-ti sentimentele ca ele nu dispar asa cand vrei tu.Invata sa traiesti cu ele.Si,as mai spune, daca tot esti intr-o realtie frate-sora cu tatal copilului tau,daca tot i-ai spus despre domnul profesor,poate acesti fluturasi se vor transforma intr-o relatie frumoasa cu profesorul. In functie de intensitatea sentimentelor tale si de incadrarea lor, poate intr-o zi,profesorul va intelege ce e in sufletul tau,poate ii vei spune chiar tu.Atunci, in functie de situatia lui,de sentimentele lui,vei sti la ce sa te astepti. Orice ar fi, chiar daca vei fi dezamagita lovindu-te de imposibilitatea unei relatii cu el(din cauza lui ca dintr-a ta nu cred ca e cazul)sa ramai cu picioarele pe pamant si cu sentimentele in suflet,pana nu vor mai insemna nimic pentru tine[flo] Sau,in functie doar de tine, poate profeorul nu va afla niciodata ca are sau a avut o eleva care-l iubea.Si va ramane pentru tine o fila din viata ta,la care te vei gandi uneori(dupa amortizarea sentimentelor) cu placere si atat. Totul depinde de intensitate,Clara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ma bag si eu in discutie.... dar profesorul? raspunde sentimentelor tale? cumva.... care e situatia lui maritala? poate are o sotie...copil...o familie fericita... tu esti pe cale sa te indragostesi...dar el? ce garantie ai ca va raspunde sentimentelor tale in aceasi masura? daca vei descoperi ca nu are sentimente fata de tine? e normal si foarte placut sa te indragostesti, sentimentele sunt extraordinare, te inalta...iti dau aripi...dar vezi sa nu ti le franga profesorul... mintea ta acuma traieste intr-o fantezie...inchipuirea ta plasia o pauzaste diferite scenarii...dar fii constienta si realista pana la urma...ca sa nu te trezesti zdrobita. perioada de indragostire trece repede si are urmari...naste o iubire puternica, trainica....sau o crunta dezamagire! sfatul meu, sa fii cat mai realista! Kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-as impotrivi asa tare...de fapt, cred ca nici nu as avea sanse. E frumos sa iubesti, chiar platonic, mai ales ca nici nu vrei sa tulburi apele. In fond, tipul te mobilizeaza, probabil ca esti as la materia lui, ii arati astfel ca-l apreciezi. Sunt sigur ca tipul a observat ceva din privirea ta, dar nu-i bai, oamenii se plac frecvent, viata merge inainte. Nu putem, nicicum, rationaliza sentimentele. Doar faptele... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m as impotrivi deloc. Desi sunt maritata, am 2 copii, un sot bun si o viata tihnita...trebuie sa recunosc ca duc dorul " fluturasilor' din stomac.. Mi e dor sa fiu indragostita, desi ma feresc de ispite, doar sa nu stric echilibrul copiilor. Daca relatia mea cu sotul meu ar fi ca a ta cu "partenerul'' tau (nu ti e sot?), atunci cred ca as risca... Totul este sa fii pregatita pentru orice, si mai ales pentru propriile tale decizii. Lalilu-mama Mariei si a lui Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca majoritatea m-ati etichetat ca fiind indragostita [:D] Nu,nu sunt,abia l-am vazut de 4 ori.. Am stat si m-am gandit zilele astea si am ajuns la concluzia(mentionata de unii dintre voi) ca tot ce mi se intampla este o manifestare a problemelor mele din cuplu.Rezervorul meu de dragoste este gol,dupa ani de zile in care nu am prea socializat si implicit nu am cunoscut multa lume acum am vazut pe cineva care s-a potrivit asteptarilor mele si..am clacat.Am nevoie de dragoste si sunt foarte disponibila sufleteste.Probabil ca as fi fost atrasa de oricine s-ar fi apropiat de asteptarile mele. Solutia e sa incerc sa am o relatie cu partenerul meu,de care sunt si dependenta material.El nu ar accepta niciodata ca sa am o relatie cu altcineva atata timp cat suntem impreuna,asa cum probabil nici eu nu as tolera de la el.Pe el l-am iubit mai mult decat pe orice pe lumea asta si inseamna enorm pentru mine.Insa... Cat despre profesorul meu frumos,repet probabil e insurat(am vazut ca are vergheta).Ca sa nu mai zic ca fluturasii sunt doar la mine,pentru el sunt doar o studenta printre alti studenti.Asa ca nu vreau sa ma indragostesc,m-as condamna singura sa sufar. Dragostea da,e minunata,iti da aripi,dar ii trebuie iluzii,asteapta ceva in schimb..asa ca,din punctul meu de vedere consider ca s-a terminat...ceva ce nu a inceput niciodata. In februarie,dupa sesiune,cand nu o sa il mai vad,povestea asta sper sa fie doar o amintire care o sa ma faca sa zambesc..Si daca mai gasesc subiectul o sa vin sa va spun finalul.. Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
).Diferenta nu e mare de varsta,5-6 ani poate,el probabil e insurat,eu am un copil
Dacae insurat, ar fi frumos sa stai departe de el. E doar un afemeiat(poate). Gandeste-te ca acum poate e atras de tine la anul poate fi alta, anul urmator alta....Mai bine lupta sa-ti rezolvi problemele cu casnicia ta. Vei fi mult mai implinita sa aprinzi un foc stins, dar care a insemnat mult pentru tine. Lupta pt ce ai si nu renunta. Eu sunt pro lupta pt rezolvarea problemelor in cuplu. Stiu din experienta ce inseamna sa lupti si care e satisfactia dupa. Curaj, poti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...