Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere(48)


Recommended Posts

Seara buna tuturor! Am facut vreo 3-4 ani de dansuri (spun "vreo" pentru ca am facut si intreruperi). Ultima oara am dansat in sala inainte de nunta mea, adica in 2006. Dupa aia am ramas insarcinata...si aia a fost. Nu am facut de performanta sau mai stiu ce minuni din astea. Nu. Eu ma duceam la sala sa dansez, in cadru organizat, pentru sufletul meu. Si ora aia jumate cat stateam si transpiram in sala era o ora in care eu nu ma gandeam la nimic. La absolut nimic. Doar ma bucuram de dans. Mi se intampla chiar ca in timpul unei coregrafii nici macar sa nu mai fiu atenta la pasii pe care urma sa ii fac (si asta fara sa gresesc coregrafia). Auzeam doar muzica si dansam! Atat. Eu am avut o maaaaare dorinta cand eram mica, sa devin balerina. Cand era la televizor un spectacol de balet, rarut ce-i drept dar..., eram acolo, cu ochii lipiti de televizor. M-am rugat de mama o groaza sa ma dea si pe mine la balet si cand in sfarsit s-a indurat, cursurile deja incepusera si nu mai puteau sa ma primeasca si mi-au zis ca dupa aceea as fi fost oricum prea mare. Intotdeauna am considerat baletul/balerinii ca fiind maximul de gratie pe care il poate atinge corpul uman. Acum regret ca nu m-am indreptat spre sala de dansuri de cand am venit in Bucuresti (ca la mine in Focsani nu se facea dans sportiv). Nu stiam ce pierd. Dupa cateva ore de dans in sala, abia atunci am inceput sa simt regretul. Asta e! Karli am facut dans sportiv - vals vienez, vals lent, tango, slow fox, quick step, rumba, samba, jive, paso doble, cha cha si cateva adiacente - salsa, swing, tango argentinian. Nu foarte mult, cate putin din fiecare. Monica sanatate multa Ruxitei. [pup] Lesinati voi acum de ras de schemele de dans ale copiilor, dar dupa ce o sa invete sa danseze....o sa lesinati de incantare. Va garantez! Dory harnicuta ca de obicei. Ma bucur ca a iesit totul bine la petrecerea Alexei. [pup] Vio in general da, baietii sunt mai impiedicati. Dar nu e niciodata prea tarziu sa ii despiedicam. Io nu stiu ce-i aia goju da' daca lui Mihnea ii place...sa aiba spor. Si pian!!! Ce frumos!!! Engleza...nu mai spun ca e o alta iubire de-a mea, eu sunt fluenta in engleza (imi place sa cred ca sunt la proficiency level tinand cont ca am tinut chiar traininguri in engleza, eu fiind in postura de trainer [:D] ma laud si eu nitel acuma na...) Aaaaa, Karli mi-ai adus aminte cu parcul Carol. Mai fetelor voi ati vazut ca Piedone s-a pus pe treaba in sectorul 4? Eu nu prea am trecut prin sectorul lui ca sunt legata de pici si nici n-am masina sa ma deplasez prea usor. Dar am vazut la tv. Si incepe sa ma roada invidia!!! Noi cu "Care este"...se pare ca mai greu ne urnim!! Am fost azi la targul traditiilor din Piata Revolutiei. Si am fost foarte dezamagita. Doar niste tarabe la care se vindeau fel de fel, culoarul mic de te calcai pe picioare si noi cu carutul dupa noi...va dati seama. Am cumparat insa un borcan de miere de albine...care sper sa fie naturala si nu plina de zahar ca vreau sa ii mai dau piciului din cand in cand. Mi-a fost ciuda ca se terminase fagurele cu 1 minut inainte sa ajung eu acolo. Asa as fi rontait la niste ceara din aia cu miere! [pofta][pofta][pofta][pofta] Ma duc ca am de spalat biberoane [:D] Noapte buna Alina, mamica de Tudor (05.