Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitatea Filantropia (I)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela
eventual scrii si tu pe plic ca cine-si baga nasul unde nu trebuie face psoriazis...sau o chestie rea tare...[:D])

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/
align="right" id="quote2">

sau scrii pe plic "ANTRAX", sau "asta nu e pt tine, e pt dr..", sau "MITA" etc [:-)))][:-)))]

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 29+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Frtrlor stiti cumva , mancare ne aducem de acasa sau dau ei in spital si cum o fi? Parca am citit mai demult ca iti dau ei dar eu cand am fost internata in decembrie o zi pentru o perfuzie nu mi-a adus nimeni nimic . Norocul meu a fost ca mi-am luat de acasa niste fructe si ceva de rontaiat ca altfel faceam foamea .

 

mamica de [zana]Ana Maria (2.08.2004) si [gravi] 38+ [fetita] cu Ioana Ruxandra

 

http://catisto.sunphoto.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca ti se da masa! Chiar ma mir de ce ai patit. Si mancarea era chiar ff buna, frumos ambalata, nu o fac ei in spital, e adusa de o firma de catering..era si multa si buna..eu nu am mancat nimic de acasa, din ce mi-a adus sotul in prima zi ( aoleu daca ati fi vazut ce sandvisuri mi-a facut!! aveau un kil de unt fiecare...si acum fac misto de el [:-)))][:-)))]), ca apoi i-am zis sa nu-mi mai aduca. Cel putin asa era cand am nascut eu. Mami de [url="http://b2.lilypie.com/UAgKp3.png"]fetita[/url] [copil] [fetita] si de [url="http://bd.lilypie.com/ilonp2/.png"]baietel[/url] [gravi] [baietel] 29+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la mancarea care o primiti la Filantropia dupa parerea mea pt. o prospata mamica este insuficienta si putin hranitoare, mai bine cereti sa vi se aduca mancare de acasa. Nu mai spun de cezariene este obligatoriu sa primeasca mancare de acasa nu-ti da nimeni mancare de regim acolo.

Va dau un exemplu de meniu intr-o zi ; dimineata- un pacetel de biscuiti simpli gen Picnic si o cutiuta de 200ml. lapte cu banane(lapte cu pai); pranz- cu bol micut cu ciorba sau supa fara carne si felul doi paste cu branza; cina- orez cu lapte.

Trageti singure concluziile!!!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, ma mir, inseamna ca s-au schimbat lucrurile in rau, eu am nascut natural ( e adevarat ca fetele cu cezariana mancau de acasa supe, iaurt, etc..) iar mancarea chiar mi-a placut : am avut si orez cu fripturica de pui, si budinca , fructe, nu mai stiu exact dar stiu ca era si multa si buna. Oricum, mai buna decat ce mi-ar fi facut mie sotul [:-)))][:-)))]

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 29+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ElenaBondila
Fetelor am si eu o intrebare : ce se intampla daca la nastere nu dam de dr nostru si nastem cu altu? banii pt nastere ii dam dr cu care nastem, nu??
align="right" id="quote2">Buna,Pai daca nasti cu alt doctor, ii dai lui, ca doar el a facut treaba, nu?[:)]Nastere usoara.Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- avem 11 lunitze.luna a8aluna a7alunaa6aVedetele meleLuna a 5a-Ghidusha La MareLuna a 4aLuna a 3a
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor cucuietelor

si noi tot la Filantropia ne-am luat bilet, cam prin iunie [:D]

suntem la d-nul dr Pana, care pana acum mi se pare a fi un om si un doctor de nota 11 si va dati seama ca imi doresc din tot sufletul sa fie asa si la nastere

 

voi stiti cumva daca epidurala are si contraindicatii? pt ca eu am probleme la coloana si parca nu ma incanta ideea de intepatura prin zona aia [:I]

 

[gravi] 19+

Asa creste Funditza!

A piece of our life

 

 

GOD is a DJ

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...