Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitatea Filantropia (I)


Recommended Posts

Eseea, la prima sarcina m-am programat eu singura direct acolo, telefonic, cam cu 2 luni inainte cel mult; cabinetul avea tel propriu si puteai face programarea. dar am sa il intreb si pe dr meu, buna idee, merci!! despre alaptat, eu cind ma nascut mi-a venit laptele foarte tarziu. in spital nu s-a ocupat nimeni de mine, am plecat de acolo cu canalele infundate si lapte ioc. cind mi-o dadeau la supt, se vedea ca era flaminda insa, caci tragea de la mine pina se enerva si incpea sa plinga, ca nu venea nimic; abia dupa asta ii dadea biberon; eu nu am vazut niciodata tetina linga ea. cind am ajuns acasa, cred ca scoteam maxim 10ml cu pompa din ambii sani, pe un singur canal, am facut furia laptelui, febra 39; in toata perioada asta s-a obisnuit cu biberonul, asa ca dupa vreo 7-8 zile de la nastere cind am reusit din greu cu pompa sa imi desfac canalele, nu mai vroia sa accpte san decit cu mamelon de cauciuc, insa am reusit sa o alaptez o mica perioada asa; insa la pompa mai mult de 40 ml in total nu scoteam. intimplarea fost sa ma imbolnavesc si sa iaut un tratament 3 saptamini si s-a dus si ala...poate acum va fi altfel, sper. sanatate copilasilor si sarcini/nasteri usoare in continuare. Patricia [gravi]s13 si Rebecca [zana] 05.02.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara, mamicilor si viitoarelor mamici.Ma alatur si eu celor care au nascut si vor naste la Filantropia.Bb-ul meu are 16+ saptamani si pana acum am o doamna doctor care este medic la Euroclinic si la Polizu.Sincer nu vreau sa nasc la niciunul din aceste spitale asa ca am inceput sa ma documentez. O prietena mi-a recomandat-o pe doamna doctor NESTIANU de la Filantropia. Problema e ca nu am nici o referinta despre ea. Va rog sa ma ajutati voi.[help] As vrea sa nasc la acest spital mai ales dupa ce am citit toate mesajele voastre de la acest topic. Multumesc.[pup] [gravi]16+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
fetelor, vedeti ca ati scris la un capitol incheiat de mult timp, acum suntem la cap 2, aveti linkul pus de mine mai sus....acolo aveti toate informatiile care va intereseaza despre conditii in spital, personal, etc Bec si ana nu stiu nimic despre dr voastre, sorry.. Mami de [url="http://b3.lilypie.com/H3aap3/.png"]fetita[/url] [copil] [fetita] si de [url="http://b1.lilypie.com/lFF2p2/.png"]baietel[/url] [bibe] [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui BEC2210
buna tutror,pe mine m-ar interesa daca stiti detalii despre dr.mihaela ursea:profesional cum este,cat se plateste la ea pt o cezariana,ce conditii sunt la filantropia.multumesc
BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA. VAD CA TOTI VRETI SA STITI DESPRE FILANTROPIA SI DOAMNA URSEA MIHAELA. EU AM NASCUT ACOLO CU DANSA SI A FOST FOARTE BINE. ERAM SI EU DISPERATA PRIN LUNA A 4 A CA NU IMI PLACUSE NICI UN MEDIC, FUSESEM LA O TAMPITA SUPER CUNOSCUTA DE LA MUNICIPAL, O CHEAMA BADEA SI E SUPER FAIMOASA. DAR LA POMUL LAUDAT SA NU TE DUCI CU SACUL. MA FACEA SA FUG DUPA EA PE LA TOATE ETAJELE PRIN SPITAL, IMPREUNA CU ALTE 7-8 GRAVIDE CARE INCERCAU SA II SMULGA CEVA INFORMATII IN COR. BINEINTELES CA M-A SCARBIT SI I-AM SPUS SA MA PROGRAMEZE LA CABINETUL EI PRIVAT DE PE LANGA GARA DE NORD. ASA A FACUT, M-A CHEMAT PE LA 4 LA CABINET, PLOUA. AM AJUNS PUNCTUALA SI AM SUNAT LA USA, M-A LASAT SA ASTEPT 30 DE MINUTE IN STRADA IN PLOAIE SI CAND MI-A DESCHIS MI-A SPUS CA SUNT OK SI CA ANALIZELE SUNT BUNE SI CA POT PLECA. MI-A CERUT SI 1 MILION PENTRU ASTA. SA FUGITI DE NESIMTITA AIA CA DRACUL DE TAMAIE. DUPA ACEASTA EXPERIENTA SI DUPA INCA UNA CU UN DOCTOR CARE IMI SPUNEA CA DACA MI-A PLACUT SA MA F... ACUM TREBUIE SA SUFAR CU DURERILE NASTERII, AM AJUNS INTAMPLATOR LA CENTRUL MEDICAL UNIREA CA SA FAC O ECOGRAFIE, PT CA ACOLO E CEL MAI LIBER (IN ALTE CLINICI TE PROGRAMEAZA SI DUPA O LUNA JUMATE LA ECO). UITE ASA AM INTRAT IN CONTACT DU DOAMNA URSEA. MI-A FACUT ECOGRAFIA SI