Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitatea Filantropia (I)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:D][:D] Bravoooo!! te-ai gandit f bine! am luat cam 9,5- 10 kg, exact asa luasem si la sarcina trecuta pana la varsta asta a sarcinii. [:)] sunt f multumita. eu am contractii la greu de catva zile, iau gynipral, sper sa treaca. Pupa, te inteleg perfect cu sarcina pierduta ( si eu am 3 pierdute, e adevarat ca mult mai mici). Dar acum va fi bine, stai linistita. Iar Catalin e un super dr, o sa vezi ca totul va decurge ff bine.[:)] Mami de [url="http://b2.lilypie.com/UAgKp3.png"]fetita[/url] [copil] [fetita] si de [url="http://bd.lilypie.com/ilonp2/.png"]baietel[/url] [gravi] [baietel] 31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutam toate burticile! M-am gandit si eu sa va scriu, cam tarziu dar..Am intrat in 39 de sapt.si voi naste cu dna dr.Chirila Roxana.Bb inca nu da semne ca vrea sa iasa dar probabil ca nici mult nu mai dureaza.Poate dupa ce nasc am timp sa intru sa povestesc cum a fost.Intre timp vineri mergem la eco sa-l mai vedem pe bb!de abia astept! A mai fost cineva la curs dintre voi? Am si eu cateva nelamuriri vis a vis de epidurala: dupa ce se pune mai te poti da jos,merge la toaleta,intorci in alta pozitie..?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CristinaP.
Salutam toate burticile!M-am gandit si eu sa va scriu, cam tarziu dar..Am intrat in 39 de sapt.si voi naste cu dna dr.Chirila Roxana.Bb inca nu da semne ca vrea sa iasa dar probabil ca nici mult nu mai dureaza.Poate dupa ce nasc am timp sa intru sa povestesc cum a fost.Intre timp vineri mergem la eco sa-l mai vedem pe bb!de abia astept!A mai fost cineva la curs dintre voi?Am si eu cateva nelamuriri vis a vis de epidurala: dupa ce se pune mai te poti da jos,merge la toaleta,intorci in alta pozitie..?
align="right" id="quote2">Cristinaid="blue">, nastere usoara!![:)]speram sa intri sa ne povestesti apoi.dupa epidurala poti sa faci ce vrei, nu mai simti durerile alea crunte dar e chiar indicat sa te plimbi, sa te apleci, etc...totusi imi aduc aminte ca chiar inainte de a ma urca pe masa pt expulzie, nu-mi mai simteam picioarele, au trebuit sa ma ia cam pe sus sa ma urce pe masa, eu nu mai puteam singura, dar sincer nu-mi mai aduc aminte de ce. Oare sa-mi fi facut alta doza? Uite ce ciudat, chiar nu mai tin minte asta! Vezi tu oricum la fata locului.[:D]Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 32+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca m-am mobilizat si am facut lista. Precizez ca e un draft, ce mi-a trecut acum prin cap, probabil voi mai aduce imbunatatiri [:D].

 

faceti cinste oricum![alcool] si mai astept ceva idei si de la voi, eu am pus STRICTUL necesar, ca sa nu plec cu geamantanul

 

Bagaj spitalid="red">id="size3">

 

EUid="blue">

 

Bani, plicuri

 

Telefon + incarcator

 

Aparat foto ( camera) + incarcator

 

Kit celule stem + nr tel agent

 

Lista farmacii ce au vaccin anti RH

 

Acte ( CI, certificat de casatorie, CI sot- plus xeroxuri, adeverinta salariat, trimitere medic de familie, dosar sarcina)

 

Pompa san

 

Garmastan, supozitoare glicerina, fiole algocalmin, vata, fasa, foarfeca, servetele, hartie igienica, tincture galbenele, sticla 500 ml goala, cu capacul gaurit, nutrinatal, galafor

 

Trusa clisma

 

Bic, clama par, perie par, crema fata, ochi, maini, periuta, pasta de dinti, sapun, 2 prosoape

 

Papuci, sosete

 

2 camasi de noapte, halat

 

Chiloti, sutiene alaptat

 

Pix + coli hartie ( sau un carnetel)

 

Cana, lingura, furculita

 

Bebeid="blue">

 

Scutece ( vreo 25)

 

Servetele umede

 

2 scutece finet

 

Hainute pt venit acasa

 

Paturica

 

Bephantene

 

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 32+

 

Edit : dupa ce nasc face sotul si imi aduce ceaiul pt lactatie

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare burtici,

 

Eseea, multumim mult pentru lista! Eu iti ofer doua felii de tort: una pentru tine si una pentru bebe [papica]!

 

Alinutza, cum este ecograful de la camera de garda din Filantropia? Imi dau seama ca nu este 3D sau 4D, dar se vede ceva la el? Se vede bebe, ce pozitie are, etc? Pentru ecografiile astea au competenta toti medicii de garda sau tu te-ai programat la un medic anume!

Multumesc mult si scuza-mi avalansa de intrebari!

 

Pupici pentru toate burticile! [pup]

 

[gravi] 32+ cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

iti spun eu cu ecograful : au scapat de rabla aiaaaaaaa!! uraaa! au un ecograf bun, performant, generatie noua. E altceva. Eco iti face dr tau daca mergi acolo la control sau...eu am fost intr-o seara si mi-a facut dr de garda.

 

 

mercic de tort! f bun![:D]

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 32+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...