Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitatea Filantropia (I)


Recommended Posts

hei hei!![:)] Aryia nastere usoara, asteptam vesti![:)] Zaizak , de ce vrei neaparat cezariana?? Ma rog...Eu merg pe 2 februarie la eco , tot la Steriu la Medlife. fetelor cu eco...eu la 12 saptamani am facut ( pt dublu test) la Anca Simionescu, la Filantropia. A fost ok. Apoi la 16 saptamani am fost la Iosup. La 22 de saptamani am fost la Iosup iar, iar apoi la 23 de saptamani la Pop. Cel mai mult mi-a placut la Pop, mi s-a parut cel mai profesionist. Catalin a cam strambat din nas la Iosup, a zis ca nu are incredere...dar asta e, ru tot la el am facut. la Pop a mai strambat putin din nas, dar mai putin ca la Iosup[:D]....ei, asta e..las' ca-i trece, pana la urma fac pe banii mei, nu? Acum la 32 de saptamani, am zis sa-i fac si lui hatarul si sa merg la Steriu. Eu am mai fost o data la ea sarcina trecuta, tot pe la 32 de saptamani, la Filantropia...atunci am iesit spume de nervi si sotul la fel pt ca a vorbit TOT TIMPUL, de cand am intrat pana am iesit, la telefon cu o pritena. Dar ma rog, sper ca la Medlife nu-si permite, ca o sa-i spun direct daca face asta. Totusi am citit pe forum de multe fete care au facut eco la ea si a fost multumita de competenta ei. Va povestesc dupa..... Elena, unde ai facut eco? Ii spui exact asa, ca Steriu ( ca stiu ca ea e in concediu toata luna ianuarie) era in concediu si ai facut la alt dr. Mami de [url="http://b2.lilypie.com/UAgKp3.png"]fetita[/url] [copil] [fetita] si de [url="http://bd.lilypie.com/ilonp2/.png"]baietel[/url] [gravi] [baietel] 30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,

 

Urmeaza sa nasc si eu la Filantropia, si de vreo 2 ore citesc tot ce s-a scris pe forum despre spital. Pana acum, totul spre bine :).

Voi naste cu dr. Hamid Reza, am auzit ca e un dr. fff bun, pana acum nu mi-a dovedit contrariul, asa ca nu-mi fac griji. Deh, nu prea multe :P.

Nu prea am vazut insa pareri despre el pe forum. Nu mai naste nimeni cu Hamid?

Am vorbit si eu cu o cunostinta care a nascut acum o saptamana la filantropia, a fost f multumita, a dat 2 mil la moasa, 12 mil la doctor, a zis ca a dat mai mult decat se da, dar cica se cunostea cu doctorul.

Am fost azi la eco, am uitat sa precizez ca am 33 saptamani, si se pare ca s-a modificat DPN din 10 martie, in 28 februarie. Iar dr. Calomfirescu de la Medicover mi=a zis ca am mult lichid amniotic si ca asta va da contractii si e f posibil sa nasc inainte de termen. Asa ca am intrat un pic in panica si am inceput sa cumpar diverse, cam ce am auzit ca trebuie sa avem la spital: pampersi, vata si tifon, bephanten etc, iar acum citesc tot ce ati scris si va multumesc pentru tot, ma ajuta f mult.

 

Nastere usoara pentru viitoarele mamici si sa va traiasca bebeii pentru cele care au nascut deja!

Cris

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu am facut prima eco de trim 1, cand inca nu eram la Catalin, la clinica Academica,la dr.Ioan Parvu si am fost foarte incantata de el, de eco, de tot ce mi-a spus, de cat de mult a insistat. Catalin m-a trimis la Medlife la Radulescu,in sapt 22 de sarcina, dar cand am sunat sa ma programez acest dr era ocupat toata luna ian si la inceputul lui feb. Si atunci m-am hotarat sa merg tot la Academica la acelasi dr. Nu l-am mai sunat pe Catalin, ca nu ma gandeam ca are o problema cu asta.Si m-am gandit ca e mai important sa fac eco in sapt 22 decat sa astept dupa Radulescu si s-o fac la 28-30 sapt cand era dansul disponibil.

Sper ca am procedat bine si nu vor fi probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariya mersi de sfat dar mi-e atat de frica de nastere normala.........mai ales ca pe 1 ian a nascut o prietena de-a mea la Polizu ,si mi-a povestit cit sa chinuit,si tot prin cezariana a nascut,si pe urma a nascut fina mea tot la Polizu si ea la fel.Bine pe Catalin nu poti sa-l compari cu medici aia de la Polizu care zici ca sunt pe vremea lu'mamaia,nu acceptau nici unul sa le faca nici macar epidurala.La prietena mea daca nu venea profesorul,ca oricum dr ei nu a venit,nici macar nu i-a rasp la tel, risca sa-i moara copilul ca nu mai avea nici pic de lichid si pina la urma a operat-o el, in 5 min era copilul nascut[bang].Groaznic..........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Zaizak las-o-ncolo de frica si de cezariana. Iuite eu ce usor am nascut, crezi ca DUPA cezariana e usoara recuperarea?? Eu nici nu vreau sa ma gandesc macar la cezariana, decat daca doamne fereste e ceva. Faci epidurala, Catalin e super, nu te va lasa sa te chinui, bb nici atat, daca ceva nu va merge te baga in cezariana. Eu zic sa te mai gandesti. Eu m-am recuperat f usor, stateam f bine in fund la cateva ore de se minunau toti ( m-am intalnit cu anestezistul la vreo ore dupa nastere pe hol de se minuna ala si ma intreba daca nu am nascut cu el noaptea trecuta?!). Asa ca nu sunt reguli de cum va decurge totul, dar epidurala e sfanta, ai incredere si in Catalin, pe mine m-a ghidat cand sa imping, m-a ajutat, in timp ce ma cosea radea ca eu ii ziceam deja ca ne vedem la bb2..si uite ca asa a fost!![:)]

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 31+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zaizak pe oricine sperie nasterea, e normal, mai ales la prima sarcina, dar gandeste-te ca nu e totul asa negru. mai depinde si de dr, mai depinde si de tine. si eseea are dreptate cand spune ca te recuperezi mult mai greu dupa cezariana. tu fugi de durerea nasterii care trece in cateva ore, si vrei durerea unei taieturi cum este operatie care se recupereaza in timp, si te chinui in fiecare zi cu ea. si la al 2-lea copil tre sa faci tot cezariana, chiar daca nu mai vrei,esti obligata. mai gandeste-te si mai vb cu persoane care au facut cezariana.

pupici.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...