Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, Impreuna! ( 123 )


Recommended Posts

Sara buna... Initial nu aveam chef de scris, ca-s de-un timp cu biscuitele pe conducta...[bang] si ma gandesc ca nu mai e loc sa ma plang si sa-mi plang de mila pe aici...dar...am vizionat pozele de pi casa ale Anei, si mi-au trecut instant nervishorii...[:)] De ce? pai m-au impresionat la greu pantalonii ei de kamikaze... [cool][:D][poc] Ano, zi fata de unde ti i-ai luat, ca mor daca nu aflu... Auzi, de ziua ta iti luam o vesta antiglontz, din aia army, sa ai suita completa...[:D][:D][:D] Bey, sper ca stii de gluma, [:)] da mi s-a pus pata pe kamikazii tai... [:-)))][:-)))][:-)))]
[url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/timisoara-impreunadupa-100-de-capitole_18.html"]BLOG DC-Impreuna Timisoara[/url]
Toti oamenii te aud cand vorbesti. Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.
[zana][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url]
[foto][url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url][foto]
[tv] [url="http://www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM"]Povestea dintelui pierdut:))[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf"]Christmas 2007 by INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Montaj INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse"]Sweet memories[/url] [tv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dariana, Bun venit la noi, simte-te ca acasa...[flo] Ti-am vizionat pozele, ai o frumusete de fetita...sa iti traiasca...bb2 ce va fi? sau inca nu stii? Ciudat, mie mi-e dor de Pitesti...spune-mi ce mai e prin Trivale?
[url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/timisoara-impreunadupa-100-de-capitole_18.html"]BLOG DC-Impreuna Timisoara[/url]
Toti oamenii te aud cand vorbesti. Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.
[zana][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url]
[foto][url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url][foto]
[tv] [url="http://www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM"]Povestea dintelui pierdut:))[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf"]Christmas 2007 by INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Montaj INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse"]Sweet memories[/url] [tv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurelu, facem o stire? Claudia, si eu mananc maduva pe paine, si-mi place la nebunie … Cat despre venit la masa, vino linistita, da mai spre ceas de noapte, ca atunci gatesc pentru a doua zi … Dariana, bine ai venit! Si spor la scris… Ana, fain, imbini utilu cu placutul… Dorisake, da plange mama draga cat vrei, ca umeri si batiste avem din belsug. Hai dragule, revino-ti, ai vazut ca nu aduce anu ce aduce ceasul, si daca e sa fie si ceasul cel bun…. Silva, nu am auzit de film … te cred pe cuvant Dragelor, is nebuna, lucrez ca apucata de la 9 dimineata la 8 seara la sediu si cand vin acasa mai caut una alta pe net. E groaznic, nu-mi vad spiridusul decat o ora dimineata si una seara, dar programul se va regla dupa lansare, cand voi lucra in ture. Ce fac acolo ma unge pe suflet, chiar daca trec uneori de la agonie la extaz. Am si minutele in care regret caldura draguta si finutza de la vechiul job dar … am aruncat zarurile, acu trebuie sa joc dupa cum au cazut. Mamica de spiridus "Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa." Coco Chanel [url="http://dctimisoara.blogspot.com"]NOI[/url] [grup] [url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"] Spiridusul meu drag [/url] [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no seara buna. nu demult am venit si io de la dentist ....uite-asa uite-asa [:D] renovat ultima masea de minte...din cele 2, sa nu credeti ca le am pe toate. [alcool] ANOOOO mi-ai facut ziua cu pozele. pfiii ce val de aer proaspat aia adus pe la noi...fain ma fain. si dupaia, ti-am zis io ca am dat ture prin album pe la tine. mai popcornu lipsea...ca parca am vazut un film bun. jur, m-ai relaxat ceva teribil azi. DARIANA bine ai venit pe la noi. vezi ca-i pericol de sarmale explodate din cind in cind [:D]...iti explica fetele ce si cum. DANI ii bine dispusa si....tadaaaam...da safturi despre optimism. excelent, asta-i de pus la rama. [pup] sa te tina obiceiurile! RESTU' pup in gasca.
