Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A fost cineva in INDIA?


Recommended Posts

acum cativa ani am fost si eu cu sotul. la fel spun si eu de apa, decat imbuteliata, pentru orice. clima e destul de nasoala, cel putin pentru mine care nu suport caldura si umiditatea ridicata. sub nici o forma nu iesi singura in oras! cauta un insotitor de incredre, sa ai la tine adresa unde esti cazata, si e bine sa anunti cand pleci din hotel. o geanta sport care se trece peste cap, e cel mai indicat. la fel preturile se negociaza la orice, oriunde. eu nu am fost in piete, am mers doar la mall. ceva contra tantarilor sa-ti iei cu tine. daca mergi in piete, sunt de obicei aglomerate, ai grija la fructe, doar ce e cu coaja, si vezi unde pui mana...o prietena de-a mea a fost intepata de scorpion intr-o piata, care se afla sub niste fructe. sa ne povestesti daca te duci. daca ai cu ce te deplasa, poti inchiria o masina, imprejurimile oraselor sunt demne de vazut. dar, repet, nu pleca singura si anunta-te unde pleci. eu am fost in Bombay. in imprejurimi sunt ceva munti, in alte zone nu stiu cum este. Kari Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am fost de 3 ori, in New Delhi, Jaipur, Agra (acolo e Taj-ul) si Hyderabad. Mi-a placut mult ca experienta culturala, sa ii spunem... insa anul asta cand am fost ultima oara am jurat sa nu mai fac asta...Doamne, ce mizerie si ce inghesuiala! Anyways, eu am facut vaccinuri de: hepatita A si B, antipolio, antitetanos, febra tifoida (sau galbena, nu mai stiu exact) si atat imi amintesc acum. Si am luat profilaxie pt malarie, toate recomandate de medicul de la CMU. Am baut numai apa imbuteliata, m-am spalat pe dinti cu apa imbuteliata, am spalat fructele cu apa imbuteliata, in rest toata mancarea numai gatita. Nimic proaspat. Si am avut cu mine dezinfectant de maini pe care l-am folosit la greu! Cumparaturi am facut numai de la malluri sau magazine lor de stat, dar am negociat la sange totul. Ce merita cu adevarat sa iei sunt perle si diamante sau alte pietre pretioase. Preturile nici nu se compara cu Europa! Iar chestii de bumbac gasesti pe toate drumurile! Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desigur ca o sa povestesc, numai sa reusesc sa ajung acolo. [:D] Si cum imi doresc mult treaba asta, sper ca la anu' sa-mi implinesc dorinta![olala] (initial trebuia anu' asta [bang]) Caro, cam ce preturi erau la bijuterii? Nu stiu daca ma tenteaza mall-urile, am inteles ca preturile sunt ca la noi si produse standard ca sa zic asa, oare la vreun bazar merita mai mult financiar sa incerc pt textile de casa? Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) [url="http://picasaweb.google.com/liviana75/OctNov08"]Oct-Nov 08[/url] [url="http://picasaweb.google.com/liviana75/CreatiiMatei#"]NE JUCAM[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
Citat:
citat din mesajul lui rory76 Care este pretul la cel mai scump hotel acolo? [asia]
incredibil de mare la hotelurile de 4-5 stele - chiar 200/300 dolari pe noapte pe camera noroc ca sunt o multime de hoteluri cu 4 stele -fara renume-care ofera conditii excelente undeva peste 100 de dolari pe noapte in ceea ce priveste cumparaturile neaparat negociere (bazare,piete)chiar si in mall la raioanele cu obiecte traditionale pe perioada sederii merita inchirierea unei masini (cu sofer cu tot)-caci condusul/traficul e imposibil iar distante mici se strabat in [:D]ore caci mai o risca,mai un scuter,mai doua masini pe o linie,o capra,doua vaci etc. in rest o experienta memorabila caci India este unica,magica,speciala iar cine a vazut si Taj Mahalul normal o amintire de neuitat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...