Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitatea Filantropia (I)


Recommended Posts

Ciresica, pai tu nu ai dr la Filantropia? Ca dr tau iti face dupa ce vb cu el in prealabil. Nu cred ca te poti duce asa tam nesam. Eu am fost la camera de garda intr-o seara pt ca am avut ceva probl, si de aia mi-a facut dr de garda eco. Atunci nu am platit. dar am inteles ca ar fi 40 RON.

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 32+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna si sampania![:D]

 

daca nasti natural e bine sa ai o sticla de 500 ml ( de aia de apa) si faci o gaura in capac cu un cui ceva. sau mai simplu iei o sticla de aia cu tasnitoare ( nu stiu cum sa-i zic). Dupa ce nasti ii spui sotului sa-ti faca acasa ceai de pelin si folosesti sticla ( apesi pe ea) sa te speli la epiziotomie din cand in cand, plus mereu dupa ce faci pipi. pelinul e f bun cicatrizant, ca si tinctura de galbenele de altfel. Eu am folosit si m-am vindecat f bine si frumos, nu m-a usturat, etc.....[:)]

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 32+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am reusit si eu sa intru! victorie!

imi cer scuze pt. intarziere si de ce sa nu recunosc, mi-a fost cam greu fara net azi. E clar, creaza dependenta![:D]

asa, pai in primul rand sar'na eseea pt. listuta [pup], daca iti mai vine ceva in minte, sa nu ne uiti. Eu sunt extrem de interesata de partea cu ingrijirile de dupa nastere la taietura si la titi, asa ca sunt f atenta la orice info. Iar tu esti in masura sa ne spui ce si cum.

ciresica mie d-nul dr. mi-a facut eco la fiecare control lunar, mai putin azi, cand am fost cu rezultatul de la eco morfo. Aparatul e super ok, noi avem si pozici, inca de cand eram mici si aveam doar 3 cm [:I]. E 40 de lei. Mie imi face dr care imi supravegheaza sarcina, dar cred ca poti urma cu incredere sfatul eseei si sa invoci tu un motiv. La camera de garda nu e cu programare. In schimb la celalalt ecograf este, dar acolo n-am fost niciodata si nu stiu cat costa.

Haideti sa va povestesc de azi: pe vremea aia urata de dimineata, au reusit sa ma bine-dispuna cadrele medicale de la filantropia, pt. ca toti erau cu zambetul pe buze. Nu cunosc motivul, dar mi-a fost tare drag de ei toti, cand i-am vazut cum se poarta si cum vorbesc cu pacientele. Fara exceptie. Era destul de aglomerat si totusi toti erau calmi si binevoitori. Bravo! Un mare exemplu pt. alte spitale. Jos palaria!

 

[gravi] 21+ cu [baietel]

Asa creste Funditza!

A piece of our life

 

 

GOD is a DJ

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eseea,multumesc ptr.raspuns si multumim ptr.lista![flo] Eu am mai pus in plus in bagaj ptr.mine: aparatori sani silicon si pompa(nu stiu daca imi vor folosi dar sa fie..)iar ptr.bb un prosop de baita.

Joi m-a chemat cu bagajelul la spital,doctora mea zice ca s-ar putea sa nasc si mai devreme dar eu n-am nici contractii nici bb nu a coborat..dar stie ea,probabil!

Ptr.cine e interesata: Ecografiile care se fac cu programare, sunt facute de medici specializati in asa ceva si daca mergi cu trimitere de la medicul de familie si adeverinta de salariat nu te costa nimic.

PS:Programarile se fac cu cel putin o luna inainte dar te poate ajuta si doctorul tau in caz de ceva!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, pompa am trecut-o si eu in lista pe care am pus-o, e f bine sa o ai la tine!! Aparatori eu nu imi iau, am deja experienta alaptatului si sper sa mearga bine si la bb, fara "ajutoare" ( dar e bine sa le ai tu si le dai la asistentele de la copii sa le sterilizeze- asta numai daca ai nevoie, tu incearca FARA aparatori. oricum au si ei acolo aparatori). Prosop pt baita lui bb luasem si eu data trecuta dar degeaba. Asistentele ii spala in chiuveta ( cam asa lasa-ma sa te las) , cred ca o sg data cat stai in spital si cred ca ii sterg cu scutece de alea de finet de ale lor. Nu au cerut prosop nimic, ii spala cu un sapun lichid de-al lor. Asa ca....dar mai stii, poate aranjezi cu vreo asistenta sa-ti arate cum ii spala ( daca nu stii) si poti merge cu prosopul tau........

 

bafta, nastere usoara si tine-ne la curent.[:)]

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 32+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Abia acum am reusit si eu sa intru dupa 2 saptamani de cand ne-am intors acasa de la maternitate . Bebe este cat de cat cuminte , papa bine si doarme mult deocamdata . Maternitatea nu stiu cum arata inainte de a o renova dar acum este super si personalul de nota 10 . Mi s-ar parea mai usor sa ma intrebati voi ce vreti sa stiti deapre Filantropia si o sa incerc sa va raspund cat de repede pot . Va pup dulce! mamica de [zana]Ana Maria (2.08.2004) si [gravi] 38+ [fetita] cu Ioana Ruxandra http://catisto.sunphoto.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...