Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitatea Filantropia (I)


Recommended Posts

Se fac gauri in urechi la fetite de catre asistenta, cu acul,in ziua externarii, deci la noroc care e in tura unele au mana mai usoara altele ....Dar te poti interesa care este cea mai buna asistenta iei nr. de mobil al ei si o chemi acasa eu asa am facut la prima fetita(este putin mai scump asa).

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! Multumesc frumos pentru raspuns delia_alx . Daca se fac cu acul nu ma bag si mai ales ca eu nu sunt din Bucuresti...nu as avea cum sa chem o asistenta tocmai la Buftea . O sa mergem apoi cu ea la Medlife ca oricum o sa o inscriu la un medic pediatru acolo si o sa-i facem cu pistol ca nu e dureros . Vroiam sa va mai intreb ceva legat de cotizatiile la nastere . Banii nu se dau dupa nastere si medicului si anestezistului si moasei? Si eu ma gandeam ca de asta o sa se ocupe sotul meu . Trebuie sa dau vreunuia inainte ca sa stiu sa merg pregatita in sala de travalui. A , si daca recoltez si celule stem trebuie sa maresc suma pentru medicul care ma asista? Va rog sa ma ajutati daca stiti cum se procedeaza [pup][pup][pup] mamica de [zana]Ana Maria (2.08.2004) si [gravi] 37+ [fetita] cu Ioana Ruxandra http://catisto.sunphoto.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat anestezistului inainte de a-mi monta epidurala, cand a venit sa discutam un pic. Cred ca unul din scopurile discutiei era si asta,,,,,[:D]. la moasa am dat imediat dupa. la dr a doua zi.

 

nici eu nu as face gauri cu ac. Bine, eu nu ma vrut deloc sa-i fac fetitei, cand va vrea ea e altceva.[:)]

 

pt recoltare celule stem nu am dat absolut NIMIC in plus. E o operatiune care dureaza un minut, nu e mare scofala zau, doar scurge sangele din cordon intr-un recipient. Oricum costa destul. sa anunti apoi firma ca ai nascut si vine cineva sa ia sangele.

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 29+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eseea deci pentru moasa si anestezist trebuie sa am eu la mine nu? Ma gandesc ca nu-mi mai pot vedea sotul odata ce ma interneaza si intru in sala de travaliu nu? Si doctorei ii da el dupa nastere .

Eu pe Ana am nascut-o la Giulesti acum 4 ani si jumatate si era altfel . A dat sotul tuturor dupa ca asa se facea .

Si mai am o intrebare . Pot sa-mi vad si eu sotul si familia dupa ce nasc indiferent de ora? Ei unde asteapta cand eu sunt in sala de travaliu? Scuza-ma daca te stresez cu atatea intrebari dar am cam inceput sa am emotii si imi trec prin cap toate lucrurile . [pup]

 

mamica de [zana]Ana Maria (2.08.2004) si [gravi] 38+ [fetita] cu Ioana Ruxandra

 

http://catisto.sunphoto.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu asa am facut, am avut banii pt anestezist si moase ( ca sunt 2) la mine.

 

cu vizitele e cam aiurea....eu am nascut la 3 noaptea, sotul a putut sa vina la mine si sa vada si pe bb 5 minute la 6 dimineata - asa mi-au zis moasele sa-i transmit( eu eram inca in sala de travaliu iar pe bb i-au aratat-o o secunda la usa salonului de nou nascuti). Apoi numai la orele de vizita! Nici vorba sa intre cineva in maternitate in afara acestor ore ( indiferent de spagi, pile, etc...)

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 29+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eseea [pup][pup][pup]!

Si bagajul pentu maternitate il car eu cu mine in sala de travaliu nu ? Ca eu ma gandeam ca imi iau o borseta ceva in sala cu tel , bani... si ditamai geanta mi-o aduce sotul dupa . Of parca prea e puscarie acolo .

 

mamica de [zana]Ana Maria (2.08.2004) si [gravi] 38+ [fetita] cu Ioana Ruxandra

 

http://catisto.sunphoto.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma gandeam ca dupa nastere lasa pe cineva sa vina la tine si apoi de a doua zi numai in timpul oreleor de vizita . Asa mi se pare normal. Ca poate o sa nasc dupa ora 17 cand se termina vizitele si pana a doua zi la ora 15 nu mai lasa pe nimeni? Ca ma gandesc ca dupa nastere iti face tare bine sa-i vezi pe cei dragi sotul , parintii ... Of...[bang]

 

mamica de [zana]Ana Maria (2.08.2004) si [gravi] 38+ [fetita] cu Ioana Ruxandra

 

http://catisto.sunphoto.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catisto, stai linistita...dr tau va avea grija sa lase sotul eventual si pe mama ta (sau soacra[:D]) sa te vada dupa nastere...copiii sub nici o forma. Vizitele mai lungi in timpul orelor permise. Pachete de transmis (fara bani) prin infirmiere (la 5ron iti aduce pachetul la pat)...Relaxeaza-te...se descurca familia si la partea cu "recunostinta"...banii pt anestezist tb sa-i ai la tine atat. Gentutza cu cele strict necesare (la mine: 2 camasi, 1 pereche de catzoli, 1 per. sosete, tamp externe ultranight, vata, periutza dintzi, pasta, sapun, prosopel, perie par, ruj, rimel, bentitza de par...) le iei cu tine si le lasi in salon dk nasti natural sau le dai infirmierei care te duce in sala de operatie dak faci ceza si le duce ea la patul unde "te cazezi" dupa ope...

 

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

 

grati.ela72

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gratiela, si pt moase tb banii sa-i ai. Tu ai avut cezariana, dar la nastere naturala.....

 

iar la nastere naturala cu epiziotomie nu ai ce face cu tampoane din comert!! tb vata infasurata in fasa.

 

ce-s aia catzoli?!

 

pai si daca ai bagaj mai mare ce se intampla? ca eu s-ar putea sa ajung singura la spital cand ma ia travaliul, iar sotul sa poata veni cine stie cand...pana vine vreo bunica sa stea cu fetita mea.

 

Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 29+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vata infasurata in fasa am avut si eu; catzoli=chilotzi; da...tb si la moasa - eu am scris ca pt ceza...indif cat de mare e bagajul ti-l cazeaza infirmiera...bani sa nu ai in bagaj (desi nu cred ca scotocesc ele...eventual scrii si tu pe plic ca cine-si baga nasul unde nu trebuie face psoriazis...sau o chestie rea tare...[:D])

 

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

 

grati.ela72

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...