MI-A PLACUT FOARTE MULT CAT DE ATENT S-A PURTAT CU MINE, MI-A DAT O GRAMADA DE POZE CU BEBE IN BURTICA, AM RAS CA SE TOT MISCA SI SE TOT STRAMBA BEBE LA NOI...ETC. IN FINE UN PRIM CONTACT SUPER. DOAMNA ESTE TANARA SI CREDEAM CA SE OCUPA DOAR DE ECO SI DE ACEEA AM INTREBAT DACA STIE VREUN DOCTOR CARE SA MA PREIA PENTRU NASTERE. MI-A SPUS CA SE OCUPA CHIAR DANSA. SI ASA M-AM LASAT PE MANA EI. SI BINE AM FACUT. DOAMNA URSEA SE POARTA FOARTE FRUMOS CU PACIENTII SAI, E FOARTE ATENTA SI DRAGUTA. M-A URMARIT LUNA DE LUNA PANA LA FINAL, MI-A RECOMANDAT EXACT CE SA FAC, MI-A FACUT GRAMEZI DE ANALIZE CA SA FIM SIGURE CA TOTUL E BINE. MI-A ACORDAT MAXIMA ATENTIE. CAND AM DISCUTAT DESPRE LOCUL UNDE E BINE SA FAC NASTEREA MI-A RECOMANDAT FILANTROPIA (DANSA LUCREAZA SI ACOLO). VREAU SA SPUN CA NOUL SPITAL FILANTOPIA, TOTAL RENOVAT, SUPER CURAT, SUPER DOTAT ARATA MAI BINE DECAT ORICE CLINICA PRIVATA. SUNT CAMERE CU 2, 1, 3 PATURI DUPA CUM VREI. CELE CU UN PAT SE PLATESC. CELELALTE SUNT GRATIS. BINEINTELES FIIND UN SPITAL DE STAT TOTUL E GRATIS ( TREBUIE SA DAI INSA SPAGA CA ORIUNDE...STITI VOI). IN FINE VENISE SOROCUL SI BEBE NU VROIA SA IASA, DOAMNA URSEA A FOST EXTREM DE DRAGUTA, MA SUNA EA SA VADA CE SE INTAMLA DE CE NU O SUN CA SA MERG SA NASC. IN FINE, MI-A DAT SA IAU ULEI DE RICIN CA SA GRABIM NASTEREA CA DEJA ERAM CU 10 ZILE PESTE PLAN. MI S-A RUPT APA LA 2 NOAPTEA, AM SUNAT LA DOAMNA MIHAELA, IN 2 ORE ERA LANGA MINE LA SPITAL (NICI EU NU M-AM GARBIT SA AJUNG MAI REPEDE CA AM FACUT UN DUS...ETC) AM STAT NOI PANA PE LA 9 , NU PREA AVEAM CONTRACTII, SI A HOTARAT SA IMI FACA CEZARIANA CA DEVENEA PREA PERICULOS. O ARMATA DE PERSOANE A FOST LANGA MINE IMEDIAT, DOAMNA MIHAELA+UN ALT MEDIC+UN ASISTENT+UN ANESTEZIST+2 INFIRMIERE+MEDIC PEDIATRU CARE URMA SA PREIA COPILASUL. M-AM SI SPERIAT DE ATATA ATENTIE. SALILE DE NASTERE SUNT EXCELENTE LA FILANTROPIA, O SINGURA PERSOANA NASTE IN SALA, NU LA GRAMADA CA LA ALTE SPITALE. TOTUL A DECURS MINUNAT SI AM UN BAIETEL MARE SI FRUMOS CA O ZI DE PRIMAVARA. EU AM DAT BANI LA TOTI CEI CARE M-AU ASISTAT CHIAR DACA NU AU CERUT ( DAMNEI 15 MIL, DOCTOR 2, 10 MIL, ANESTEZIST 4 MIL, INFIRMIERE CATE 1 MILION) ASTA A FOST. SPER SA VA FIE DE FOLOS SI SA NASTETI USOR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Buna Sunt Liliana ,noua pe acest forum si de asemenea o noua graviduta in 8 saptamani .Am fost trimisa la spitalul Filantropia .Eu nu prea am umblat mai deloc prin spitale si nici nu am mai avut copii pana acum .Din tot ce am ciiti pe acest forum am ales sa ma duc la Dr Haiduc , totusi ce m-ar interesa ar fi sa-mi spuna si mie cineva c-am cat ar trebui sa-i dau de cate ori ma duc la el . Tin sa mentionez ca am ales sa ma duc la un spital si nu la un cabinet particular tocmai pentru ca nu-mi permit sa dau atatia bani la cabinetele particulare ...initial am fost la un prim control undeva pe la 4 saptamani la un cabinet particular si am lasat acolo 90 ron asa ...ca ma vazut la ochi ... si am decis sa merg la medicul de familie si sa-mi faca o trimitere la un spital unde sper eu ca ma va duce mult mai putin .Am cautat si am decis sa-l aleg pe acest dr. de care toate vorbiti atat de frumos Dr Haiduc Catalin. Recent am aflat ca lucreaza si la spitalul Euroclinic ceea ce ma speriat nitel in sensul ca cineva care e lucreaza intr-un mediu de lux si cu tarife atata de mari ar putea avea pretentii ceva mai mari .....tin sa mentionez ca la cabinetul la care am fost dr de acolo mi-a si spus ca el vrea numai fete cuminti si ca la el nasterea va costa 500 euro deci el vrea numai fete cu bani ...... eu nu ma includ in aceasta categorie . Cu spitalul filantropia nici atat nu ma pricep ... c-am cat ar trebui sa-i dau doctorului cand ma duc la control ... c-am ce preturi sunt la nastere .Multumesc .Orice informatie primesc referitor la Sitalul Filantropia si Dr Haiduc Catalin .Maine ma duc pentru primul control la el .O sa va tin la curent cu ce se mai intampla va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...