Anda, mami de Ed [url="http://picasaweb.google.com/smaranda.pliuta"]Viata[/url] [url="http://photo.net/photodb/folder?folder_id=691618"]Pasiunea[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/"]Blog DC de Timisoara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S.O.S. Se scufunda vasul... Un biet carmaci va cere ajutorul...[help] Pluteste pe aici un aer incarcat...de griji, de probleme, de nevoi, de nesiguranta si incertitudine... Caut CEVA-ul ala, care-l gaseam candva,la orice ora din zi sau din noapte... si zau daca-l mai gasesc...[help] Nu cred ca doar eu simt asta...[hippi] M-am tot gandit, daca sa scriu sau nu...si iata ca o fac...asa cum am facut-o si alte dati...pentru ca noi eram toate, pe un vapor, care mergea spre Taramul Fagaduintelor...asa, mai batut de vant, mai izbit de stanci, cu un catarg rupt, dar inainta, zi si noapte, spre tarm... Acum ,vasul nostru se pare ca a ancorat intr-un port: al timpului fugar, pe un taram intunecat de furtuni sufletesti... M-am simtit uneori un carmaci bun...sau cel putin am incercat sa fiu, iertare daca uneori, n-am reusit...am incercat mereu sa indrept corabia...o fac si acum...dar am nevoie de echipa mea...[si-eu] de marinarese tenace, curajoase, tari...ma puteti ajuta sa duc in siguranta corabia spre Taramul Fagaduintei? Am parcurs un drum lung, si mai avem inca pe-atat... Vrem sa strabatem lumea...si viata ...Impreuna! Daca da...atunci la treaba... Care spalati puntea?[curat] care ridicati panzele? [pace] care priviti cu binoclul?[marinar] care umfalti vestele de salvare?[inec] Sa v-aud...[:)] Si ca sa va dau un imbold...va readuc cu drag, in memorie cateva din cele mai frumoase ganduri si vise...sunt parte din trairile voastre, cu siguranta ele nu s-au schimbat, poate doar vremurile... Ma uit in zare, si nu mai vad pagini colorate, epistole tarzii in noapte, i Luv-iu-ri, pe toate paginile...am uitat sa ne iubim? sa ne imbratisam? nu cred... Marinareasa Danitin, spunea: exista si aici, la noi in gasca teoria celui care se daruieste si a celui care cauta ajutor... Poate un pic din fiecare dar un magnetism exista, acela care ne face sa revenim mereu si mereu la Impreuna, sa ne varsam naduful, sa dam un sfat, sa varsam o lacrima, sa strangem din dinti ca luptatorii din vechime, sa rabufnim nervos, sa radem din plin, sa ne pregatim de Vacarescu, sa vedem poze, sa ascultam muzica, sa ....... sa....... sa..... Aminteste-ti in fiecare dimineata cand te trezesti sa razi mult si des;Sa castigi respectul oamenilor inteligenti si afectiunea copiilorl;Sa obtii aprecierea criticiilor corecti si sa induri tradarea prietenilor ipocriti;Sa apreciezi ceea ce este frumos si sa descoperi ce este bun in fiecare;Si sa faci astfel ca macar un suflet sa stie ce inseamna dragostea pentru ca traiesti tu;Si sa lasi in urma ta o lume un pic mai buna. Pai da, asa suntem noi.Carcotim, ne plangem de una, de alta... necazuri mari sau mici nemultumiri - intotdeauna va fi aici un umar pe care sa plangem, un cuvant de incurajare, o solutie, un sprijin. Clipe grele, mai usor de trecut impreuna. Lacrimi...Panica pentru suferinta cuiva drag... Ingrijorari. Dar si o reteta delicioasa contestata vehement de cele care sufera in chinurile pofticioase ale unei cure de slabire. Replici hazlii. Treziri la realitate. Nazdravanii nostrii cu replici hilare, poze de vis, poezi, cantecele, succese ... Radem, ne felicitam, zambim cu ochii pierduti in monitor sau chicotim de se intreaba cei din jur ce e cu noi. Si alteori cu dureri de burtica, gat, fara pofta de mancare, cucuie, vanatai ... Cineva stie o soluite, un doctor, un medicament. Orice se intampla intram "la timisorence" sa aflam, sa cautam sprijin, sa impartasim o bucurie, sa scriem un gand. Si suntem impreuna! Mamoase, protectoare, cu initiativa, plangacioase, disperate, hotarate, speriate, cu