Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Arad (108)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui maria_rubi
Pai Clau,s-ar putea sa-mi vezi burticuta pe teritoriul tau zilele astea [:D]. Te sun. CristinaR e ok [pk] [gravi] cu [*] [url="http://tac.families.com/ezb/809849.png"]Mara[/url] 18.01.2007
Abia astept [:D] Care se mai apuca de facut prunci ca s-a aprobat proiectul de lege cu indemnizatia 85% din salariu?? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau am auzit acum seara la stiri ca nu va fi nici o greva generala miine ca nu s-au afiliat destule sindicate. Am inteles ca s-a amanat pe 23.10. Eu una nu am nici un chef sa fac varice in fata primariei miine dimineata... No...eu nu stiu unde dorm la noapte. [:D]Tudor cu Ioana au facut schimb. Ioana in patul lui Tudor iar Tudor in dormitor cu Cipri care doarme de la 20[bang] Ioana parca e o placa zgaraiata...dupa ce o pun la culcare se cere la kk, uneori face alteori numa pisu, dar staaam[bang] iar in fiecare seara imi zice(stand pe wc)"Fost spitai Matia? Dat tanti doctoi jectie?". Faza tine de cand a fost Matia la spital, ca i-am spus si ei si vad ca nu a uitat[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na salut, eu sunt in picioare de la 3. Aseara n-am mai rezistat si m-am bagat in pat la 23. Am fost ieri cu Daria la balet de la 17 pana la 21, au avut ceva filmari pentru " nenea televizoru", eu cu pruncii prin parcuri pe acolo si pe la magazinul de textile, doamne iar am dat o caruta de bani pe materiale. Is curioasa ce-o iesi de aici. Eu nu prea mai pot sa va urmaresc, scuze ca nu raspund fiecaruia in parte, dar chiar cred ca trebuie sa merg la un control cu capul. Flavia ai dreptate, se poate sa fi racit Bogdi. Ce creme ai primit pentru dermatita atopica? Daca contin cortizon nu-l fa ca nu rezolvi nimic, numa il intoxici. Eu sunt mancata cu dermatita asta. Daria are la manute , la pulpa degetelor, cand era mai mica ii crapau pana la sange, cateodata i se extindea pe toata mana, la gradi copii nu vroiau sa se tina cu ea de mana[q][q][q]. A fost groaznic. Am umblat cu ea inclusiv la Bucuresti, In Ungaria doamne pe unde n-am fost, am aplicat si tratamente naturiste si neconventionale brrr toate posibilele si imposibilele. Unul din tratamente a constat in impachetari din ora in ora zi si noapte timp de o saptamana.[bang] In concluzie: - singurul lucru ce s-a dovedit adevarat a fost ce mi-a spus prima data dermatologul, si anume ca se va ameliora odata cu cresterea - esential este sa nu aplici creme cu corticoizi, pentru ca se intoxica organismul; cremele astea au efect foarte bun, dar din pacate este numai de moment; dermatita reapare. - regimul alimentar mi s-a parut un mare bluf : dermatita apare toamna si primavara indiferent de regimul alimentar al copilului, ca urmare eu nu am mai chinuit-o; am pastrat din regimul ce mi-a fost recomandat la Buc doar urmatoarele chestii pentru care am primit explicatii logice si de bun simt : evit cat de mult carnea de animal tanar ( in special puiul asta din magazine ) , dau jos pielea de pe carne inainte de a o prepara, gatesc doar cu paste din grau dur. - Andron m-a ajutat tare mult cu bombonicile, pentru chestia asta il recomand din tot sufletul -i-a facut foarte bine marea: cum ajungeam la mare cum i se faceau mainile ca de bebe. Este la Mustela sampon special pentru copii cu dermatita atopica, au si o cremuta. cam atat imi vine in minte la ora asta. Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia, sanatate la Bogdi... Cristiana, daca vrei am pile la gradi-cresa din Sannicolau...Am o prietena educatoare acolo. Poate totusi iti gasesti femeie... Cristina R, nu stii ce inca bebe, nu? Moni, e totala Diana... Gabi, unde ai dormit azi-noapte? Miha, tu est mamica noastra... Pe linga ale tale , intotdeauna ai o vorba pt fiecare... La ce magazin de textile ai fost? Alina? Clau, pe cind bb2? Cristina si gemenele [url="http://www.flickr.com/photos/23718908@N05/sets/72157603964285199/"]pantofiori[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, nimeni nu apuca mereu sa raspunda fiecareia la intrebari. Nimeni nu s-a suparat vreodata. [:D] Ce-ai facut de la 3? Mancare? Ordine? Ai aspirat?[bang][:D] Io n-am terminat bagajele... Unde ziceai ca se mai sta pe drumul de Alba?[:D] Gabi, chiar, unde ai dormit pana la urma? Cu Ioana in patul lui Tudor?[:D] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti Am scris adineauri un mesaj kilometric ,si l-am pierdut [bang],off numai am nervi sa-l rescriu ca Ivett dormea si am avut timp dar tocmai s-a trezit si urla asa ca ramane pe alta dara. Pun doar pozele http://www.dropshots.com/ILDI25#date/2008-08-22/12:14:05 http://www.dropshots.com/ILDI25#date/2007-09-10/14:59:40 [pup] Ildi cu [bicla] David (2 mai 2006) si [bibe] Ivett( 25 iulie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristinacsa, multumesc, chiar te rog daca poti sa vorbesti cu prietena ta si sa o intrebi ce conditii sunt acolo, si mai ales din cati copii sunt grupele. Din pacate cred ca asta e solutia mai rapida, pot sa treaca luni de zile fara sa gasesc femeia potrivita, iar in decembrie cel tarziu trebuie sa reincep lucrul. Nu mai scrieti de 85% astia ca mor incet, ma consolez gandindu-ma ca alte femei au pierdut si mai mult. cristina mamica de [copil]David (21.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutari, Miha vad ca esti pusa la punct cu toate,inclusiv cu dermatita atopica [bang].Nasol. Ildy am vazut pozele.Ivett e foarte frumoasa,o papusica vie.David e un strengar ,care seamana tot mai mult cu tine. Maria_rubi vrem poze cu burtica ta. Flavia imi pare rau de Bogdi.Si eu faceam cand eram mica alergie la laptele de vaca de casa si la frisca.Mi-a trecut cu varsta.Mela a facut si ea prurigo ,tot de la laptele de vaca ,asa ca i-am dat numai din comert. Moni zici ca o duci pe Diana la mine la scoala? Ada e mortal Vlad cum a adormit.Sunt curioasa daca Serban va face asa,pt ca Mela nu a adormit niciodata asa pe unde a apucat.Ce bine-i sta imbracat in rochita.Prima data am crezut ca e Iulia mica [:D],nu prea intelesesem cine cu ce s-a imbracat din prima. Azi a venit maica-mea si mi-a calcat ceva haine,drept urmare am avut ajutor si cand am plecat dupa Mela la gradi.Serban urla cand il imbrac sa mergem afara,saracul inca nu s-a prins ca de acum tot asa va fi [:D].Cat despre ajutor ,m-am simtit handicapata si inutila prin casa,in timp ce altii-mi faceau treaba.Atat de bine mi-am intrat in pielea mamei cu 2 copii [:D]. Carmen cu [hippi] Melania Ioana(14.01.2005) si [bebic] Serban Andrei(11.06 2008) [url="http://dexonline.ro/corect.php"][cit] ASA DA-ASA NU ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat,am facut pastele cu vinete si au fost bune .Din pacate la Mela nu au avut succes,sa vedem ce zice Ovi.Dar stiu deja,nu-i va place. Fetele care dintre voi stiti ce piesa e duminica la teatru? Carmen cu [hippi] Melania Ioana(14.01.2005) si [bebic] Serban Andrei(11.06 2008) [url="http://dexonline.ro/corect.php"][cit] ASA DA-ASA NU ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...