Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

am de nevoie de informatia asta urgent!


Recommended Posts

Cumnata mea a adoptat de curand un copil. adopti nu s-a definitivat inca iar ultima comisie a anuntat-o pe soacra mea ca mama biologica il vrea pe baietel inapoi. mentionez inca o data ca adoptia nu s-a definitivat. Mama biologica are 16 ani iar parintii ei nici nu vor sa auda de copil. ce sanse are cumnata mea sa pastreze copilul? va multumesc anticipat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu inteleg ce inseamna "adoptia nu s'a definitivat". in ce stadiu e, exact ? da mai multe detalii, sa pricepem despre ce'i vorba. cumnata ta are atestat? copilul a fost declarat adoptabil ? s'a emis o sentinta judecatoreasca definitiva in acest sens? copilul se afla la ea in incredintare in vederea adoptiei? s'a emis o sentinta judecatoreasca definitiva in acest sens ? in ce baza legala vrea biologica copilul inapoi ?
mami de brotac rocker [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

copilul este incredintzat ei in vederea adoptiei.....lunar vine o comisie sa vada cum este copilul ingrijit...bla bla....se face raport....din pctul asta de vedere totul este in regula....inca nu este trecut copilul pe numele cumnatei mele...la asta ma refeream cand am zis ca nu este definitivata adoptia....iar de curand mama biologica a spus ca vrea bebelusul inapoi Si vreau sa stiu ce sanse are cumnata mea (daca are)sa pastreze copilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Any in functie de multe date din dosar se poate da un verdict.Cele mei multe informatii ii pot da cei de la DPC. Depinde cum a fost declarat copilul adoptabil cu sau fara acordul mamei biologice, de ce s-a razgandit acum, ce s-a schimbat in viata ei?Sunt multe chestii.Daca situatia mamei biologice nu s-a schimbat radical atunci cumnata ta are mari sanse sa pastreze copilul insa se vormai face niste anchete si se va amana putin incuviintarea adoptiei. Cat timp are copilul? Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p3.png"]Razvan[/url] si de [url="http://b2.lilypie.com/vkajp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...