vesti bune, cu vesti rele, cu ingrijorari, cu bucurii, cu emotii - in functie de situatie ... Noi cele ce crosetam mereu, aici, cuvinte impreuna. va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Claudia, spunea: Langa VOI ma simt ACASA! IMPREUNA putem contribui la starea de bine a fiecareia dintre noi, suntem un TOT, fara de care viata noastra nu ar fi la fel, avem nevoie una de cealalta, avem nevoie de vorbele fiecareia dintre noi, alaturi de voi am reinvatat ce inseamna prietenia ce inseamna increderea, sinceritatea, afectiunea pentru cineva care o necesita. primul indemn cu care m-ati primit fost deja ‘BINE AI VENIT ACASA’ credeam ca visez, nu-mi venea sa cred, nu credeam sa fiti atat de modeste si minunate sa imi permiteti sa va cunosc atat de bine, nu credeam ca voi gasi aici intelegere, devotament, sinceritate si cel mai de pret lucru din lume: PRIETENIA. o parte din sufletul meu insa va ramane aici pentru totdeauna: BANAT COLT DE RAI! Si alte impresii cu lacrimi in ochi, la plecarea din Banat! Fetele dragi din Timisoara, ma bucur foarte mult ca v-am cunoscut, sunteti extraordinare, va las cu bine live dar va pastrez virtual in suflet, aveti grija una de alta, asa cum numai voi stiti, sunteti prietene de baza, de nadejde, de suflet, la bine si la rau. Sa va dea Dumnezeu la toate, tot ce va doriti in viata, pentru ca o meritati cu prisosinta! Prin puterea voastra, intelegerea, intelepciunea si nu in ultimul rand dragostea ce stiti sa o aratati si sa o dati oricui are nevoie de ea si o cere de la voi, ma bucur ca imi sunteti prietene, va admir,va apreciez si va iubesc foarte mult. Ramaneti cu bine, pusi la toate. va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Laura, spunea: Se ia asa: -1 Ceapa mare, alba si dulce Anda -1 Tomata, Alexa -O cartoafa mare Ana -1 Conopida potrivita Aida -1 Gulie dulce Katik -1 Telinuca Silvana -1 Pastarnac aromat Lore -1 Patrunjel cu radacini adanci de banatan Claudia -1 Morcov mare roscovan Danitin fara frunze:)) -1 Ardei verde gras Lormi -1 Varza dulce, creatza si zemoasa Mariaa -1 Gogosara Mihi -1 Ardei rosu si iute Dorisake -1 Linguritza vegeta Maggi Deya Si nu in ultimul rand: Sare si piper dupa gust Laura Acoperim oala minune...punem capac, si lasam la foc moderat sa fiarba in ea, cu bucurie, amintirile, emotiile, prietenia, trecutul si prezentul. Dupa un timp, gustam, cu siguranta e cea mai gustoasa mancare Vacareasca... Intre timp, aranjam masa festiv, punem flori in vaza, punem cele mai bune tacamuri, si servim mancarea. Mancam incet, putin, sa mai avem si maine, si poimaine, daca mai ramane congelam sa avem si pe viitor... Va doresc Pofta buna! va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Ana, spunea: Imi amintesc cand am mers eu prima data la intalnire? Sa dea naiba cat am cautat musetelul ala....imi venea sa vin cu un fir de rostopasca la vedere, ca musetelul nu bantuia in zona Modern...si ma intrebam si atunci: ”Oare chiar trebuie sa aduc un musetel?” Si imi venea in cap o chestie haioasa :”Noi cu muschii ca otelul vom culege musetelul!” si radeam de una singura pe strada. Stiu ca am cam fost satrapul printre voi, am tras cu mucii-n fasole la greu, poate am creeat dezamagire unora din voi, dar imi gasesc acum o scuza....ca asa ma stiu, asa sunt...omul mai direct in cuvinte si sentimente...stilul klingonian....nu am timp de plans si de regrete...imi stopeaza evolutia fericirii...privesc inainte, cu tupeu...o data dus ce a fost ieri, se cheama trecut si fapt implinit...ceea ce ma asteapta si am in fata...asta ma intereseaza...si nu cred ca va fi o zi in care sa nu intreb: ”Mai e mult pana departe?” M-ati acceptat asa cum sunt...si mi-ati fost alaturi intotdeauna...mai mult de un sincer si din suflet “Multumesc!” nu stiu sa scriu si nu-mi vine in