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/tcapetrescu?vhost=community"]Un pici pe nume Tudor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Alina, astazi am auzit-o si eu pe mama de targul de care ne-ai povestit.chiar imi sugera sa merg acolo sa-mi iau castraveti si gogosari ca fiind targ poate sunt mai ieftini decat in piata la noi [:D], deci trebuie sa ma felicit ca nu am fost acolo desi initial am fost tentata pt. ca aveam drum pe-acolo cu masina cu sotzul dar stiind ca locuri de parcare nu prea se gasesc, am renuntat la idee si am plect tot in piata la Rahova. Monica, da iar pun castraveti si gogosari pt. ca nu am pus suficienti [:D], prima data am pus 10 kg. de castraveti (30 de borcane de 800 gr.), din care am tot consumat, iar tura a II-a am mai facut un borcan de 4kg, si inca 3 de 800gr. castraveti si un borcan de 4 kg. si inca 2 de 800 gr. de gogosari. Astazi am luat vreo 8 kg. de gogosari si 5 de castraveti, maine sa mai cumpar si o conopida si gata, atea sunt toate muraturile pt. iarna asta ca nu om manca cu 10 guri [:D](dar mai sunt si invitati la masa, neamul e mare..., si mai bine sa fie [olala]) Pupici si noapte buna Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dory, in weekendul asta au fost doua targuri: - unul in Piata revolutiei de care am zis eu mai devreme - targul traditiilor - unde gaseai de cumparat ii, icoane, diverse obiecte de lemn, diverse margelute, etc etc - unul in Piata constitutiei - in care cica erau de vanzare fructe si legume - in asta nu am fost, dar am vazut la tv un reportaj scurt si mi s-a parut cam gol pe acolo. Oricum ma indoiesc ca preturile au fost cu mult mai mici decat intr-o piata de cartier. Asa ca pana la urma eu zic ca ai facut bine ca te-ai dus in piata. Gata, ma duc la nani [nani] Somn usor Alina, mamica de Tudor (05.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/tcapetrescu?vhost=community"]Un pici pe nume Tudor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu la ceas de noapte sa va scriu cate ceva... se lauda o cucoana la tv ca a cumparat ardei capia cu 4 lei kilogramul, iar la ea in piata era 6 lei, deci pentru ea a fost o afacere sa mearga la targul de azi, insa daca ii spun eu cat am dat azi pe kilogram nu mai vrea la targuri data viitoare: 3 lei kilogramul de ardei capia ffff.frumosi! (la piata noastra RAHOVA [cool])... si-apoi se mira un nene ca cica 30 lei kilogramul de struguri? originali, originali nene, dar nici chiar asa, zicea si omu'! oricum, eu n-am fost spun doar ce am vazut la tv! din ce ziceau cl'entii! ... iar o vanzatoare de branzeturi si cascavaluri "originale-traditionale-bla-bla" isi lauda untul cu 85 lei kilogramul! [alcool] deci fuse am impresia un targ de FITZE! (ca deh' or trecut pe acolo si politicienii) so, by the way, Alinutzo, cat te-o costat draguta borcanelul cu miere? si nu mai visa la faguri ca ai sa ramai cu pofta.... lasa, zi ca nu-s buni mai bine! [:D] foarte frumos ca ai facut atatea feluri de dansuri.... sa ne arati si noua odata! candva! [;)] [pup] Monica sanatate multa fetitei tale.... ufffff, tare greu e sa nu ii dai de cap cu tratamentul... insanatosire cat mai grabnica! [pup] Dory cam putine borcanele! [:p] cand pui si conopida sa ne anunti ca ma inscriu pe lista musafirilor care papa conopida murata imediat! mie asa-mi place dar asa am o lene sa pun muraturi.... mai ales si pentru ca nu prea imi da pace Adeluta sa fac treburi d'astea la care trebe rabdare, liniste sa te poti concentra sa nu gresesti masurili [:D]...... si-apoi motivul nr.2 parca nu ma simt inca gospodina ca la casa mea atata timp cat stam cu parintii sotului... mancare fac, dar la muraturi ii las pe ei sa le pregateasca, ei stiu mai bine si cu retetele si cu depozitarea la boxa... noi sper sa prindem aripi cat mai curand de aici si atunci sa va tineti bine, va vreau musafirele mele [:D] va pup, nu mai pot de somn, dar ma mancau deshtele... si imi sunteti dragi [:)] ca altfel.... oricum sufar si de tastarita [:D] asa incat greu o sa scapati de mine! [8D] (si motivul secret: Adeluta nervoasa, mofturoasa, ne-adormita pana la ora 1.15 din noapte! [alcool]) acum noapte