Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum e la voi?


Recommended Posts

Nu am mai postat de mult,motivele au fost multe,insa am fost tot timpul alaturi de voi,citindu va randurile.Am avut mai multe subiecte,insa ultimul subiecte mi a adus multe critici gratuit.Pentru cele care nu mi cunosc povestea ,am sa ncerc in cateva randuri sa descriu viata mea de famlie.Sunt casatorita de 11 ani,am o fetita de 8 ani si diverse probleme in casnicie.Am incercat in toti acesti anii sa ma dedic total vietii de familie,am lucrat foarte putin,neavand ajutor cu fetita.Dorinta de a sta acasa a fost a sotului.Si a dorit si i si doreste si acum,genul de nevasta care sa se ocupe de casa,sa gateasca zilnic,diverse feluri de mancare,sa ajunga acasa si sa ma aiba in companie.Pe scurt, viata mea in ultimii ani a insemnat fetita si tot ce implica cresterea unui copil,curatenie,piata,gatit iar dupa amiaza ii tineam sotului companie,lasandu l sa mi povesteasca cum incearca el sa si cladeasca o cariera.Rolul meu era sa l ascult,sa i dau sfaturi,sa l invat cum sa rezole sau cum sa iasa din diferite situatii.NU pot sa nu adaug,ca toate aceste discutii erau acompaniate de multe pahare de alcool.Stiu ca a fost si greseala mea,pentru ca am aceptat aceasta situatie,insa m am gandit ca asa e cel mai bine pentru fetita.Problema alcoolului sa agravat iar eu am devenit tot mai nefericita,cu fiecare zii.A fost un mare sacrificiu pentru mine sa renunt la cariera mea profesionala,la viata mea dinnainte de a devenii mama,dar asta a fost,acum nu mai pot schimba nimic.Fetita a crescut,iar eu am inceput sa intrevad posibilitatea de a ma intoarce la servici.Lucrez din nou,de cateva luni si incet ,incet viata mea prinde culoare.Insa casnicia mea,e departe de ceea ce mi imaginam.Stiu ca multe cupluri au dificultati in cresterea copilului,insa stiu ca impreuna au rezolvat problema.Sotul meu,a considerat intodeauna ca singura lui obligatie este sa ne intretina financiar.Iar acum,eu duc copilul la scoala,eu fac piata,eu vin acasa si gatesc,eu fac curatenie,eu spal,eu platesc facturi,eu fac cam totul.Astazi, am fost la lucru pana la ora 15,am venit acasa m am apucat de curatenie in tot acest timp,purtand discutii cu fetita(care se simte neglijata),am gatit,si acum astept sa se trezeasca sotul sa mancam.Toate zilele sunt la fel,iar wk pentru mine sunt un cosmar,toate treburile casei la fac in wk.Iar in tot acest timp,sotul meu doarme,pentru ca este obosit.In fiecare seara,in fiecare zi i mi spune ca ma iubeste,ca ma doreste,ca sunt aerul pe care l respira,iar eu ma ntreb cata nesimtire poate exista intr un om,care dorme tot timpul,in timp ce ceea pe care el sustine ca o iubeste,lesina de epuizare!Asta este viata mea si asa se scurge ea.Asta este casnicia mea si asa se deruleaza evenimentele de zi cu zi.Nu cred ca ceva din toate astea se vor rezolva si nu i dau aceste casnicii mari sanse de a devenii o casnicie normala.Sincer singura rezolvare pe care o vad,ar fii un divort,dar unde as putea pleca.?Nu am posibilitatea financiara sa mi cresc fetita,si nu am unde sa ma duc.Plecarea din casa in care sa nascut,ar fii o drama pentru fetita mea.Sigur ca si tatal i ar lipsi,insa nu foarte mult deoarece a fost intodeauna cel care doarme sau se uita la stiri,sau este prea obosit sa i tina companie.Momentan,nu vad nici o solutie insa nu stiu cat mai pot rezista.Sper ca intr buna zi sa am ceea mai buna solutie pentru mine si copilul meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

