Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colinde si Meniu de Craciun 2008.


Recommended Posts

TISINA si cam cat dureaza pana se mureaza? IONICA eu fac sarmale in foi de varza dar nu am murata. Eu le oparesc cateva secunde in apa clocotita.
[url="http://good-times.webshots.com/album/563810935sspnzb?vhost=good-times"] ALESSIO [copil]comoara mea, 07.06.2008[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123502"]S-a mai nascut o stea: ALESSIO![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui danangie
TISINA si cam cat dureaza pana se mureaza? IONICA eu fac sarmale in foi de varza dar nu am murata. Eu le oparesc cateva secunde in apa clocotita.
[url="http://good-times.webshots.com/album/563810935sspnzb?vhost=good-times"] ALESSIO [copil]comoara mea, 07.06.2008[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123502"]S-a mai nascut o stea: ALESSIO![/url]
Cam intr-o saptamana. Acum depinde si de temperatura camerei in care e borcanul. Eu il tin intr-o camara cu geamuletul deschis (si cred ca sunt in jur de 15 grade). E bine sa nu stea intr-o camera incalzita, ca sa nu se inmoaie prea tare. Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am gandit la un Craciun cu adevarat traditional ca m-am saturat de tot marketingul asta de sarbatori. Unele bucate o sa fac eu...altele va rog daca puteti sa-mi scrieti cateva retete din Transilvania (ca sa o impresionez pe soacra [biz]). Dar ca un cadou special pentru intreaga familie o sa chem un Mos Craciun adevarat, cu barba si par alb, Am cautat pe net si am gasit situl reclama , care ofera Mosi adevarati. Pontul asta a fost ca sa imi trimiteti mai multe retete. Va [pup]! Un [aho] fericit cu multi [*][*][*][*][*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele azi am primit produsele acasa,exact dupa 48 de ore,incredibil dar adevarat. Nu va puteti imagina ce bucuroasa am fost cand l-am deschis si am vazut bomboanele noastre de brad ,icrele,varza murata, zacusca,borsul si toate felurile de branzeturi romanesti. sunt foarte multumita de serviciile lor si vi-l pot recomanda cu incredere. Mihaela ,daca esti pe aici si citesti,puiule ,mi-ai facut ziua fericita,abia astept sa fac sarmale si ciorba acrita cu bors. Daca doriti link-ul , vi-l pot trimite pe PM. Ziua buna Sophia 2ani [gravi]+21 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,gospodinelor, Acum ca mi-am gasit varza murata si condimentele pt. sarmale ascult si astept retete . Mentionez ca nu am facut niciodata ,dar am sa fac in post cu orez ca sa ma antrenez la rulat[:D]. Deci, vreau reteta pt. sarmale cu varza murata si in foi de vita. Se pot amesteca amandoua sortimentele de sarmale? Si inca o intrebare : Ce faceti voi cu icrele de peste si cu branza de burduf. Eu le-am comandat dar nu stiu cum sa le servesc,in aperitiv banuiesc ,dar cum???? Sophia 2ani [gravi]+21 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehehe,Ionica,ma bucur ca esti fericita.Mama fierbea si sarmale de varza si de vita la un loc.Si ardei umpluti.Mie imi placeau asa.

Stii care e cea mai faina chestie din branza de burduf ce am mancat-o?Deci,ca aperitiv,facut un om de zapada, vreo 3 mingiute din branza,care e usor de modelat,ochii erau doua boabe de piper,nasul un pic de morcov,si matura o ramurica de patrunjel.Arata belea,e aperitiv,si e de craciun.Sper ca ai inteles ce vreau sa zic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Mihaela,

 

Merci pt. idee,chiar ca e belea![:D]

 

Dar nu face nimeni sarmale? hai fetelor chiar vreau o reteta,ma duc si pe alte site-uri dar mi-e frica sa fac fara fead-back-ul vostru[alcool].

 

eu am chemat o firma pt.spalarea geamurilor(am trei etaje plus un salon cu geam in loc de perete si un winttergarten),inebuneam daca ma apucam eu.

De astazi voi incepe decorare casei pt. sarbatori.

Am sa pun poze.[pup]

 

Sophia 2ani

[gravi]+21 [fetita]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ...ionica te rog frumos ,bitte schon da-mi si mie adresa siteului cu pricina ca deja [pofta]dupa bunatatile alea[:D]si cam citi bani ai dat tu pe ce ai comandat?

cit despre sarmalele in foi de varza eu le prefer pe cele umplute cu carne tocata de curcan,dar in lipsa le fac cu carne tocata amestec de vita si porc,asez printre eleciteve bucati de carne afumata si le fierb in vin alb;daca ai si un vas de lut ies suuper bune[:D]

icrele eu le fac cu ulei si cu apa minerala si ies f pufoase.va pup

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna Anda Pai cu trasport ( care a costat 8 euro), am platit total 55euroi. Am avut si alte mirodenii,ceai de salvie,un dictionar german-roman Ma rog,mergi pe site si vezi ca sunt aici in germania ,poate depozitul este aproape de tine ,asa nu mai platesti transport. mergi pe: veveve.lautarul.com Sophia 2ani [gravi]+23 [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...