minte. va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Anda, spunea: unora chiar le pasa. Si asta conteaza. Ca nu putem muta muntii din loc? si asta e posibil.. am ajuns la o concluzie de-asta buimaca dupa intalneala de ieri....beeeei asta nu e thread de oameni normali...ma scuzati daca nu va simtiti...asta-i spital virtual de psihopupu. jur. asa ca io mai vreau portie dubla de terapie cit de curand. ia cautati prin agende cind aveti liber ca intru in fibrilatie de nu... ce drak m-as face fara voi? huh? La vacarescu incolonareaaaaaa va rog. sa ne astepte aia cu paharelu de plastic si bumbi la intrare, ca ne organizam noi dupaia. ori la bal ori la spital. si vad ca noi cu balu mai rar....deh...viata. sa recapitulam: doris o norozit de tot cu masina aia...fiarele pe 4 roti...ii distrug zilele (credeti-ma, ca am vb cu ea, este uiiii...pe-aici ti-e drumu') mariuca, uite canula nu e canula...din sfert in sfert de ora....cum naiba rezista, v-ati intrebat vreodata??? io zilnic. laurica, oyyyy, cu mucii prin perne ca-n rest e cu soacra! prin spitale, apoi copil, gatit si altele. dani draga de ea, isi propune, ca si mine, da vad ca ne-am frant aripile luni dis de dimineata. alexa...iaca, inmormantari peste aniversare...nici nu mai stiu ce sa zic. silva a batut oceanu sa in runde si reprize ca incerca sa-si faca si ea draga, ordine prin "camara". gabitza, intra, da cu paru si fuge...la continuarea povestii probabil. ana...e ca titirezu, intre un facut de bine la lume si o oala de mincare, kupii si altele zilnice. fuge in zig zag. mihi suflet bun, prea bun, aici e buba. kati...ia tataaa treaba cu lopata. mah si tace si nu zice nimic. baga fara sa respire. io ma saturasem sa-i numar noptile albe... de aida si lore nu mai zic nimic. ele sunt redute de putere. greu...greu de tot. lormi lupta si ea din rasputeri...pentru un bb. sa dea domnu. si caludia si deya...lupta si ele....zilnic cu cite ceva. zari indepartate, examene... pfuuuuuu....nu-i de bine. am scapat pe careva? huuuh? baaaaai, pai la ce adunatura, nu ne primesc la vacarescu nici in beci. trust me. asa ca....dati calmante pe sub mana la gard si bagati mare ca e de belea. si cu cit dati halatu????? va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Silvana, spunea: Cu dragoste si drag, de peste ocean, un gand pentru prietenele mele... si dedica urmatoarele ganduri frumoase: pt Aida: dragostea adevarata ii ajuta pe altii sa treaca prin greutati, le da aripi sa se inalte deasupra lor si puterea de a privi dincolo de ele. Nu cunoaste limite si nu se termina niciodata. pt Alexa: Alexa – viata este ca si inghetata. Bucura-te de ea pana ce nu se topeste. pt Ana: Ana – un om maret este un om generos. Generozitatea si maretia merg mana in mana. Sunt unul si acelasi lucru, deorece a darui inseamna a iubi, iar dragostea este datoria suprema a omului. Tot ceea ce daruiesti altuia cu bucurie si marinimie ti se va intoarce inapoi si iti va imbogati viata in moduri neasteptate. pt Anda: atunci cand problemele cresc cat un munte si nu mai poti vedea altceva, merita sa te dai cativa pasi ianpoi, ca sa poti vedea imaginea de ansamblu a muncii tale. pt caludia: culorile minunate ale curcubeului sunt vizibile numai prin prisma ploii. pt dana: nu te implica asa de mult in cursa vietii incat sa uiti ca aceasta cursa este doar un mijloc de a ajunge undeva, nu un scop in sine. pt. Deya: uita trecutul; traieste pentru viitor; este viu si plin de posibilitati. Fiecare dezamagire in viata poate fi o treapta spre noi culmi. Pt. Doris: daca astazi nu ai realizat nimic altceva decat sa arati dragoste tuturor celor pe care ii intalnesti, sa stii ca de fapt ai realizat ceva maret. Pt gabi: chiar daca toti iti spun ca nu ai nici o sansa, nu renunta la visurile tale. Pt Katik: entuziasmul este combustibilul vietii; te ajuta sa ajungi la destinatie. pt. Laura: sub molozul fiecarei incercari nereusite se afla micutele seminte de intelepciune. Sapa si planteaza aceste seminte si vei cultiva o padure de copaci falnici, care iti va da umbra in caldura arzatoare din amiaza vietii tale si te va proteja de urletul vanturilor produse de confuzia acestei lumi. pt Lore: esti un fulg de nea, unic si extreme de frumos in felul tau. Sa nu-ti fie teama de lacrimi. Ele inmoaie inima, ne limpezesc ochii si ne purifica vederea. Pt Lormi: uneori puterea vointei nu este chiar atat de importanta precum puterea dorintei de a nu renunta pt maria: secretul succesului este sa nu renunti niciodata. Nu este nevoie de oameni remarcabili pentru a face lucruri remarcbile, ci doar de aceia care sunt foarte dedicati in a le face. pt Mihi: oamenii remarcabili iti spun cum sa ajungi la destinatie; oamenii si mai remarcabili te duc pana acolo. va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Alexa, spunea: Pentru mine prietenii sunt acei OAMENI rari care te întreaba ce mai faci si apoi asteapta sa auda raspunsul. Impreuna am impartit bucurii si tristeti . Oricand cineva a fost aprope de mine pentru un sfat, un cuvant de incurajare sau pur si simplu pentru a ma asculta . Pentru toate astea va multumesc din suflet si sper de asemenea ca am fost la inaltimea asteptarilor voastre in acesti ani petrecuti impreuna. Asa ca , in primul rand sa incercam sa ramanem OAMENI adevarati! va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Lore, spunea: Eram intr-o perioada trista a vietii mele care continua si acum ... Nu intelegeam cum niste fete care nu ma cunosc imi sunt alaturi, ma incurajeaza si incearca sa ma scoata din starea pe care o aveam. Am imprumutat de la voi veselie, zambete si putere. Mi-am dat seama ca fiecare dintre voi aveati probleme, mai mici sau mai mari ca nu sunt eu cea mai napastuita de Dumnezeu. Am gasit aici prietene, oameni care se ajuta dezinteresat si asta este un lucru mare in ziua de azi va multumesc ca m-ati primit intre voi si nu in ultimul rand va multumesc ca sunteti niste oameni adevarati. Sper sa fim mereu la fel de unite ca acum , sa ne ajutam si sa ne gaseasca batranetea prietene. va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Aida, spunea: Hm! Trebuie sa scriu ceva la timisorencele astea zanatice si eu nu am pic de inspiratie... Dupa mult timp de 'singuratate' si izolare, am descoperit ca am cu cine sa vorbesc. Dimineata am fost surprinsa ca abia astept sa deschid DC sa vad ce mai fac timisorencele...si dupa putin timp a venit urgia domne', asta dupa ce m-am intalnit prima oara cu ele. Intrase virusul in sange. Apoi discutiile pe mess, telefoanele de la miezul noptii ...Din pacate fericirea nu a durat o vesnicie, la noi a revenit marea problema cu Emma. Toata lumea s-a pus in miscare. Fiecare a dat o parte pentru a ajuta, fiecare a inceput sa caute si sa spuna pareri, toate s-au organizat sa ne fie aproape. Oare ce inseamna asta? Cine sunt fetele astea? Sunt FAMILIA noastra. Sunt partea aia de oameni care ramane langa tine si cand esti jos si mai si iti arunca o sfoara groasa sa ai de ce sa te apuci si sa poti sa urci si chiar daca tu nu mai poti, ele insista si ies din sfoara asa niste maini care te tin si vrei nu vrei, nu ai cum sa cazi. Dragelor, va multumesc ca existati si ca ne-ati primit langa voi! VA IUBESC! va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Mihi, spunea: sunteti umarul pe care am plans, am ras...si chiar daca nu va cunosc pe nicicare in profunzime...va iubesc si stiu ca impreuna suntem o fortza pozitiva... impreuna... formam un suflet curcubeu...care e prezent mereu atunci cand furtuni si ploi se abat asupra uneia dintre noi... va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Katik, spunea: am devenit dependenta. dimineata, primul drum la calculator. Sa vad cine ce a