inainte de a te gandi la divort,discuta cu el.Spuen-i tot ce ne-ai scris noua ,aici.Poate gasiti impreuna o solutie.Fa-l sa inteleaga ca e si tata,si sot ! iti doresc putere ![flo] [url="http://www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/"]Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?[/url] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E foarte greu acum sa fie asa cum vrei tu, cum ar trebui sa fie in mod normal pentru ca sotul tau asa a fost obisnuit de tine. Ce trebuia sa faci de la inceput, incearca sa faci acum. Sunteti sot si sotie, nu baiatul bogat si sluga. Discuta cu el, nu mai tine in tine tot ce simti, el cu siguranta nu stie chestiile astea. Nu te gandi la divort ca o scapare, incearca sa remediati casnicia si ce nu merge in ea si doar apoi ia o decizie finala. Multa bafta si fii mai deschisa cu el, voua va lipseste comunicarea si tocmai asta trebuie sa existe intr-un cuplu. Orice problema are o solutie. Trebuie doar s-o gasesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Discutii au fost multe si de fiecare data mi se da dreptate si promite ca se va implica mai mult,dar a doua zii a uitat tot.I mi cunoaste nemultumirile, imi apreciaza munca,ma critica ca muncesc prea multa si ma intreaba daca beau Red bull,insa atat si nimic mai mult.Nimic nu i tulbura somnul,nimic nu i tulbura program de relaxare continua.Si mai presus de toate,isi bate joc pur si simplu,de munca mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Erestine, Ia pune-l sa-ti plateasca o femeie menajera care sa faca frecusul prin casa si poate si piata. Si punete si tu in pat si fa o siesta cand te simti epuizata,vezi ce zice sotul. Poate omul chiar te iubeste dar tu l-ai invatat cu rasfat cu 11 ani in urma, Sophia 2ani [gravi]+15 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc situatia ! Al meu s'a mai indreptat putin numai dupa certuri interminabile. dar acum sunt mai linistita din punctul asta de vedere, ca e plecat la munca in strainatate si ne vedem o data la 3 luni.dar imi lipseste tare mult chiar si asa.Stiu ca daca ar fi aici,iar as fi terminata de oboseala, dar e grea si singuratatea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Ionica. Ia-ti o menajera si in timp ce ea face curat tu du-te la coafor, aranjeaza-te, ia-ti un ruj nou si ce altceva te face sa te simti bine si vino acasa inainte sa apara domnul surizatoare, aranjata si bine dispusa. La cit zici ca munceste pentru confortul vostru financiar nu ar trebui ca schimbarea asta sa dea chiar asa o gaura mare in buget. Daca nu vrea schimbare cu vorba buna, ia tu friiele in mina. Edit: am uitat sa raspund la intrebare. [:D] Al meu nu e obisnuit cu nu stiu cite feluri de mincare, eu nu prea gatesc, curatenia o fac eu mai mult ca nu e mare brinza, facturile le plateste soacra. In concluzie e bine. [:D] [url="http://www.wrongspelling.com/cambodia/"]Cambogia[/url] * [url="http://www.wrongspelling.com/turkey/"]Istanbul[/url] * [url="http://www.squarethoughts.com/"]Fotografie[/url] I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bugetul familie,nu i mi permite sa mi angajez o menajera si in acest timp eu sa ma duc la coafor.Am invatat sa mi fac totul singura,coafat,cosmetica ,maichiura si tot ce tine de intretinerea unei femei.Munca lui pana la epuizre,da rezultate intr o mica masura,si este invatat sa traiasca foarte bine.Nu mananca mancare gatita,si daca nu pot face mancare speciala..manaca de la rotiserii.Butura scumpa,si mancare buna..nu se tin cu cheltuiala putina.Nu stiu in ce masura ne intretine pe noi dar stiu cat se intretine pe el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima fraza ar trebui sa-ti dea de gindit...trebuie sa existe o cale sa intorci cumva lucrurile in favoarea ta, vorba ceea "orice invat are si dezvat". [url="http://www.wrongspelling.com/cambodia/"]Cambogia[/url] * [url="http://www.wrongspelling.com/turkey/"]Istanbul[/url] * [url="http://www.squarethoughts.com/"]Fotografie[/url] I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...