buna! [nani] zzzzzzzzzzzzz karligutza sunt mamica [url="http://b2.lilypie.com/6GCZp3.png"]Adelutei[/url] [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinutza, [pup] daca ti-e pofta vezi ca fagure din ala are si la noi in piata [:D] in piata veche in hala cam pe unde este mancarea de papagali si alte animalute [:D] Mierea este f buna eu am luat cand am fost acasa si am adus si aici Karli, [pup] asa piata Rhova este una f buna si ca pret si are si marfa de calitate...nu gasesti in ea marfa de fitze(sparanghel, andive sau mai stiu eu ce) dar ce folosesti zi de zi...gasesti mereu Dory, spor la pus muraturi [pup] si nu in ultimul rand LA MULTI ANI! ALEXA [pup] [s][s][s] sa cresti mare si sanatoasa si sa-ti dea DD numai bine si tot ce-ti doresti monica [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.com/MonicaElizabet/PrajituriSiPapaBun#"]Prajituri si Papa bun 1[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Alexa! Sa cresti mare si frumoasa! Dory, sa fiti sanatosi si Alexa sa va aduca numai bucurii[flo]![pup] Karli, Mihnea e baiatul lui Vio, fiul meu cel mare se numeste Adi (astept mielul[:D]), iar cel mic Dani. Las'ca ai timp sa ne inveti[pup]! Si daca vrei o pauza de Adeluta, ti-l dau eu pe Dani sa-i arati tainele matematicii si iau eu fata in grija o ora-doua, ca mi-s tare dragi fetele! Vio, ieri am fost cu Dani la prima lui lectie de "Kav Maga", sensei e simpatic si sub 25 de ani (va spun voua, sotul meu nu tb. sa stie[:D]). I-a placut lui Dani, mi-e si aproape de casa (pe Antiaeriana, la o UM langa cimitir), asa ca acum nu ma plang ca am program de wk. Si cum acolo e si o fetita cu codite, blonda, cu cei mai albastri ochi pe care i-am vazut vreodata... e posibil ca si Dani sa[olala]. Aly, daca la TV l-ar arata non-stop pe Mihai Petre dansand as uita de tot si de toate si as ramane blocata in fata [tv]... il ador pe Mihai Petre[olala]([ups], asta nu tb sa citeasca nici sotul meu, nici sotia lui[:D]). Monica, [pup] si sanatate Ruxitei. Si da, am gasit Dumbrava, multumesc tare mult. I-am citit-o aseara. Dory, sa ma laud ca iar am fost harnicute, eu si socrela si ca ieri am facut peltea de fructe, gem de gutui si ardei iuti in otet[:I]? Nu stiu ce targuri au fost, pot doar sa va spun ca eu si socrela cumparam en-gros ce avem nevoie de la p-ta Pucheni. E mai ieftin ca in p-ta Rahova. Si marfa pe alese, bani sa ai si masina sa le cari[:D]. [pup] fetele, sa aveti o saptamana minunata. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani![flo] Am aparut si eu din ... ceata. Dar sunt prinsa cu serviciul cel nou si fata care nu credc a va fi fara muci in iarna asta. Partea proasta este ca trebuie s-o doftoricesc si eu nu vreau asta. Abia astept sa se termine ziua ca sa merg acasa la copil. Dimineata cand am plecat era bine, dar n-am dus-o la gradi si acuma ii duc grija. Va pup pe toate si va urez o saptamana frumoasa![pup][flo][flo][flo] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina "Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]ALEXA sa cresti mare,sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii noi suntem bine,am fost la ziua colegului lui andy,a fost in cadrul unei gradinite,foarte frumos,distractiv si lejer pt parinti MONICA felicitari lui alex pt concertul sustinut si felicitari si tie pt gesturile umanitare pe care le faci[flo] VIO chiar ce este goju,cumva arte martiale? VICKY gem de gutui[pofta][pofta]aoleu sunt moarta dupa el...trebuie sa o sun pe socrela sa-mi trimita.. KARLIGUTZA [pup] adelutei DORY [pup][pup] LEXI ce mai face mariuca? ALINUTZA ce ami face piciul va pupic pe toate si va doresc o saptamana buna,eu sunt un butoi de nervi si nu mai pot sa stau va pupic MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...