Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

parintii nostri


Recommended Posts

Haideti mai, lasati-ma in pace cu "prea devreme"... E destul de matura si la 19 ani, doar la 18 ani se presupune ca poti alege ce vrei sa faci in viata (asta la scoala) de ce sa nu fie matura si pentru copilul ei?... Matura nu era fata aia de 12 ani, insarcinata... Si Rufus... mie si acum mi-e frica sa le spun alor mei ca mai fac un bebe(daca as face...), n-are nimic cu maturitatea... Cristina, go for it!! E copilul tau, facut cu omul pe care -l iubesti.. casatoreste-te si mergi inainte.. Langa omul iubit toate o sa ti se para usoare..


Trei bucurii: [cavaler]Codrin-02, [hippi] Olguta-03 si [il] Cornelia-06
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

dar voi nu stiti multe despre copila asta! Este pe picioarele ei,are unde sa stea cu viitorul sot,platesc singuri intretinerea lor si a copilului? Are sevici? Sant foarte multe probleme care se ridica! Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maraki
dar voi nu stiti multe despre copila asta! Este pe picioarele ei,are unde sa stea cu viitorul sot,platesc singuri intretinerea lor si a copilului? Are sevici? Sant foarte multe probleme care se ridica! Monica
Corect,daca il vreti trebuie sa va asumati resonsibilitatea,sa fiti siguri ca aveti din ce sa-l cresteti, sa nu va asteptati sa vi-l creasca altii,respectiv bunicii. Si eu am o fata si daca ar veni acasa cu asemenea veste, as presupune ca stia ce inseamna bebe, copil cand l-a facut, daca a fost accident, mi-as asuma responsabilitatea ca nu i-am facut destula educatie sexuala sa stie ca actul sexual neprotejat poate avea asemenea consecinte, dar tot nu l-as creste doar eu ca bunica ca ea sa isi traiasca tineretea, as ajuta-o, dar ea va ramane mama acelui copil. Du-te cu inima deschisa la ei, nu te lasa influentata de nici o parere, nici de aici, nici de altundeva, priveste totul cu ochii unui adult...tu treci acum pragul femeii tinere catre maternitate. [flo] eu si 3 banditi: ilse, sven si thor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la 19 ani e totusi la inceputul vietii... probabil ca parinti (si nu numai) s-ar dori sa termine o facultate,sau sa aiba un serviciu ca sa se poata intretine si evident sa poata sa aiba grija si de copil...pt ca stim cu toate de cate are nevoie un copil... daca ei au hotarat ca vot BBle si se vor unul pe altul si eu cred ca tb sa-si asume chestia asta si-n fata parintilor! nu va fi usor,dar acum asta e! bafta si sarcina usoara [:)] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu parerea ca ar fi si pacat sa ma abtin. La 19 ani aveam alte prioritati. Nici prin cap nu mi-ar fi trecut maritisul sau copii. Cand am fost eu multumita ca totul merge conform planului am decis ca a venit si vremea copiilor. Dar planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ. Copii au intarziat sa apara iar cand au aparut au decis ca probabil nu este o lume suficient de buna pentru ei...asa vreau eu sa cred. Concluzia. Daca Dumnezeu ti-a trimis acum acest copil ... pretuieste-l. In ceea ce priveste casnicia ...nu imi dau cu presupusul pentru ca nu va cunosc pe nici unul dintre voi, nu va cunosc situatia, nu stiu cat de puternice pot fi sentimentele voastre la 19 ani.Dar indiferent de situatie, discuta cu parintii tai. Timpul trece repede iar o sarcina devine vizibila imediat mai ales in ochii unei mame. Parinti sunt parinti. Te iubesc si iti vor binele indiferent de situatie. Iar de la dumnealor in mod sigur ai sa primesti mult mai bune sfaturi si mult mai mult sprijin decat de la oricare dintre noi. Succes si sarcina usoara. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, o sa ai un copil. Pentru copii, faci orice si treci peste orice. In concluzie, nu ar trebui sa-ti faci griji pentru reactia parintilor tai. Insa nici nu vreau sa ma gandesc cum as reactiona daca fata mea, la 19 ani, se grabeste sa se marite si sa faca un copil. La 19 ani... facultatea si inceputurile carierei erau in lista prioritatilor mele, desi exact la 19 ani m-am indragostit prima oara... Si greseala a fost ca nu m-am dezindragostit... Insa de ce nu ma pot intoarce din nou la acea varsta, cu mintea de acum ? Eeee, raspunsul e simplu si de-asta nu regret, cativa ani mai tarziu a aparut copilul, care este viata mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetitza eu iti urez mult noroc caci ai nevoie. bunicile mele s-au maritat la 17 si respectiv 16 ani dar eraua lte vremuri, speranta de viata era mai mica atunci. N-as vrea sa fiu nici in pielea ta si nici a parintilor tai. Nu exista cale sa le spui fara sa-i sochezi si fara ca ei sa aiba initial o reactie de soc. trecind peste de ce nu sint ei de acrd cu iubitul tau (poate au motivele lor poate nu; ai incercat sa te pui vreodata in pielea lor, sa vezi ce gindesc) tu trebuie sa dai divada de maturitate si sa stii ca chiar daca se supara si tipa si fac urit la tine tot te iubesc. Asta sa iti spui daca ajungeti la cearta. Ia r tie iti doresc mult noroc in viata caci nu se stie ce te asteapta. Viata e grea. Principala obiectie a unor parinti contra casatoriei la virsta asta este ca intii ar trebui sa faci o facultate sau macar sa ai un servici si mijloace de a creste copilul. Ah si nu te speria ca parintii tai nu vor mai voisa te vada. chiar daca te vor da afara din casa iti garantez ca le vor trece nervii si te vor sprijini.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monabella
Fetitza eu iti urez mult noroc caci ai nevoie. bunicile mele s-au maritat la 17 si respectiv 16 ani dar eraua lte vremuri, speranta de viata era mai mica atunci. N-as vrea sa fiu nici in pielea ta si nici a parintilor tai. Nu exista cale sa le spui fara sa-i sochezi si fara ca ei sa aiba initial o reactie de soc. trecind peste de ce nu sint ei de acrd cu iubitul tau (poate au motivele lor poate nu; ai incercat sa te pui vreodata in pielea lor, sa vezi ce gindesc) tu trebuie sa dai divada de maturitate si sa stii ca chiar daca se supara si tipa si fac urit la tine tot te iubesc. Asta sa iti spui daca ajungeti la cearta. Ia r tie iti doresc mult noroc in viata caci nu se stie ce te asteapta. Viata e grea. Principala obiectie a unor parinti contra casatoriei la virsta asta este ca intii ar trebui sa faci o facultate sau macar sa ai un servici si mijloace de a creste copilul. Ah si nu te speria ca parintii tai nu vor mai voisa te vada. chiar daca te vor da afara din casa iti garantez ca le vor trece nervii si te vor sprijini.
Nu-ti inteleg tonul , deloc ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/pilaf_i/my_photos"] Noi [/url] Ce spui sa si infaptuiesti !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...