facut, o vorba buna daca este nevoie, sau pur si simplu la o birfa linga una, doua, trei cafele, si tare bine este, mai ales ca eu peste zi nu prea ma conversez cu adulti, iar limba robineza inca n-o pricep prea bine. Au urmat apoi intilnelile, prin Unirii, prin Operei, pe la Mall. Apoi a plecat Silvana. Intr-un cuvint mi-am gasit locul aici, un loc in care ma simt bine si in care am fost primita cu bratele deschise. Iar asta este pentru toatele fetele: ai luv iu pe toate!!!! va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Deya, spunea: eu "a mica", apar asa sporadic pe forum... va simt aproape simt ca am pe cineva....Cu bune cu rele (incurc copii, scriu gresit, scriu rar ) voi sunteti o a doua mea familie...nici nu m-am gandit pana acu la asta ..stiu si sper ca ma considerati de-a voastra. Si asa zi de zi de insiruim bune si rele...succese si impliniri. Poate fara sa ne dam seama asa e scris sa fim impreuna sa formam o mica comunitate. vreau doar sa va multumesc ca existati sa imi cer scuze daca gresesc si sa va rog sa ma mai suportati cu problemele mele copilaresti. Nu stiu cum sa va multumesc, poate doar fiindu-va aproape cu vorbe frumoase si implincandu-ma mai activ. Imi plec palaria in fata voastra si va spun un sincer MULTUMESC. Cu drag, Deya. va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Lormi, spunea: Alaturi de voi traiesc bucuriile, tristetile, temerile, intrebarile, raspunsurile, framantarile, alaturi de voi invat lucruri noi daca ar fi sa ma gandesc la o asemanare m-as gandi la un puzzle unde fiecare piesa e f. importanta si toate IMPREUNA formeaza un TOT, nu mi-as imagina topicul acesta fara vreuna din voi. "IMPREUNA, TIMISOARA" face parte din viata mea zilnica si pot declara cu mana pe inima ca sunt dependenta de voi. Va multumesc ca existati si ca m-ati primit intre voi ! va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Maria, spunea: Acestea suntem noi. O mana de oameni, O mana de femei adevarate care au fost, sunt si vor fi alaturi una de alta la bine si la greu, la o simpla cafea sau o problema majora de viata si de moarte! O mana de OAMENI absolut fantastici care stiu sa puna degetul pe rana mai finut, mai elegant sau mai direct. Cu fapta sau cu o vorba buna. Dar intotdeauna, acolo, langa tine! Intr-o zi am ridicat ochii din pamint, din greul pe care-l duceam, si mi-am dat seama ca am ramas aproape singura Mai intai am vrut sa beau doar o cafea cu voi…tipic, nu? Pe urma au venit tot grijile mari si voi ati ramas tot acolo. Nu ati fugit ca atitia altii. Ba mai mult, mi-ati dat umerii vostri de care ma puteam sprijini. Mi-ati dat neconditionat SUPORTUL si PRIETENIA voastra! Au urmat nopti grele nedormite cand oricine altcineva nu ar fi ramas langa…voi acolo ati fost! Au urmat clipe de iad cand oricine altcineva nu ar fi ramas acolo…voi ati fost! Puterea asta pe care voi o vedeti la mine e si a voastra. Si voi imi dati putere fara sa stiti! Oamenii dragi nu-i voie sa-i dezamagesti! Tu esti acolo sus pentru ca ei asa te stiu! Si asa esti si asa trebuie sa fii! Desi drumul e mai greu, de cand v-am regasit nu mi se mai pare ca ar fi asa. Va datorez imens pentru asta! Sunteti mereu acolo langa mine iar cand sunt jos si ma ajutati sa merg mai departe pe un drum tare spinos… Mi-e aproape imposibil sa spun cu adevarat ce si cine sunteti, voi toate si fiecare-n parte, pentru mine! Ca va iubesc pe toate?! Ca-mi sunteti ca si surorile pe care mi le-am dorit dintotdeauna si nu le-am avut niciodata ?! Ca sunteti ca si a doua FAMILIE a mea?! Hmmm…mi se pare atat putin! Prin voi am putin din fiecare: si tandrete de mama si putere si gingasie si zapaceala si mana forte si naivitate si visatoare si bine infipta…am tot pentru ca voi sunteti un TOT! Va multumesc ca existati si VA IUBESC pe toate! Cu mare drag de voi, Mariaa va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Marinareasa Doris, spunea: VOI SUNTETI senzatia de incredere pe care o am cand imi zambiti, sunteti NIMICUL si sunteti totusi, atat de simplu, TOTUL meu, voi sunteti motivul pentru care fiecare lucru marunt din viata mea se transforma mereu in minuni. Voi sunteti aici cand mor si cand uit ca vreau sa traiesc, sunteti undeva intre Noapte Buna si Buna Dimineata, VOI sunteti in toate, fara sa vreti si fara sa cer asta, in viata mea... si pentru tot ceea ce sunteti si pentru tot ce sunt eu acum, Va multumesc. Nu stiu sa dau o definitie,dar simt si cred cu tarie ca Impreuna Timisoara este: -iarna cu colinde si cel mai frumos plugusor, -libertatea si bucuria si uneori tristetea care te incearca, -cafeaua pe care o sorbi in fiecare dimineatza, -verbul "a fi" atunci cand nu mai stii cine esti, -clipa de tacere, sau vorba spusa in soapta, -"buna ziua", "multumesc" si "la multi ani", -parere de rau,greseala,cel mai dulce pacat, iertarea,sinceritatea, -mirarea, strigatul reusitei, sau al esecului, -disperarea, curajul de a o lua de la inceput, -promisiune, juramantul sfant, un pahar de vin rosu baut intr-o sambata dupa-amiaza, -fericire, bucurie o gluma savuroasa, tot ce ai uitat ca stii, o stire de senzatie, un "fapt divers", -EU... TU... NOI... mereu IMPREUNA! va rog sa recititi, va rog sa v-amintiti... Epilog Vroiam sa va scriu ceva frumos, sa va trezesc la viata... Cred inca in prietenie...in vindecarea adusa de lacrimi,rasete, in povesti impartasite si in legaturile formate din incredere si adevar...Cred inca in puterea mainii ce o strange pe alta,in clipe de durere si in miracolul zambetelor si imbratisarilor spontane...CRED...INCA... intr-o prietenie ca a noastra... Un gand… Un vis... O dorinta… Tristete… Bucurie… Fiecare dintre noi le simte, le traieste si doreste, la un moment dat, sa le impartaseasca. Vrem sa iubim, sa fim iubite. Si totusi, parca exista ceva mai profund, ceva mai trainic, ceva ce ne da cu adevarat putere, ceva ce nu ne lasa sa ne descurajam, ceva ce ne da, pana la urma, aripi sa visam din nou. Sa fie acest lucru prietenia?Pentru fiecare dintre noi, prietenia inseamna ceva, fiecare ii da valente diferite. Si totusi, pentru cei mai multi, prietenia inseamna, de cele mai multe ori, TOTUL. Ce au spus oameni celebri despre prietenie? Fara sa ne dam seama, de multe ori uitam ca langa noi exista o persoana careia am putea sa-i impartasim gandurile noastre, o persoana dispusa sa se bucure alaturi de noi sau sa ne consoleze atunci cand suntem tristi. De asemenea, de multe ori uitam ca si noi, la randul nostru, reprezentam pentru cineva acelasi lucru. Uitam ca avem prieteni, uitam ca suntem prieteni. Ne cufundam in propriile ganduri… Si totusi… Atunci cand ne reamintim ca nu suntem singuri, problemelor ce pareau de nerezolvat li se contureaza o rezolvare, sentimentelor ce pareau sufocante li se gaseste alinare pentru simplul fapt ca ne dam seama ca avem pe cineva langa noi. Cineva spunea ca prietenii reperezinta “a doua familie”, familie in care dragostea este neconditionata, bucuriile se impart, iar necazurile se injumatatesc intre prieteni pentru a putea fi suportate mai usor. Un gand impartasit… un vis implinit… o dorinta traita… tristete alinata… speranta… Ma intreb: Ce ne leaga unii de altii? Cate dintre lucrurile pe care le gandim despre ceilalti ajungem sa le si rostim? Cu cine suntem sinceri? Cu prietenii. Cu oamenii in care ai incredere. Increderea pe care ti-o da timpul. Ti-o dau orele, zilele, anii petrecuti IMPREUNA. Deci, dimineata, sa va gasesc incolonate, da?[pup]
[url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/timisoara-impreunadupa-100-de-capitole_18.html"]BLOG DC-Impreuna Timisoara[/url]
Toti oamenii te aud cand vorbesti. Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.
[zana][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url]
[foto][url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url][foto]
[tv] [url="http://www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM"]Povestea dintelui pierdut:))[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf"]Christmas 2007 by INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Montaj INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse"]Sweet memories[/url] [tv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc in cabina sa ma culc, da inainte, mai am ceva sa va spun... Vant din pupa!!! [pup][pup][pup]
[url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/timisoara-impreunadupa-100-de-capitole_18.html"]BLOG DC-Impreuna Timisoara[/url]
Toti oamenii te aud cand vorbesti. Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.
[zana][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url]
[foto][url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url][foto]
[tv] [url="http://www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM"]Povestea dintelui pierdut:))[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf"]Christmas 2007 by INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Montaj INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse"]Sweet memories[/url] [tv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alooo, cucoana, vant din pupa sa fie ... io dimineatza o sa fiu pe baricade dar, care e pb? Suntem Impreuna, eu stiu ca pot intra aici oricand sa ma laud cu ultimele realizari spiriducesti, sa ma panichez ca stranuta/tuseste/are febra/plange/a facut uritacrie.... pot sa-mi plang durerile de cui fara limita de pudoare, pot sa-mi vars angoasele fara frica ca-mi pica coroana, pot sa cer un sfat, indiferent de domeniu - de la medicamente de copii pana la o retzeta culinara, de la serviciu pana la o cearta fugara cu sotzioru ... Bla , bla de om obosit si noapte tarzie ... dar aici mi-am varsat frica profunda de boala grea, aici mi-am varsat naduful de ia o pauzare neimplinita profesional, aici mi-am carcotit cu drag familia, aici m-am laudat cu ce-am facut, aici am crosetat idile cu toamna si dragostea apriga cu soarele de vara, aici am postat poze din Venetia si aici m-am plans ca mi-au napadit soareci casutza.... Aici e un fel de jurnal interactiv, unde am curajul sa spun ceea ce nu discut cu familia sau sefii, unde am prietene dezinteresate, unde plang si rad in drum spre frumoasa mea insula imaginara... Un miliard de [pup] si va vreau mereu alaturi de mine .... Mamica de spiridus "Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa." Coco Chanel [url="http://dctimisoara.blogspot.com"]NOI[/url] [grup] [url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"] Spiridusul meu drag [/url] [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris, frumos ca intodeauna [flo] mi-au cam dat lacrimile si asa printre ele fac apelu de dimineata, dau o [cafea] si ... ma ofer sa umflu vestele de salvare [inec] Luv iu pe toate [pup] si va doresc o zi cu mult soare in suflet! [tube]http://www.youtube.com/watch?v=N-roGMGyFu0[/tube] Silvana si Paul [url="http://community.webshots.com/user/silvana1075"]Poze cu noi[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/"]blog DC, Timisoara impreuna[/url] Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, sa traiti! [:D] [cafea][cafea][cafea] doris, esti durere, absolut durere! [pup] silva, io ma pun la rand, da vreau portie dubla de cafea [:D] io cu Ana cred, ne bagam la ridicat panzele, daca tot ii vorba de muschii ca otelu, sa vedem ce zice madama [:D] sa aveti o zi faina cu soare in suflet si-n ochi! [pup] +6 [am]
[url="http://www.adriatica.net/wallpapers/index.htm"][i] my love, Adriatica[/url] "mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q][:D][:D][:D] exact despre asta era vorba Dana si serifa noastra a inteles perfect ca something going on here,adunarea,incolonarea,whatever dar mai cu mult zel (vb Simonei odata) am cam lua-to fiecare pe alte cai si am ajuns sa aruncam numai cate un ochi pe aici fara tragere de inima sa mai scriem ceva,avem probleme..ok? hai sa le rezolvam impreuna ca pentru asta sunt PRIETENELE, [marinar] impreuna [loveyou] all. Simo de azi incepe renovarea camerei,zugravit si ceva lucrariri de renovare,mai am ceva mobilier de cumparat dar asta vine,azi meeg la noi la primarie sa vorbesc despre planul meu si sa vad ce acte si aprobari imi trebuie,sper sa nu dureze prea mult ca vreau sa intru'n pita [:D],pana acu le-am facut pe ochi frumosi la Duamne nemtoaice pe aici,am deja toate materialele inca nu sunt venite dar comandate sunt,astept sa imi vina si diploma si apoi vad mai departe cat dureaza formalitatile,odihna placuta in minivacanta si sa incepi cu dreptul noul job [pup]. Merg sa pregatesc pe Andi de gradi. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...